Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttam egy kérdést arról,...

Láttam egy kérdést arról, hogy kinek van több joga a gyerekhez, szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyának vagy az apának?

Szerintem abban igaza lehet annak aki azt mondja,hogy az anyának,mert ő szüli meg, ő vajúdik vele és neki kell a továbbiakban is többet vele foglalkozni, az anya kel fel éjszaka hozzá, akár hónapokon át nem tudja kialudni magát. Az ő teste változik meg és neki kell majd tennie azért,hogy úgy nézzen ki,mint szülés előtt, különben a pasi megcsalja majd, ha nem előbb, akkor utóbb. A férfié a kellemesebb rész, elélvez és kész, a fájdalmat és a többi szenvedést nem tudja átérezni és nem is akarná. A gyermek a nő szíve alatt növekszik és jobban is ragaszkodnak egy anyához a gyermekek jobb esetben. Bár szerintem mindkettő fontos,hogy legyen egy gyerek életében, de mégis az apa bármikor leléphet, kifizet havonta 15000Ft-ot és kész, a nő életét meg teljesen megváltoztatja majd a gyerek, főleg, ha egyedül kell felnevelnie.


2012. márc. 21. 17:39
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
igen,ha a férfinak is annyira fájna az egész, akkor úgy érezném,hogy neki is van annyi joga, de így nincs.
2012. márc. 21. 18:43
 12/32 A kérdező kommentje:
vajon miért a nőknek kell szülnie? miért igy lett az egész kitalálva? na ezen gondolkozzatok el.
2012. márc. 21. 18:50
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de az nem úgy van hogy volt a nő meg a férfi és akkor eldöntötték, hogy melyik fog szülni. Hanem azért alakult ki két nem, hogy működjön ez a szaporodási forma. Ez csak ennyi és nem több.
2012. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdésedet nem értem, mi az hogy gondolkodjunk el? miért, szerinted ezt nem a természet alakította hanem Ádám eldöntötte hogy na Éva te leszel aki szül? vagy mi?
2012. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy meg azért lett így kitalálva hogy a nő szül mert x ezer évvel ezelőtt a nő nem tudott elmenni legyilkolni vadkanokat meg bikákat hogy egyenek belőle mivel az erőkülönbségek mások ezért gyűjtögettek inkább, de ettől nem lesz több joga az anyának a gyerekhez, mivel egyik nem se tehet róla hogy a természet így alakult, te meg azon gondolkodj el hogy ha nem lenne férfi akkor eleve nem lenne kérdés a gyerektéma.
2012. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, tehát szerinted mivel a férfi fizikálisan nem szenved a gyermekért ezért nincs annyi joga, mint a nőnek? Véleményed szerint az, hogy a nő kihordja a gyereket majd a szülés fájdalma felülírja az utána következő sok-sok évet?


Ismerek olyan párt, ahol a férfi imádja a gyerekét és a NŐ lépett félre és ment az új pasihoz! És vitte a gyereket, a lakást, a gyerektartást a szép magyar szokásoknak hála... A pasinak szerinted mi maradt? Semmi. Ja, de neki nem is jár semmi, tudom, mert ő csak elélvezett...

2012. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

90%

pontosan

2012. márc. 21. 19:26
 18/32 anonim ***** válasza:
80%

Hülyeség, hogy az anyának több joga van hozzá és ezt mint anya mondom.

Mert kimaradok a munkából és a gyedből-gyesből nem tudnám finanszírozni az életünket olyan szinten amit egy baba megérdemel. Legalábbis ÉN nem.

De az én férjem nem csak megcsinálta a gyereket, segít körülötte, szeret vele lenni. Nyugodtan rábízhatom ha meg akarok inni egy kávét. Mi együtt működünk jól nem külön.


Ugyanannyi joga van hozzá ha igen is kiveszi a részét. Ha nem is érdekli a gyerek akkor meg nincs miről beszélni.

2012. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%
Hát kedves kérdező, nyomatod a hülyeségedet.... ha ez téged szórakoztat.... Akkor elég kicsi IQ-d van, hogy felfogd...
2012. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%
Ja , a férfi alakalmatlan rá, akkor miért van annyi gyermek antiszocializált állapotban az anyának nevezett valaminél.
2012. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!