Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire költenéd a pénzt, amit a...

Mire költenéd a pénzt, amit a férjed neked ad?

Figyelt kérdés
Kaptam a férjemtől pénzt, hogy költsem el magamra. Amióta a kislányunk megvan, lassan 3éve nem nagyon költöttem magamra. Max fodrász, néha kozmetikus, ruhát csak akkor kértem, amikor ünnep volt és akkor ajándékba. Nincs ötletem, hogy mit kívánhatnék. Ruhát, ékszert nem vennék, mert úgy érzem van és most úgysem vidítana fel egy nyári ruha... Már azon gondolkozom, hogy a lányunkra költenék, vagy a férjemnek vennék valamit, de akkor szerintem kitérne a hitéből, hogy miért nem magamra költöm. Nálatok van ilyen? Mire költitek?
2013. jún. 11. 13:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
33%
Nem, nálunk nincs ilyen. Nekem van saját pénzem.
2013. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nekem is van saját pénzem, de az nem fix és mindig más összeg, de abból sem költöttem magamra az elmúlt években. Bevásároltam, vagy a munkámba forgattam vissza. De leginkább a kislányukra költöttem.
2013. jún. 11. 13:52
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Cipő,ruha,illatszer,bármi ami épp boldoggá tesz.

Bár én költök magamra mindig,jut a férjemre,gyerekre is bőven,magamtól se vonom meg.


vegyél szép ruhát,legyél csinos.

2013. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk nincs ilyen - ha nekem nincs bevételem esetlegesen, akkor is azt veszek meg magamnak, amit akarok. Nem zsebpénzt kapok. Természetesen ilyenkor nem megyek el bevásárlókörútra és hasonlók, hanem csak a szükséges dolgokat próbálom magamnak beszerezni, mert nem szeretem feleslegesen költeni a pénzt, amit nem én kerestem meg.


Ha mindenképp magadra kell költened, akkor a te helyedben elmennék fodrászhoz, vágatnék valami új frizurát. Én szeretem a ruhákat és az ékszereket, így biztos vennék 1-2 csinos, elegánsabb darabot. Gondold végig, nincs-e valamire szükséged esetleg. Ha szeretsz mozogni, végy egy fitness vagy aerobic-bérletet. Ha meg nagyon nincs ötleted, vegyél valami flancos alapanyagot és minőségi bort/pezsgőt, és készíts egy igazán élvezetes vacsorát kettőtöknek, a kislány meg aludjon a nagyszülőknél aznap este. Esetleg lepd meg magatokat egy csinos fehérneművel is.

2013. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha most nincs ötleted, tedd el, hátha később megtetszik valami, amit szívesen megvennél. De tényleg inkább magadra költsd!
2013. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 klopusz ***** válasza:
55%
Nekem nincs önálló jövedelmem, így a párom pénzéből él az egész család. Akkor és arra költök, amire éppen szükséges, legyen az új ruhaféle valamelyik gyereknek, vagy pl. könyv, körömlakk, ruhanemű nekem.
2013. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
41%

Oh, de jó neked. Igaz gyeden voltam a múlt hónapig, de abból a 70 ezerből semmit nem tudtam magamra költeni. Én ruhára költeném, az most nagyon kellene nekem, én két gyereket szültem 2 év alatt, kicsit átrendeződött az alakom. Ráadásul esküvőre kell menjek hétvégén, azt se tudom mit vegyek fel, kellene nadrág, mondtam neki, de csak kiakadt rajta.

Végül is nekem is van pénzem, de abból kifizettem a telefonszámlát, a tévét, egyéb rezsit,vettem kaját, pelenkát, gyerekeknek amire ugye szükségük van, a 70 ezres gyedből maradt a pénztárcámban 10 ezer forint jelenleg. Persze páromnak megvan a fizuja, abból fogunk élni következő hónapig, de azért egy nadrágra csak kerülne, de azt mondta böszme vagyok.

Na, tehát ruhákat vennék, meg a gyerekeknek valamit biztos, azt úgyse tudnám megállni, hogy nekik ne vegyek valamit:)

2013. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
55%
Én a Rossmannban, DMben tudok elkölteni 10ezreket, ilyen smink, olyan krém... Na meg persze a babának is mindig látok ott valami jót. Nekem is inkább ruhára kéne költenem, de utálok ruhát vásárolni. :)
2013. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a férjed nem hiába adta ezt neked. Ahogy írod nem nagyon költesz magadra, így gondolom itt csendben arra akart utalni, hogy elég gázul nézel már ki.


Szerintem kérdezd meg töle mi is ami leginkább rád férne.


Mi külföldön élünk és külön kasszán. De lejárt a gyes (1 éves, 3éves), így nem kapok már semmit. Közöss kasszából megy a közös kiadások, aztán mindenki a saját számláján gyüjtöget, abból veszünk ajándekot, vagy cipöt magunknak. Férjem mind a közös számlára (amiböl a gyereknek, vagy háztartásnak vásárolok) mind nekem egy fix havi összeget átutal. ìgy évente 3-4 alkalommal megyek el venni magamnak új ruhákat,ebböl költök fodrászra, kozmetikusra stb...

2013. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

mekkora összegről van szó?

én ha annyit kapnék,vennék egy táblagépet.most az az álmom

ha kevesebbet,akkor egy szépségnapra fizetném be magam.masszázs,kozmetika,fodrász,manikűr-pedikűr

pedig én költök magamra,járok két havonta fodrászhoz,meg kozmetikushoz,de masszőrnél még nem voltam,meg szeretnék most szép körmöket

2013. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!