Mi van a húgommal?

Figyelt kérdés

19 éves. Ő még otthon lakik, én már nem. Egyetemre jár levelezőn, most végezte el az elő évet, elég jól sikerült minden vizsgája elsőre, pedig nehéz szakra jár, csak szerencsére okos nagyon meg könnyen tanul. Úgyhogy azt tanulja amit szeret nagyon, ami érdekli és még jól is megy neki. Van munkahelye, igaz nem a legjobb meg nem is keres annyira jól, de legalább van munkája. Keresgélne most valami mást, de egyelőre még nem talált. Vannak barátnői is, akikkel szokott beszélgetni-találkozni. Otthon laknak 3-an a szüleimmel, anyukámra egy rossz szava se lehet, apánkkal már kicsit más a helyzet, mert tudni kell róla, hogy szeret iszogatni. Na, nem az a minden nap részeg fajta, de vannak időszakok amikor többet iszik és olyankor balhézik. Azt tudom, hogy ez nagyon kiakasztja a tesóm. És van vőlegénye, akivel megfogta az isten lábát. Én is nagyon bírom a srácot, kívül-belül tökéletes szerintem neki, nagyon nagy a szerelem.

Szóval szerintem nincs olyan rossz élete.

Viszont ha beszélünk, mindig panaszkodik, de tényleg, szinte mindig morcos-rosszkedvű. Hogy így úgy utálja a munkáját, nem talál mást, meg stb stb, mikor mit kitalál. Régen lehetett vele jókat viccelődni, dumálni, stb. mostmeg minden kérdésre bunkón, rossz kedvűen válaszol, meg csak a panaszból áll. Ha kérdezem, akkor se mond semmit, csak hogy én se értem meg ilyenek. Miért lett ilyen, mit csináljak már vele?


24/F


2013. jún. 27. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, ez most ilyen időszak nála.

Még gyerek, nem tud uralkodni az érzésein. Nem tudja, hogy a testvérével illendő lenne udvariasan viselkedni, nem flegmázni, bunkózni.

Majd kinövi. De ha nem, akkor majd pár év múlva érdemes rá figyelmeztetni, hogy már ideje lenne, hogy benőjön a feje lágya, de remélhetőleg erre nem lesz szükség, mert magától is rájön.

2013. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában mindig az panaszkodik, akinek jó élete van. Ha megtapasztalná a rosszat, rögtön másképp állna a dolgokhoz... De nem tűnt fel amúgy, hogy ebben az országban mindenki panaszkodik?? Mégis mindenki okostelefonnal jár, meg új autó, meg heti bevásárlás itt-ott, stb. Tele vannak a gyorskajáldák, a szórakozóhelyek... Szóval tényleg van ok panaszra...
2013. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19 évesen milyen munkahelye legyen?Elmondom,szar.De ez később se fog változni.Hova jár?Iskola?Ha nincs kapcsolata,akkor szevasz...Lehet szar a kedve.Annyi...
2013. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem kell félre érteni, nem akar valami 300 ezres álommunkát, egy gyári szalagmunkával is megelégedne, mert most szó szerint még a gyári munka szintje alatt van munka terén és fizetés terén is.


NKE-re jár amúgy.

2013. jún. 27. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Na oda ne menjen szerintem,mert az az alja...

Rendőrként,nyomozóként jó szakmát lehet befutni,de ahoz nagy kapcsolatrendszer kell...Szerintem legyél kedves vele,ha rossz a kedvem,akkor az jól esik...

2013. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az az alja...Egy vállalkozónál van, ahol minden alja munkát vele csináltatnak meg, olyat is, ami férfi munka lenne, méghozzá potom pénzért és még őt nézik hülyének. Dolgozott már gyárban, azt sokkal jobban szerette, csak sajnos az megszűnt.
2013. jún. 27. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudod, nem minden arany, ami fénylik.

Lehet, hogy tényleg nincsenek rendben a dolgai, még ha kívülről úgyis tűnik.

Milyen gyakran találkozik a barátnőivel??

Milyen gyakran találkozik a vőlegényével?

Mit jelent az pontosabban, hogy apátok iszik?

2013. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem találkozik a barátnőivel olyan gyakran, mert egyik se egy helyen lakik vele, 2 elköltözött, a 3. meg külföldre jár dolgozni, nem sokat van itthon. Szóval amúgy a tesóm sokat van egyedül, nincs kihez szóljon. Hazamegy munkából, és egyedül van, nincs társasága, nincs kivel sétáljon egyet, nincs akivel összefusson legalább 1 kis időre.

A vőlegényével viszonylag sűrűn találkoznak, de a srác sokat dolgozik meg ő is 20 km-re lakik, szóval szenved emiatt is, hogy hiányzik neki nagyon.

Apánk meg hát nem is tudom. Van hogy hetekig minden nap be van rúgva, aztán 1 hét pihi, utána megint. De sajna az az ordibálós-kötözködős típus.

2013. jún. 27. 22:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, valamennyire meg is értem a tesód.

Az egyetem sok áldozattal jár. Anyagilag, szellemileg, mindenhogy megterhelő, sok feszültséget okoz. A vizsgák is, meg az is, hogy később mi lesz, meg egyáltalán van e értelme elvégezni, gondolom ez mind kavarog benne. Nincsenek könnyű helyzetbe a mai fiatalok.

A munkahelyén, ahogy írod kihasználják, és gondolom még akkor látszata sincs annyi, mert ha nem fizetik meg, akkor gondolom pénzszűkében is van, holott szenved minden nap a munkahelyén.

A magány is elég rossz, ha nincs kivel társalogjon, sokat van egyedül.

Arról nem is beszélve, hogy egy alkoholistával együtt élni eleve megterhelő szerintem lelkileg.

Úgyhogy én megértem a húgod, ha rosszkedvű sokszor. Igaz, az nem változtat a helyzetén, de az is lehet, hogy egy kicsit már depressziós. Inkább segíts neki, amiben csak tudsz, hátha jobb kedve lesz.

2013. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!