Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érintene, ha "a semmi...

Hogy érintene, ha "a semmi helyett" nem vállalna el egy munkát?

Figyelt kérdés
Lányom egy fél éve diplomázott, és nem igen adódtak számára álláslehetőségek. Már eléggé kikészült lelkileg, hogy válaszra se méltatják a munkáltatók, mikor is jött egy lehetőség. Szakmába vágó is lenne a dolog, viszont minimálbérre lenne bejelentve és 100 ezret kapna készhez. Igazából ez se tetszett neki, aztán a munkakört, munka helyszínét is elkezdte kifogásolni. Én rábíztam a döntést, bár jeleztem, hogy a semminél jobb, ha nem tetszik ott hagyhatja, erre ő inkább el se vállalta.. Nem akartam, hogy miattam álljon munkába, de őszintén meglepett, ha eddig az volt a baj, hogy nem válaszolnak, most meg úgy látja, "nem ezért tanult, hogy ennyit keressen". Ti ezt hogy látjátok? Jobb lett volna ha beleszólok? Kicsit aggaszt ez a hozzáállás.. mi van ha minden lehetőségben talál majd valami kifogásolni valót, holott nem záporoznak ezek?
2013. jún. 30. 19:07
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell elmenni egyetemi évek alatt gyakornoknak,már az első évtől kezdve. Igaz, 3 hónapig egy fillért sem kap, de aztán minimálbért bőven kereshet az ember, nem mellékesen megismerkedik a szakma munkáltatóival. Igaz, hogy végigmelózza az ember a felsőoktatás éveit, de hát így megy ez, mindenütt a világon.
2013. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy évekig várja a megfelelő összegű állást.
2013. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jobban tette volna. Te tartod el?


Egyébként nem kell a diplomás minimálbér. Ha olyan munkakörbe megy, amihez pl. nem kell diploma, és a munkaszerződésén az elvárt szakképzettséghez érettségit írnak, hiába van diplomája, de a munkakör betöltéséhez (papíron) nem kell a diploma, akkor nem kell a diplomának megfelelő összeget fizetni. Ez van.

2013. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
93%

8 asnak

Ha a munkakörhöz csak érettségit kérnek akkor, te a diplomádat akárhogy villogtathatod, akkor sem azt a bért kapod meg amit belinkeltél.

Érettségit követel ez a munkakör is amiben dolgozom, és hiába van diplomám, nyelvvizsgám a kutyát nem érdekel. Volt munkaügyis ellenőrzés is, átnéztek mindent, és teljesen rendben találták hogy a szakmunkás minimálbért keresem diplomával.

Egyébként a kérdezőnek annyit hogy a nettó 100 ezer az nem minimálbér. Jóval fölötte van. A szakmunkás minimálbér is ha valakinek nincs gyermeke 75000 forint, ha meg sima minimálbér akkor még kevesebb. És nyilván egy kezdőnek nem adnak akkora fizetést, annak is örülnie kellett volna hogy felveszik, mert sok helyen ha nincs tapasztalat akkor nem kell. Sokszor panaszkodnak itt ezen az oldalon is erre. Szerintem elkellett volna fogadnia, kipróbálni, kitartani ( csak akkor ott hagyni ha nagyon rosszul bánnak vele) és ha nem tetszik akkor mellette keresgélni és ha van jobb akkor lehet váltani.

2013. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Az környezetemben élő pályakezdők azt nem engedhetik meg maguknak, hogy ne vállaljanak el egy szakmába vágó(!!!) munkát, mert csak másfélszer annyit fizetnek, mint a minimálbér.
2013. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
85%

Szívem csücske pályakezdőként keresett melót, nem túl sok sikerrel. Aztán egyszer csak jött egy ajánlat, elfogadta. Minimálbérért. De azt mondta a gyakorlat miatt vállalja és, ha megvan neki a 2 év (amit mindenhol kérnek) akkor elkezd másikat keresni. Hál Istennek nem kellett, mert olyan jól belejött, hogy pár hónap múlva normálisnak mondható bért kapott a munkájáért. Fogadja csak el a lányod! Lehet, hogy csak a próbaidő alatt fog ennyit keresni, utána lehet többet. Pályakezdőként örüljön a 100-nak! Ne legyen nagyképű, mert az ilyenekből lesznek azok a bunkó kollégák akiket nap, mint nap el kell küldenem a büdös francba, mert nem bírnak a nagyképűséggel, hogy Ő nem ezt tanulta mégis itt kell rohadnia...

pétilány

2013. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

"Egyébként a kérdezőnek annyit hogy a nettó 100 ezer az nem minimálbér."

Egy szóval nem mondtam, hogy minimálbér. Csak annyit, hogy arra van bejelentve, viszont 100 ezret kapna kézhez.


Egyébként én is azt gondolom, amit írtok, ezt mondtam is neki, csak rábíztam a döntést. Hát ez lett.. Most nem tudom, hogy ösztönözzem. Eddig ezért volt szomorú, hogy nincs munkája, most én vagyok titkon mérges, hogy így döntött.

2013. jún. 30. 19:49
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én elviekben jövőre végzek, de ha nem találok a szakmámnak megfelelő munkát akkor azt fogom elvállalni ami adatik. Munka mellett is lehet munkát keresni, addig meg legalább nem esz meg az idegesség és valamennyi pénzt is keresek.

Nem értem, hogy a lányod miért gondolkodik így.

2013. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Mert amúgy egy szorgalmas, értelmes és megbízható lány. Ezért sem éreztem szükségét vele keménykedni, hogy "találj munkát gyorsan, mert különben..!", vagy most szigorkodni, hogy nem kap pénzt erre vagy arra. (Amúgy se szórja.) Épp ezért néztem egy nagyot, hogy így döntött és keresgél tovább.
2013. jún. 30. 19:51
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, milyen irányú a végzettsége?
2013. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!