Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiak apja a gyermek születése után lelèpett, fiam sose ismerte.majd én férjhez mentem, , férjem nevére vette a fiam, fiakènt neveli.az igazi apja sose jelentkezett, most 7 év után most mégis látni akarja a gyereket.

Nem értem miért akar bekavarni, neki is megvan a saját élete volt lehetősége is de akkor nem akarta a fiát látni. Mit tegyek? Szeretnèm elkerülni hogy belesz@rjon az életemben, nem kell felkavarni a fiamat se.

Nem leoltást kérek, az most nem segit.

Minden választ előre is köszönök.


2013. jún. 8. 18:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
41%
ezt arra írtam ,hogy honnan tudjátok ez a kisgyerek miképp fog érezni lehet,hogy érdekli majd a dolog de lehet egyátalán nem....ezért nem kell most bekavarni...Istenem ő egy kis gyerek szerintetek mit értene meg most ebböl?annyit hogy újra sérülne az ő gondolatai még nem tartanak itt....én sem azt mondtam hazudni kell csak azt nem most és nem így kész tények elé állítani
2013. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%

Még annyit, hogy az orvosnál gyakran úgy kezdik, hogy családban milyen betegségek fordultak elő, akkor nem a nevelőapa cukorbetegségét/szívproblémáit/stb. kellene felsorolni, és sosem tudni, hová jut a család, de bármikor hozhatja úgy a sors, hogy véradás vagy donorként felmerül a rokonság...


"feleslegesen meg nem zaklatom fel azzal hogy elviszem találkozni egy bácsival aki az "igazi apád"."


Nem is kell, de attól még nem árt, ha tudja...


" Lehet más 7 évese érettebb és felfogná a dolgot, fiam adhd-s hiperaltiv nem szeretném most ilyenekkel felkavarni."


Esetleg beszélj pszichológussal (először csak te egyedül), hogy hogyan lehetne ezt megoldani.

Olyat már hallottam, hogy azt mondták a gyereknek (pici kora óta tudta), hogy más anyuka hordott a pocijában, én pedig a szívemben, de apa esetében nem tudom, mit lehetne mondani. Biztos van rá megoldás, nem ti vagytok az egyetlenek. De tényleg nem érdemes ezzel várni, mert most iskolakezdés van, utána ez meg az, érzékeny tini, érettségire készül, stb..

2013. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
33%
Valaki írta ő kiváncsi lenne a gyökereire...vajon mit érezne ez a kisfiú ha tudná az ő gyökerei egy egoista ,öntörvényű,felelötlen apánál gyökereznek aki anno elhagyta őt?ennek a kisfiúnak jogilag is és érzelmileg is van apukája...miért kéne őt falhoz állítani ,hogy mindez csak mese?
2013. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
71%
Le lehet pontozni megint de akkor is tudni akarnám, ha marslakó lenne.
2013. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
oké már elmondtad...én meg azt .hogy én nem akarnám....egy egy:) egyikünk sem tudja mit akarna ez a kisfiú....így egyenlőre majd a szülei eldöntik...és remélem jól
2013. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Szerintem az hiba volt, hogy apjaként állítod be a férjed. Én na helyedben felkeresnéd egy pszichológust, hogy mi a legjobb megoldás a gyereknek, hogyan tálald neki és mikor a dolgot.
2013. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
74%

Én egész konkrétan 17 éves koromban tudtam meg, hogy akit én apámnak neveztem, nem a vér szerinti szülőm. Senkinek nem kívánom azt a csalódást, amit az álszent, titkolózó család okozott nekem. Persze anyámnak nem igazán állt érdekében, hogy megossza ezt velem, mivel félrekúrt folyamatosan, de azóta sem mondtam el neki, hogy mindent tudok róla. Jobb ez? Nem. Csak indulatokat szít bennem.


Évekig hazugságban éltem, egy mocskos családban, szörnyű a felismerés, hogy a saját anyám néz hülyének. Szerencsére már rég elköltöztem tőlük.


N24

2013. jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
91%

A gyermekpszichologusok is egyetertenek abban, hogy az orokbefogadott gyermeknek tudnia kell a helyzetet. Semmi olyan nincs, amit ne ertene meg akar egy heteves gyerek: ez a bacsi az apukad, o pedig a neveloapukad. Ennyi. Aztan kesobb megismerheti a tortenetet, hogy volt anno.

Nagyobb a megrazkodtatas akkor, ha mar nagyobb gyerekkent tudja meg, mintha ezt hallotta volna kiskora ota.

2013. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!