Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiak apja a gyermek születése után lelèpett, fiam sose ismerte.majd én férjhez mentem, , férjem nevére vette a fiam, fiakènt neveli.az igazi apja sose jelentkezett, most 7 év után most mégis látni akarja a gyereket.

Nem értem miért akar bekavarni, neki is megvan a saját élete volt lehetősége is de akkor nem akarta a fiát látni. Mit tegyek? Szeretnèm elkerülni hogy belesz@rjon az életemben, nem kell felkavarni a fiamat se.

Nem leoltást kérek, az most nem segit.

Minden választ előre is köszönök.


2013. jún. 8. 18:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%

17. évesen, egy évvel a nagykorúsága előtt akarod elmondani.

Kicsit sem roppanna össze tőle, hogy az egész gyerekkorát hazugságba élte. Na az tuti nem a gyerek érdeke, csak a tiétek.

2013. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj a fiad apjával nyugodt körülmények között és kérd meg,ne csináljon semmi rosszat,ne kavarja fel a fiú lelkivilágát,várjon a találkozással,a fia megismerésével addig,míg nagykorú nem lesz.Ha a születése pillanatában illetve az utána következô néhány évben nem volt kíváncsi rá...akkor most tud várni még pár évet.Legyen megértô....ne miattad,hanem a saját gyermeke miatt!
2013. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%
már elnézést ,de ez az apuka aki felborítaná a gyermeke életét.....7évig nem volt apa ,a kérdező felépített egy életet egy rendes emberrel aki sajátjaként szereti az igazi apa által" félredobott" gyereket....aztán évek múlva megjelenik és tönkretenné a kicsi eddigi életét újra...ha akkor annyirta bátor volt .hogy simán elhagyta a gyermeket .évekig feléje sem nézett,na akkor most legyen bátor ahhoz ,hogy felmérje az újabb pusztítást amit a kicsinek okozna....én ezeket az apákat csak biologiai lövettyűként aposztrofálom...sajnálom kérdező a kicsit és benneteket is...kitartást kívánok
2013. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

Látni akarhatja, de mivel jelenleg semmi bizonyíték nincs a kezében, hogy bármi köze van a gyerekhez, hivatalosan nem tehet semmit. Illetve tehet, de az nem olcsó mulatság (DNS teszt + eljárás). Van rá több mint százezer forintja? Viszont a gyerektartásról nyilatkozott? Mert ha apucika akar lenni, akkor nemcsak jogok, de kötelességek is járnak vele. Nem vagyok az exférjek pofátlan lehúzásának a híve, de a ti esetetekben ha nagyon nyüzsög, akkor a lehető legtöbbet próbáld kihúzni a zsebéből.


Viszont a gyereknek a lehető leghamarabb el kell mondani, hogy az apja nem az igazi apa. Ha kell, akár pszichológus segítségével, de sokkal rosszabb, ha tinikorban vagy fiatal felnőttként tudja meg. Sőt, ha a vérszerinti apja ilyen kavarós, simán megteheti, hogy megtalálja melyik iskolába jár, és amikor jön ki elé áll és közli, hogy ő az apja... Na azt sokkal nehezebb kimagyarázni meg a szeretetre fogni. Ez nagy sokk lenne neki.

2013. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

13-as! Köszönöm hogy megértesz és sajnos én is pont igy látom érzem.

Mindenki válaszát Köszönöm, remélem csak valami ocska fellángolás részéről és ha az elején falakba ütközik remélem felhagy ezzel.

2013. jún. 8. 19:33
 16/38 anonim ***** válasza:
43%
Nem perelhet a gyerek azé akinek a nevén van. Ő jogilag senki a dns teszt sem változtat ezen mert a biróságot nem érdekli a biologiai szülő kiléte.
2013. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
54%

13-as

A gyerek érdeke az is , hogy tudja az igazságot. Örökbefogadás után is úgy kell őket nevelni, hogy az igazságot tudják, és természetes legyen számokra. Nem tudom te mit szóltál volna ha a 18 éves korodba mondták volna el, hogy az apád nem a vér szerinti apád. Egyszer meg úgyis kiderül, mert amit több ember tud az úgyis kiderül egyszer.

2013. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
87%

"ha az elején falakba ütközik remélem felhagy ezzel."


A gyerektartást megemlítetted neki? Mert ha megint keres, akkor rákérdezhetnél nála, hogy összejött-e már neki a 7 évnyi elmaradt gyerektartás összege és ugyebár azt az első láthatáson át is adja neked... (persze tudom, hogy csak bizonyos időszakra lehet visszamenőleg követelni és a ti esetetek sem olyan egyszerű, de ha blöffölsz, hátha már nem lesz olyan lelkes és ragaszkodó, hogy apuka legyen)

2013. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a gyerek apja aki megcsinálta, hanem az aki felnevelte! Én biztos nem engedném a gyerek közelébe!
2013. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
100%

Nem az az apa, aki csinálta, hanem az, aki felnevelte. Nincs mit bevallani a gyereknek, mert nincs híján az apai szeretetnek.

Ha a biológiai apa mégis csak meg akarja bolygatni a családi idillt, akkor mondd meg neki, hogy visszamenőleg fogod követelni a gyerektartást.

2013. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!