Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a húgommal, hogy...

Mit tegyek a húgommal, hogy kicsit észhez térjen?

Figyelt kérdés

A húgom lassan 16 éves lesz. Régebben nagyon jól kijöttünk,a legjobb barátnők voltunk,mindig mindent megbeszéltünk. Aztán úgy egy éve összejött ezzel a mostani pasijával,akivel hú de jól megértik egymást. Ami persze tök jó,nagyon örülök neki,hogy végre talált valakit,aki stabil(nak tűnik??),mert amúgy is egy nagy szerelmes típus. Csak hogy amikor összejöttek ezzel a sráccal,onnantól kezdve kb az összes kapcsolata leépült. Mármint barátnői már nemigazán vannak,csak egy-egy beszélgetésre,elég ritkán. Azt leszámítva,hogy nem túl gyakran alszanak együtt a sráccal,sülve-főve együtt vannak. Engem is teljesen " elhanyagol",ami amúgy annyira nem zavar,mert élje csak a saját életét,de féltem,hogy mi lesz így vele. Hogyha másokkal is úgy kezdett el viselkedni,mint velem. Nehezíti a helyzetet,hogy a szüleink elváltak és külön élünk,ő apukánkkal,én anyukánkkal. Mostanában,ha átmegyek hétvégén,szinte soha nincs ott,mert mindig pasizik. Szólok neki,hogy jövök,akkor is elmegy,mert jaj már megbeszélte. Oké,túl teszem magam rajta, de neki az utóbbi időben tényleg nincs más élete,mint ez a srác. Volt egy nehéz időszakuk,a húgom még 15!! sem volt,mikor abortusza volt,ott aztán megfogadták,hogy mostantól jóban-rosszban stb.

Én tényleg nagyon örülök,hogy van neki egy ilyen srác,de a sráctól meg megtudtam,hogy azért elég sokat veszekednek, ráadásul elég gyakran felmerül a szakítás téma is. Féltem a húgomat,hogy ha egyszer szakítanak,ki lesz ott mellette? Én igyekezni fogok,ha így alakul,de nekem meg ott van az egyetem,így max hétvégén érek rá pár órára.

Hogyan nyissam fel a szemét? Vagy szerintetek normális ez ennyi idős korban,és túl aggódom az egészet? Bocsi,hogy kicsit zavaros lett az egész,de nagyon aggódom érte.Köszi a válaszokat! 21/L



2013. máj. 8. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Én azt is túlzásnak tartom, ha 16 évesen már szexelnek, de hogy 15 évesen már abortuszon is túl legyen, na ott már elővenném a szülők nemtörődömségét!


Nem normális az sem, hogy kizárólag a fiúk töltik ki a napjait, és a családját ennyire hanyagolja. Én a helyedben szóvátenném!

2013. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek is el kellene vele beszélgetni. Sajnos valószinűleg kicsúszott a lába alól a talaj és nem találja a helyes utat vagy kényelmesen is érzi magát ebben a szituációban. Meg kellene a szüleidnek értetni vele, hogy ez nem teljesen normális így. Neki még tanulnia kellene és élni a fiatalok életét. Elcseszi a legjobb éveit.
2013. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Akkor nem csak én látom úgy,hogy nagyon elszaladt vele a ló... Az a baj,hogy anyukámmal annyira rossz a viszonya,hogy még akkor se látogat ide,mikor láthatása lenne anyunak.. (szóval 2 hetente hétvégén).Apu meg az új felesége nevelik,és MINDENT megenged neki az a nő,apukámat meg nem igazán érdekli. Ja azt kihagytam ,hogy ő az egyik legrosszabb tanuló az osztályban Régen annyira jó fej volt,okos is,meg inkább fiús,most meg kezd átmenni egy ostoba plázap*csába. Ha véletlen egyedül van,nem a barátjával,akkor folyton a született feleségeket nézi,és a mániája az utóbbi időben,hogy ő olyan lesz,mint Gaby...

Nem tudnátok esetleg ötleteket adni,hogy én mit tehetnék? Szóltam a szüleinknek,hogy próbáljanak rá hatni, anyut nem érdekli,mert akárhányszor barátságosan közeledne a húgom felé,mindig nagyon megbántja... Érdekes amúgy,hogy a húgom annak idején említette egyszer,hogy anyuban egyfajta konkurenciát lát,mint nő,mert nagyon csinos és fiatalos,és azért fogadja el jobban apám új feleségét,mert ő csúnyább,meg kicsit duci és jobban nőnek érezheti magát mellette. Apukánkat szintén nem érdekli,hogy mi van vele,mert ő azt mondja,nem ért az ilyen női dolgokhoz. A mostohaanyánk meg tényleg MINDENT megenged neki.

Szóval valakinek valami ötlet,hogy tehetek-e valamit?

Köszi

2013. máj. 8. 17:07
 4/6 anonim válasza:
77%
Szia. Nekem is van egy hugom. szerintem simán ültesd le és beszélgess el ve. akár keresd meg a barátjánál. Ha nem is mutatja ki belülbiztosan érezni fogja hogy igazad van és hatni fogsz rá! És hidd el ha me nem is sok év múlva örülni fog, hogy van egy ilyen gondoskodó nővére;) Sok sikert!
2013. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sétálj be a helyi nevelési tanácsadóba és kérd szakember segítségét. Amit leírtál, az alapján jogosan aggódsz a tesódért.
2013. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez nem is rossz ötlet,eddig még nem gondoltam szakértői segítségre. Nem akarom én cs*szegetni,sem beleszólni az életébe,de ti is megerősítettetek,hogy valamit itt csinálni kell,mert ez így nem oké. Köszi szépen mindenkinek! Azért ha valakinek van még ötlete,írjon légyszi.
2013. máj. 14. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!