Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttam egy kérdést arról,...

Láttam egy kérdést arról, hogy kinek van több joga a gyerekhez, szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyának vagy az apának?

Szerintem abban igaza lehet annak aki azt mondja,hogy az anyának,mert ő szüli meg, ő vajúdik vele és neki kell a továbbiakban is többet vele foglalkozni, az anya kel fel éjszaka hozzá, akár hónapokon át nem tudja kialudni magát. Az ő teste változik meg és neki kell majd tennie azért,hogy úgy nézzen ki,mint szülés előtt, különben a pasi megcsalja majd, ha nem előbb, akkor utóbb. A férfié a kellemesebb rész, elélvez és kész, a fájdalmat és a többi szenvedést nem tudja átérezni és nem is akarná. A gyermek a nő szíve alatt növekszik és jobban is ragaszkodnak egy anyához a gyermekek jobb esetben. Bár szerintem mindkettő fontos,hogy legyen egy gyerek életében, de mégis az apa bármikor leléphet, kifizet havonta 15000Ft-ot és kész, a nő életét meg teljesen megváltoztatja majd a gyerek, főleg, ha egyedül kell felnevelnie.


2012. márc. 21. 17:39
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a szülést tényleg ne keverjük bele, mert arról senki nem tehet, hogy csak a nő tud szülni, de a többi dologra a férfi is éppúgy képes, mint a nő. Ha a nőnek szakadt meg a karrierje, meg ő volt 3 évig otthon a gyerekkel, akkor ő érdemli, hogy nála legyen. (kivéve ha alkoholista vagy ilyesmi). Ha megosztoztak a gyerekkel kapcsolatos felelősségeken, akkor induljanak egyenlő eséllyel. (És ne gyertek azzal, hogy "azért a nő megy gyesre, mert ő keres kevesebbet", mert az ok/okozat fordítva van... a nőt nem veszik fel a jobban fizető állásra, mert "bármikor elmehet három évre".)


És ne keverjük ide az olyan anyákat sem, akik "otthagyják a gyereket egy padon", mert többnyire súlyos válsághelyzetben tesznek így (agyonveri őket a férj vagy szülők, ha hazaállítanak egy gyerekkel).


Na az olyan nőt viszont én is elítélem, aki beköltözik a pasi lakásába, nem dolgozik, szül egy gyereket, aztán válásnál visz mindent...

2012. márc. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Egyet értek, annak van joga a gyerekhez, aki az első 3-4 évben otthon volt vele mert ő áldozott többet. A karrierjét háttérbe szorította és otthon zombult. Lehet ezt szépíteni de akinek volt már gyereke tudja, h az a 3-4 év ISZONYÚAN monoton és unalmas akármennyire is "gyönyörű" mindemellett, v akármennyire is akarják ezt misztifikálni. Valójában szarban turkálás nulla agyi kihívás és iszonyú szigorú menetrend, kevés alvás. Voilá. Hazudik aki nem megy szívesen vissza dolgozni! Az érdemli a gyereket aki végigzombulta azt a 3-4 évet. Vagy akit gyerek választ.
2012. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!