Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttam egy kérdést arról,...

Láttam egy kérdést arról, hogy kinek van több joga a gyerekhez, szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyának vagy az apának?

Szerintem abban igaza lehet annak aki azt mondja,hogy az anyának,mert ő szüli meg, ő vajúdik vele és neki kell a továbbiakban is többet vele foglalkozni, az anya kel fel éjszaka hozzá, akár hónapokon át nem tudja kialudni magát. Az ő teste változik meg és neki kell majd tennie azért,hogy úgy nézzen ki,mint szülés előtt, különben a pasi megcsalja majd, ha nem előbb, akkor utóbb. A férfié a kellemesebb rész, elélvez és kész, a fájdalmat és a többi szenvedést nem tudja átérezni és nem is akarná. A gyermek a nő szíve alatt növekszik és jobban is ragaszkodnak egy anyához a gyermekek jobb esetben. Bár szerintem mindkettő fontos,hogy legyen egy gyerek életében, de mégis az apa bármikor leléphet, kifizet havonta 15000Ft-ot és kész, a nő életét meg teljesen megváltoztatja majd a gyerek, főleg, ha egyedül kell felnevelnie.


2012. márc. 21. 17:39
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
41%
Igen
2012. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
44%
Ez sok mindentől függ, függ a szülők anyagi hátterétől életétől (pl alkoholista vagy nem) stb.
2012. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Akinél jobb dolga van, és itt elsősorban nem az anyagiakra gondolok, hanem az érzelmi háttérre.

Hiába tolta ki az asszony a gyereket, ha link, nem törődik vele, nem gondoskodik róla (sajnos elég sok példát láttam rá), akkor szerintem több joga van az apának, ha ő rendesen neveli. Fordított esetben szintúgy.

Nem szimpatizálok azzal, hogy csak az anya kaphatja meg a gyereket, mert nem feltétlen jobb szülő.

2012. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
jó, ha az anyja alkoholista, akkor persze,hogy az apánál van jobb dolga, de ha mindketten normálisak, de mégis elválnak, akkor az anyához szokott kerülni.
2012. márc. 21. 17:48
 5/32 anonim válasza:
100%
Ezt szerintem, (válaszom az előttem szóló véleményére alapozom) minden esetben, egy nagyon körültekintő felmérés, szakvélemény kellene, hogy eldöntse.
2012. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Már ne haragudj, de attól amit te leírtál nem lehet több joga az anyjának a gyerekhez. És miért? mert nem a férfi döntött úgy hogy csak elélvez és annyi, ezt nem ők szabták meg, nem tehetnek arról hogy ez így megy. Mert ha a férfinek igazi kínszenvedés lenne az "élvezés" akkor neki lenne több joga hozzá? nem lenne ember a világon, lehet hogy sok szempontból az anyával jobb ha marad, hisz az tény hogy vele jobban kötődik de amit te leírtál az alapján abszurd.
2012. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
61%

szerintem az anyának, mert a LEGTÖBB ffi alkalmatlan arra h a gyerekneveléssel együtt járó monoton munkát elvégezze. Persze vannak egyedi esetek, mikor az apa jobb szülő és jobb helyen van nála a gyerek. Az én személyes tapasztalataim azonban azt támasztják alá h az apánál nincs igazánb jó helyen a gyerek, mert sokkal jobban elkényeztetik a gyereket és hajlamosabbak arra h lepénzeljék őt, csak hagyja már békén a nyaajgásával.


Kihangsúlyozom, az egyedi esetek eltérhetnek. Azonban az én ismertségi körömben alapból sokkal kevesebb apa AKRJA ezt a nyűgöt, a legtöbben hagyják a gyereket az anyánál, és összeköltözik az új, sokszor gyerektelen nővel. Hát nem sokkal kényelmesebb?

2012. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%
Egyforma joga van mindkettőnek. Ha az anyának több joga van, akkor ejtse magát teherbe aztán éljen boldogan egyedül... Az nem dicsőség, hogy valaki gyereket szül, szoptat stb, az pusztán annak az oka, hogy véletlenül nő lett. De nem az ő dicsősége. Ő pusztán eltűri. A férfi sem tehet róla, hogy ő férfi és nem tud teherbe esni. A gyerek létrehozásához mindkét nem kell, és a normális felneveléséhez is. Szerintem szánalmasak azok a nők akik kisajátítják a gyereket, a férfit csak egy spermadonornak nézik, aztán csodálkoznak, hogy egyedül maradnak...
2012. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Mindkét félnek ugyanannyi joga van, az hogy a nő szüli meg, ő eteti az első időkben, ez a természet rendje. Ezt nem lehet megváltoztatni. Lehet a gyerek felett vitatkozni,miközben sokszor a nő veri a mellét, mert ŐŐŐŐŐ aztán megszülte, és akkor mi van? És abban igazad van, hogy sok férfi kifizeti a gyerektartást, és letudva, de ebből hány azért van így, mert a nő a jogait (a nem létező többlet jogait) hangoztatva az apa ellen uszítja agyereket, nem engedi hozzá, persze, hogy ebbe sok férfi beleun. De a gyerek nem törvényszerűen azt fogja jobban szeretni, akinek nagyobb a szája jogaira hivatkozva.
2012. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és 2 gyerekes nő vagyok.
2012. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!