Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megadjam az apa nevét, ha nem...

Megadjam az apa nevét, ha nem akarom, hogy köze legyen a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Adott egy "férfi", akivel egy jó ideig együtt éltem, majd szakítottunk, majd újra összejöttünk, és most végleg szakítottunk. Igen ám, csak közben én terhes lettem. Ez a "férfi" visszament a volt feleségéhez. Ha megszületik a gyerek, én szeretném ha tudná, hogy ki az apja, de azt nem akarom, hogy minden második hétvégét az apjánál és házsártos nőjénél töltsön. Mit lehet tenni azért, hogy az apa neve ne fiktív legyen, hanem azé, aki, de sem gyerektartást nem kérek az apától, sem láthatást nem akarok biztosítani neki. Én csupán annyit szeretnék, hogy az anyakönyvi kivonatban az legyen az apa neve, aki valójában is.

Megoldás van?



2013. jún. 11. 06:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nos, egy nevtol nem lesz apa senki.... A gyerekednek, aki nem ismeri majd az apját, nem mindegy hogy Kovács István vagy Szabó Jenő szerepel apjaként? Amúgy jelenleg te, mint "Leanyanya" meg választhatok a gyermek vezeteknevet es a képzelt apa nevet. Természetesen a nev választásnak vannak kitételei - kifejezetten ritka nevet nem választhatsz, mert az személyiségi jogokat sért, de gyakori nevet simán lehet bemondani
2013. jún. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Az apának apasági nyilatkozatot kell tennie. Ezt egyébként csak a te beleegyezéseddel teheti meg. A kórházban a szülést követően már kérni fogják, de később is letehető az önkormányzatnál, az anyakönyvezetőnél, akitől a születési anyakönyvi kivonatot fogod kapni. Egyébként már a terhesség ideje alatt megteheti a nyilatkozatot azt hiszem a 12. héttől. A névválasztásnál sem kötelező az apa vezetéknevét adnod, erről te döntesz, kiét viselje majd. A láthatást az apasági nyilatkozat letételével az apa kérheti bírósági úton. Úgyhogy ha úgy gondolod, hogy igényt tartana rá, inkább nem kéne letetetni vele, mert ezzel garantált, hogy pert indíthat ezügyben.
2013. jún. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Az apa jogai nem tőled függnek...

Ha ő akarja látni a gyerekét, akkor megteheti, hiába nem akarod.

2013. jún. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igazából azzal sem lenne problémám, ha az apa látná a gyereket, inkább azt nem akarom, hogy a volt/leendő feleségével együtt nevelgessék az én gyerekemet. Az korlátozható? Hogy a nőnek köze se legyen a gyerekhez?
2013. jún. 11. 06:56
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Miért tehetné meg? Ha nem tett apaságit? Milyen jogon? Ha az anya nem akarja apasági nélkül, még zaklatásnak is minősülhet, ha sokat erőlködik.
2013. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Az apa a láthatása idején oda viszi a gyereket, ahova akarja. Azt bizonyítani kellene és végzés kéne róla, hogy a feleségéhez nem viheti, mert veszélyes a gyerekre. De erről ez esetben valószínűleg szó sem lehet.
2013. jún. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem veszélyes? Fizikailag lehet, de pszichésen?

A faszi miattam vált el és hagyta el az asszonyt. Az meg visszamegy ebbe a kapcsolatba az én gyerekemmel? Szerinted a nő mit kezd majd vele? Babusgatja? Mert szerintem kicsinálja. Amúgy is egy tajparaszt.

2013. jún. 11. 07:02
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nevére veszi a gyereketeket, onnantól (akár akarsz tőle gyerektartást-akár nem) törvényes örökösnek számít- ennek szerintem a "házsártos nő" sem fog örülni. Ha apaként lesz bejegyezve, akkor nem korlátozhatod a kapcsolattartást. Láthatási időben ott lesz a gyerekkel, ahol ő akar.

(Most lehet, hogy belementek mindketten a "nem kell gyerektartás-nincs láthatás" dologba, de később megváltozhat a véleménye.)

2013. jún. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Döntsd el mit akarsz!

1. Egyedül felneveled becsülettel a gyereket és nem akarod, hogy esetleg az "apukára" rátörjön az én gyerekem én is részt akarok a nevelésében venni cécó, akkor kizárólag a saját nevedre anyakönyveztesd a gyereket. És add meg neki a boldog gyermekkort (nem kétlaki élet szülők egymás elleni úszítása stb.)


2. Mindenáron a férfi nevére akarod anyakönyvveztetni, itt is két eset van:

- a férfi vagy elfogadja és még örül is neki, hogy nem kell gyerektartást fizetnie, tőle azt csinálsz amit akarsz a gyerekkel.

- felébred benne később az atyai vágy (vagy csak szimplán be akar tenni neked) és elhurcolja kéthetente a gyereket. (persze kapsz gyerektartást).


Nem mindegy a név? Nem attól van apja a gyereknek, hogy valaki spermát adott. Hanem, hogy éjjel nappal, betegségben, bánatban, örömben ott van mellette! Nem értem én az ilyen nők gondolkodását.


Ja és csak tudd, ha sikerül az apa nevére anyakönyveztetni a gyereket 18 éves koráig szinte mindenhez kell a beleegyezése... pl. útlevél.

2013. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Már az ovis beiratáshoz is kell az apa beleegyezése..
2013. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!