Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van több joga egy nőnek...

Miért van több joga egy nőnek a gyerekhez, mint a férfinak?

Figyelt kérdés
Kiegészítve: miért anyapárti a bíróság? Miért nincs beleszólása az apának abba, hogy az anya abortuszt végeztet-e, vagy nem? Akarhatja a gyereket, vagy nagyon nem akarhatja, miért nem számolnak a véleményével? Miért kötelezhető az apa szerepre, vagy épp arra, hogy ne legyen apa, ha a természet már úgy hozta? erkölcsileg is, és a magyar jog szerint is a nőnek több joga van a gyerekhez. Érdekelnének a miértek. Tudja valaki?
2011. dec. 21. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Mert a nő szüli meg.
2011. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Az abortuszba annál az oknál fogva nem szólhat bele, hogy nem ő hordja ki. Mindkét oldalról megnézhetjük. Ha pl. az apa az abortusz ellen van, az anya meg épp el akarja vetetni. Mi jogon mondaná azt az apa, hogy de igen, kötelező megszülnie! Ő fog kiesni hónapokra a munkából, az ő testében fognak végbemenni a változások? Vagy mi lenne, ha bíróság kötelezhetné az anyát az abortuszra az apa kérésére? Lefognák, lekötöznék és kikaparnák belőle a gyereket?
2011. dec. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
8%

Az igaz,hogy a nő szüli meg,de ahhoz hogy egy gyermek megfoganjon kettő ember kell,ahol ráadásul a férfi végzi a "munka" nagy részét.

Én azon az állásponton vagyok,hogy a férfi kapjon nagyobb jogokat.

2011. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%

:D

Ha magadra vállalod a 9 hónap kihordást + a szülést + a szoptatást = szabadon dönthetsz.

Hogy megtennéd, de nem megy?

Hát, Istenem! Mindent a férfiak sem tudhatnak!

2011. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy a nő szüli meg, de ettől még a leendő gyereknek van egy apja is, és apa nélkül a gyerek sem létezne. A nőnek miért van joga eldönteni, hogy:

-nem engedi az apát a gyerek közelébe, max 2hetente, máskor nem köteles

-gyerektartást követel ennek ellenére

-ha az apa nem akart (volna) gyereket, senki nem kérdezte meg tőle, hogy vállalja-e a felelősséget, akarja-e


Aktuális az életemben a kérdés annyiban, hogy azért szakítottam a barátnőmmel, mert abortuszt végeztetett. Én akartam a gyereket, és nagyon dühös voltam, hogy semmi beleszólásom nem volt, ellenzem alapból az abortuszt, de minden adott volt a gyereknek, kivéve az, hogy az iskolája tolódott volna pár évvel, de eltartottam (és utána is eltartottam volna). És keresem a miértekre a választ.

2011. dec. 21. 19:30
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
A legtöbb férfi menekülne az apuka szó hallatán,tele az ország elhagyott kismamákkal, meg ha gondol egyet apuka,uj punci jön,a nő marad egyedül a gyerekkel,na ezért nő pártiak sokan,a gyerek általában nők feldata,ő szüli meg ő látja el,ő neveli fel,persze van apa aki segít,de a legtöbb férfi csak spermát ad bele,legtöbbször,mást nem,tisztelet a kivételnek.De amúgy én értem a problémádat,mert ilyen ügyekben dolgozok,és sajnos még akkor is a nő mellé állnak sokan ha alkalmatlan gyermeknevelésre,láttam olyan anyukát is munkám során aki a gyerek nemiidentitását probálta megváltoztatni,hogy az apját,volt férjét bántsa vele,szerencsére elvettük a gyereket tőle,és most apuka neveli.És az abortuszról annyi,hogy ha egy nő nem akarja a gyerekét nem lehet ráerőltetni,attól csak a gyerek szenved,ha érzi majd az anyja utálatát,láttam ilyet sokat sajnos.Az-az igazság hogy nem minden nő való anyának,vannak nők akik még társas kapcsolatra se alkalmasak.
2011. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
49%

"Aktuális az életemben a kérdés annyiban, hogy azért szakítottam a barátnőmmel, mert abortuszt végeztetett. Én akartam a gyereket, és nagyon dühös voltam, hogy semmi beleszólásom nem volt, ellenzem alapból az abortuszt, de minden adott volt a gyereknek, kivéve az, hogy az iskolája tolódott volna pár évvel, de eltartottam (és utána is eltartottam volna). És keresem a miértekre a választ."


Erre is azt tudom mondani, hogy neki kell végigmenni a terhesség és a szülés hercehurcáin elsősorban. Ha te ezért elhagytad, akkor jól érezte, mennyire számíthatna rád, jól döntött. Ő nem volt kész rá, és joga van úgy dönteni, hogy elveteti. Te győzködheted, de a végső döntés az övé volt, mivel az ő testéről volt szó. Nem értem, mit nem lehet ezen megérteni.

2011. dec. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%
A férfinak van joga arra, hogy használ gumit vagy sem. Ha gyereket akar beszélje meg a nővel és csak akkor szeretkezzenek gumi nélkül ha mindketten akarják a gyereket, mert még mindig ez a legbiztosabb védekezés (max. kiszakadhat de akkor még ott van a 72 órás). Innentől kezdve én nem tudom sajnálni azt a férfit aki nem szólhat bele, hogy megtartják e a gyereket vagy sem. Felelősséget kéne végre vállalni a tettekért, csak ez mostanában nem divat.
2011. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Azt, hogy max. 2 hetente láthatod a gyermeked, nem a nő határozza meg, hanem a törvény minimum ennyire kötelezi az anyát. Ha az anya úgy látja, hogy ennél gyakoribb találkozás sem kavarja fel a gyermek érzelmi világát, és nem sérül lelkileg, érzelmileg, akkor persze szokták is engedni a gyakoribb találkozást.


A fizetendő gyermektartás nem a láthatási jog megvásárlása, hanem a gyermek neveléséhez, étkezéséhez, ruházkodásához való pénzbeli hozzájárulás. Semmi köze ahhoz, hogy az apa hányszor látja, láthatja a gyermeket.

2011. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
22%
az ok szerintem is abban keresendő, hogy a nő hordja ki a babát. viszont nem értek egyet vele. akik kardoskodnak amellett, hogy a 9 hónap kellemetlenségei és a szülés miatt az anyának több joga van a gyerekhez, lássanak már tovább egy picit! egy gyerek örök életre szól, és nem gondolom, hogy az a nyamvadt 9 hónap ennyivel többet nyomna a latba, (hogy egy apának tényleg EGYÁLTALÁN nincs beleszólása,) mint tisztességgel felnevelni, ami ugye már a 2 szülő feladata. meg miért kell abból kiindulni, hogy az apa biztos lelépne?
2011. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!