Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S! Mit csináljak a...

S. O. S! Mit csináljak a húgommal, hogy észhez térjen?

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves húgom, neki pedig egy 2 éves kisfia. A gyerek apjával egy éve külön vannak. 4 hónapja összejött egy 30 éves csávóval, aki azzal hitegeti, hogy autókat ad bérbe és havi 300.000-t keres. De ez az egész egy rohadt nagy kamu, mert totál evidens, hogy a srác munkanélküli. 3 hónapja összeköltöztek albérletbe, mert hogy milyen jó lesz (játszani a felnőttesdit)de nem jött össze, mert nem nem tudják fizetni. Eddig anyától kértek kölcsön, de anya mondta, hogy ő nem fejős tehén, akit rendszeresen meg lehet csapolni (anyagilag). Mondtam tesómnak, hogy hagyja ott a csávót, mert így csak bajba kerül, ha nem fizeti az albit, meg telefon számlát, mert pofázni azt tudnak... De ő még mindig hisz neki, hogy majd jövő hét hétfőn, majd jövő héten...és sosincs pénz, csak szöveg van. (Hogy az exe elvette a személyiét, letiltotta a kártyáját, meg az ügyfelek más számlaszámra utalták a lóvét...ez megy 3 hónapja) Szerintem még a hülyének is világos, hogy nincs melója. Amúgy egész nap otthon ül, mereszti a seggét, munkát keresni nem megy el, pedig anya, már vitt neki egy csomó hirdetést.

Most lesz holnapután anyukánknak a szülinapja, erre ez az idióta most jelenti be, hogy nem tudják fizetni az albérletet, nem költözhetnénk e oda. Persze az 50 m2-es panelba...egy idegen fickót a lakásba, az exe meg egy emelettel feljebb!!! Engem meg szétvet az ideg, hogy nehogy el merje rontani anyának az 50. szülinapját a hülyeségével. Nem tudom mit csináljak, én 300km-el odébb lakok és csak 2 havonta tudok hazamenni. A tesóm nem hallgat rám...tanácstalan vagyok (és ideges!!) Légyszi segítsetek!

Előre is köszönöm!


2010. szept. 18. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem tudsz vele semmit tenni.

Megmondod anyukádnak, hogy a lányát befogadhatja (ha akarja) de a férfit ne.


Én mondjuk megkérném egy barátnőmet, hogy csavarja el a húgom "pasijának" a fejét, hátha észhez tér a húgom.

2010. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

sajnos tényleg nem lehet mit tenni a húgoddal.

valakinek soha nem jön meg az esze.talán ha a gyerekére érvelve beszélnél vele,hogyha a számláit sem tudják kifizetni akkor őt hogy neveli fel.meg valami hivatalos papírt kéne kérni attól az ingyenélő csávójától

2010. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy neked itt dolgod lenne.

Anyukád egyedül is el tudja hajatni őket, hogy nem költözhetnek oda.

A tesódnak meg magánügye a többi.

Ha beleszólsz, te leszel a rossz tesó.

2010. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso jol mondja, szerintem is beszelj anyukaddal, h a hugodat fogadja be termeszetesen, de a pasast NE! semmikepp, ha igy hazudik, akar ki is rabolhatja anyukadat, vagy barmi! Es a baratnos dolog se rossz otlet!

Hajra!

2010. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem nem nagyon fogsz tudni segíteni. Szerintem hívd fel a pasit telefonon és oszd ki. De a tesó már bocs, de szerintem eléggé vak, ha nem veszi észre, hogy a pasi élősködő. Az meg megint gáz, hogy 20 éves a húgod, és 2 éves a gyereke. De mindenki később tanul a hibájából.


Szóval, vagy személyesen, vagy telefonon oszd ki a pasast, hogy szálljon le a tesódról. Az lesz a legjobb.

2010. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagyd csináljon amit akkar majd ha jól befürdik talán észbe kap és legközelebb nem vesz be egy ilyen tündérmesét. Amíg azzal a pasival van pénzt ne adjatok neki taniljon a saját kárán.
2010. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, felhívtam őket... a csávó kinyomott, a tesóm épp úton volt de meghallgatott...egyik fülén be másikon ki kb. :S

Nagyon gondolkodok rajta, hogy jövő hónapban mikor megyek haza, összeveszek velük. Hátha ettől észbe kap, már sajna nincs jobb ötletem...

2010. szept. 19. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!