Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van több joga egy nőnek...

Miért van több joga egy nőnek a gyerekhez, mint a férfinak?

Figyelt kérdés
Kiegészítve: miért anyapárti a bíróság? Miért nincs beleszólása az apának abba, hogy az anya abortuszt végeztet-e, vagy nem? Akarhatja a gyereket, vagy nagyon nem akarhatja, miért nem számolnak a véleményével? Miért kötelezhető az apa szerepre, vagy épp arra, hogy ne legyen apa, ha a természet már úgy hozta? erkölcsileg is, és a magyar jog szerint is a nőnek több joga van a gyerekhez. Érdekelnének a miértek. Tudja valaki?
2011. dec. 21. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
9%

Továbbra sem tudom felfogni, ha valaki ennyire semmibe nézi a férfiakat, akkor mégis mi a retkes francért esik tőlük teherbe?

Rendben van, tartsa mindenki szemétnek, és higgye, hogy abszolút nem érdekli őket a saját gyerekük, de ha valakiben ennyi gyűlölet van, az miért hajszolja magát tudatosan ebbe?

2011. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
57%

"miamanó" és a 19-es válaszolónak!


"gyereket kihordani és szülni minden nő képes" ?!

"Semmi nagy kunszt nincs abban a 9 hónapban" ?!


Akkor hogy lehet, hogy még manapság is sajnos nem egy nő hal meg szülés közben? Vagy közvetlen utána? És a terhesség is nem minden nőnek egy gyönyörűség! A szülésről meg ne is beszéljünk! Én egyeszer szültem, de Isten óvjon újra oda kerülni! Az iszonyatos fájdalom, az órákig tartó halálfélelem! Had döntse már el minden nő maga, hogy szándékozik-e ezt tenni magával? Nehogy már a férfiaknak legyen joga ilyenekbe beleszólni!!

Amíg nem éltek át bizonyos dolgokat addig talán ne szóljatok a témához inkább!!

Két köcsög vagytok! Ez derült ki a hozzászólásotokból!

Undorító ahogy írtok!

2011. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
90%

A bíróság, 99% hogy, az anyának ítéli a gyereket. Azért mert egy gyereknek valamelyest nagyobb az érzelmi kötődése az édesanyjához mit az apjához. Valamint az anyai gondoskodást nem tudja pótolni az édesapa, hiába szereti ő is a gyerekeit nagyon. Meg ahogy mondták, kiskorban a szoptatás stb. Meg közrejátszik az is, hogy az anya szüli meg a gyermeket, nem az apa.

El helyezhetik az apánál is a gyereket, viszont ehhez nagyon nyomós indok kell ! Pl : az anya alkoholista, nem akar a gyerekeivel foglalkozni stb.


Abortusz az más téma, itt tényleg az játszik közre, hogy végül is az anya szüli meg a gyereket, nem az apa, így ő döntheti el, hogy akarja-e vagy sem.

Mellesleg megjegyezném, hogy azért sem hallgatják meg nagyon az édesapát az abortusz témában, mert sajnos a mai világba sok olyan eset van, hogy az apa rábeszéli a nőt arra hogy ne vetesse el. Megszüli a gyereket, mire az apa otthagyja őket. Na az ilyeneket karóba húznám (bocsánat) aki szeretné a gyereket utána meg a nőt otthagyja...undorító.

Ez is közrejátszhat abban, hogy az apának nincs beleszólása az abortuszba.

2012. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
43%

59%-os, tudod, én nő vagyok, és van némi fogalmam erről a borzalmas egetrengető feladatról, ami nem más, mint a terhesség.

Ha ez olyan iszonyatos lenne, akkor emberiség sem létezne, ezt még egy férfi is tudja.

De mint már sokszor mondtam, aki ennyire rühelli és semmibe nézi a férfiakat, az vegyen vibrátort és ott élje ki a hatalommániáját.

2012. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyforma a terhessége,és csak mert y onnak az volt x nek nem biztos hogy olyan hú de jó lesz,és ne mások,főleg ne önző pasik döntögessenek ezekben a témákban,utána meg simán lelépnek,ha már meg van a gyerek,vagy megse várják hogy meglegyen mert terhesen otthagyják a nőket,mert gondolatba jó a baba,de mikor pelusozni kell,vagy felkel kelni vele,az a nőre marad általában,és ez nem férfiutalát,csak racionalitás.
2012. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

nem vagyok férfigyűlölő, de ő megcsinálja a kellemes részét a további 9 hónap fájdalom, félelem és satöbbi az én sorsom/feladatom. a férfi bármikor leléphet, majd kiszúrja a szemem 15,000 Ft gyerektartással és éli vígan az életét.

nem is értem miért nem büntetik meg jobban azokat akik ott hagyják a nőket mert kedvük volt a szexhez de a gyerekhez már nem.

2012. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Mert az anyában a terhesség és a szülés kapcsán ösztönök jönnek elő, ami egy apában soha nem fog. Ő nem éli meg azokat a hormonális változásokat. Pl. a szoptatással, egy olyan bensőséges kapcsolata van az anyának a gyerekével, amit egy férfi soha nem fog érezni. Az anya szabályszerűen ráhangolódik a gyerekére és érzi őt. Vele élt hónapokig a hasában. Nehéz ezt leírni. Egy apa csak felületesen éli meg mindezt ahhoz képest. EGy anya gyakran ösztönösen tudja mi a jó a gyerekének, hogyan bánjon vele, mikor éhes, minden apró rezdülését ismeri, mert vele van a születése után non-stop. Az apának még ha lenne is lehetősége hogy vele legyen, mindent a logika alapján, vagy másoktól látottak, olvasottak alapján csinál. Benne nincsenek ösztönök ,amik súgnak.
2013. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még apai ösztönökről, csak anyaiakról.
2013. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonimalkoholista válasza:

Szörnyű milyen beszűkültek a válaszok. Majdnem mindenki általánosít a témában, pedig minden eset egyedi, és igenis van olyan eset, amikor a nőt kötelezni kéne a baba kihordására, pusztán az élet és a tisztességes apa védelmében. Attól hogy elenyésző az ilyen esetek száma még nem azt mutatja, hogy nem létezik. Ha annyira nem akarta a gyereket a nő is tud védekezni. Természetesen a fordított esetben, ha az anya akarja, az apa meg nem akkor minden normálisan gondolkodó ember tudja, hogy úgy van jól, hogy a nőé legyen a döntés.

Kicsit más téma, de annyit hallani hogy nincs női egyenjogúság. Valóban nincs, és soha nem is lesz, viszont aki ezt hangoztatja, az gondoljon bele, hogy e téren inkább férfi egyenjogúság nincs.

2015. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!