Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megadjam az apa nevét, ha nem...

Megadjam az apa nevét, ha nem akarom, hogy köze legyen a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Adott egy "férfi", akivel egy jó ideig együtt éltem, majd szakítottunk, majd újra összejöttünk, és most végleg szakítottunk. Igen ám, csak közben én terhes lettem. Ez a "férfi" visszament a volt feleségéhez. Ha megszületik a gyerek, én szeretném ha tudná, hogy ki az apja, de azt nem akarom, hogy minden második hétvégét az apjánál és házsártos nőjénél töltsön. Mit lehet tenni azért, hogy az apa neve ne fiktív legyen, hanem azé, aki, de sem gyerektartást nem kérek az apától, sem láthatást nem akarok biztosítani neki. Én csupán annyit szeretnék, hogy az anyakönyvi kivonatban az legyen az apa neve, aki valójában is.

Megoldás van?



2013. jún. 11. 06:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%

Miattad vált el? Akarta a gyereket? Vagy csak azért lettél terhes, hogy megfogd magadnak, ami nem jött be.

Ha az apa akarja a gyereket, akkor a születése után kérhet apasági vizsgálatot, akkor is, ha nem az ő nevére anyakönyvezik a gyereket.

Felelőtlenül vállaltad a gyereket.

2013. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

En nem sok esélyt látok ra, hogy egy ilyen férfit érdekeljen ez a kisgyerek.... A feleséget meg pláne nem.

En egyedülálló anya voltam sokáig, nálunk apuka meggondolta magat a terhesseg alatt. Apasagi nyilatkozat mar megvolt, igy nem volt mas választásom, mint bemutatni a szuleskor. A gyerekkel sosem törődött, tartasdijat nem fizetett, nem vett részt semmilyen módon a gyerek életében, megis mindenhez kellett volna a beleegyezese. Az oviba felvettek ismerős által, oda nem kellett az aláírása, de az iskolaba mar kellett volna. Igy elindítottam a gyermekelhelyezesi pert - nevetséges volt, mert a gyerekkel akkor mar 7 eve nem volt kapcsolata....- aminek a végen a szülői felügyeleti jogát is megvonták. Hosszadalmas volt, kellemetlen, idorablo. Ha ujra kezdenem es lenne ra lehetőségem, nem szerepelne a képben mint apa semmi hivatalos papíron.

2013. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
a másik nőt gyepálni elég proli dolog. Azért mert nem téged választott a pasi, nem csak a másik nő tehet, hanem te is.
2013. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Apai elismerő nyilatkozat ide vagy oda, ha a pasas bíróságon kéri az apaság megállapítását, még bele sem kell egyezned, hogy elismerheti-e, mert kérnek egy dns tesztet és te nem tehetsz semmit. Ha nem akarod, hogy közük legyen a gyerekedhez, akkor szépen nem szólsz hogy gyereket vársz, apaként megnevezel egy kitalált személyt, és egyedül gyakorlod a szülői jogokat.
2013. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%
Az elhagyott feleség a tajparaszt hármótok közül? AZért ez elég spéci kameraállás.
2013. jún. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%
Három gyerekem van, mindent én intézek egyedül, és még a büdös életben nem kérték apuka beleegyezését az útlevélen kívül. Még személyi igazolványt is egyedül csináltattam nekik :D
2013. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Zsuchan válasza:
61%

Ha a pasi rájön h terhes vagy mint mondták kérhet apasági tesztet, illetve ha akar részt vehet mindenbe vagy pont h nem fogja érdekelni.

HA sok a közös ismerős, közel laktok egymáshoz szerintem jobb még most tisztázni a dolgot vele.

Ha a gyerek az ő nevét kapja azzal jár minden beleszólási lehetőség apa részéről is na meg plusz tartás díj HA fizeti :pl legjobb barátnőm apja amikor elváltak szüli egy petákot se fizetett, és kb elfelejtett h volt két gyereke ex feleségétől.

Új nő új élet .

Ha úgy döntesz nem mondod meg neki akkor vagy a te nevedet vagy anyád vezeték nevét is adhatod.

Ám csak mondom akkor jön az,jó lenne ha gyerek 18 éves koráig nem akarná megkeresni az apát, mert bonyodalmak keletkezhetnek.

Igazábol rettenetesen ingoványos és necces ami veled van.

Viszont elhiszem, a nővel sok a bajod, d eha bele gondolsz neki is sok baja lehet veled, végülis miattad hagyta ott a férje, és ha vissza ment hozzá nyilván van mi össze tartsa öket.

NEm akarok bíráskodni de te magad másztál bele ebbe a helyzetbe, ne is számíts könnyű vagy jó megoldásra akár melyik verziót választod lesz hátránya, sok álmatlan éjszakát fog ez még okozni, Sajnálom hogy így alakultak a dolgok mert a legroszabb a gyereknek lesz majd.

2013. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
60%

Az a helyzet, hogy megszívtad, mint ahogyan minden olyan éretlen kislány megszívja, aki olyan kapcsolatba akar beletaposni, ahol semmi keresnivalója sincsen.


Mindenáron meg akartad fogni a pasit, akár gyerekkel is. Vagy a pasi csak ahhoz kellett, hogy anyává tegyen, mert ketyegett a bébi-tikk-takk?


Most a volt feleség a tajparaszt szerinted, a pasi a bunkó, te vagy a szegény elhagyott terhes nő, aki mindenáron bosszú akar állni - kin is?

Valójában a gyerekeden, akit a tulajdonodként kezesz, és még azt is elveszed tőle, már jó előre, hogy APJA legyen.


Gratulálok. :( A Szerető Anya...:((

Én nem szánlak téged, hanem egyszerűen undorodom tőled, és minden hasonló infantilis, önző nőtől. Én akit szánok, az a szerencsétlen gyereked. na azt szánom, mert az az igazi vesztes ebben az egész mocskos kis édeshármasban.

2013. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom mi a jobb a gyereknek? Hogy hurcolják láthatásra, rángassák ide-oda? Ráadásul egy olyan nőhöz, aki akármilyen jólelkű is akkor is a gyerekben csak egy táblát lát, aki arra emlékezteti, hogy "félre kúrt a férjed!!!!!"?

Szerintem akkor már inkább jobb neki nyugodtan az anyjával, aki adott esetben talál magának egy férjet, aki elfogadja a gyerekét és mindenféle dráma, meg hercehurca nélkül a nevére veszi.


Azért egészen más helyzet az, mikor szétmegy egy házasság, apa és anya külön megy, mint mikor egy ilyen keserű, adok-kapok háromszög, utálják egymást stb. helyzetbe születik bele egy gyerek.


Másrészt, ha Mucsajröcsögén éltek mind, akkor úgyis fel fog neki tűnni, hogy terhes vagy. Vagy ha már tudja, akkor tök mindegy, mert ha nem is most, lehet 2-3 év múlva eltalálja/eltalálják, hogy van egy cukipofa kölök valahol, vigyük már állatkertbe meg ilyenek, menjünk a bíróságra, hogy adják oda.


Szerintem ha te úgy döntesz, hogy ki akarod zárni az apját, ami lehet, hogy nem szép meg stb. akkor ez max. úgy működik, hogy azt se tudja, hogy terhes vagy, te meg elhúzol szépen csendbe jó messzire és nem is szólsz semmiről és a neve se kell. Amúgy nem értem, hogy ha ennyire nem akarod apjának, akkor a neve minek?

2013. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Na, még mielőtt mindenki kivetítené rám az elszenvedett sérelmeit és negatív tapasztalatait, elmondanám, hogy 2 és fél évet voltunk együtt. Komoly kapcsolat volt, már gyűrű is volt, és tervezett baba. Nem én akartam megfogni őt, ő is akarta a gyereket. Ezért szexeltünk minden védekezés nélkül. Az elhagyásom meg egyik napról a másikra történt, és mint utólag kiderült, ezalatt az idő alatt, folyamatosan tartotta a kapcsolatot a volt feleségével. Meg is csalt vele. Nem én szakítottam, ő akart kettőt tartani egyszerre, csak nagyon csúnyán lebukott. Az, hogy elvált, nem teljesen az én hibám volt, ő kezdett keresgéli az asszony mellett, el akarta hagyni, mert az nem akart gyereket. Csak miután én mondtam, hogy amíg házas, én nem megyek bele kapcsolatba vele, így elvált.
2013. jún. 11. 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!