Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiak apja a gyermek születése után lelèpett, fiam sose ismerte.majd én férjhez mentem, , férjem nevére vette a fiam, fiakènt neveli.az igazi apja sose jelentkezett, most 7 év után most mégis látni akarja a gyereket.

Nem értem miért akar bekavarni, neki is megvan a saját élete volt lehetősége is de akkor nem akarta a fiát látni. Mit tegyek? Szeretnèm elkerülni hogy belesz@rjon az életemben, nem kell felkavarni a fiamat se.

Nem leoltást kérek, az most nem segit.

Minden választ előre is köszönök.


2013. jún. 8. 18:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
42%
Persze lehet jó apa attól, hogy nem a vér szerinti apa, de én biztos tudni akarnám mégis ki az apám, milyen gyökereim vannak.
2013. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
90%

"Nem az a gyerek apja aki megcsinálta, hanem az aki felnevelte! "


Igen, de ettől függetlenül a gyereknek joga van tudni, hogy ki a vérszerinti apja. Én szeretném tudni, de ettől függetlenül azt szeretném, azt hívnám apának, aki felnevelt.

Ebben az esetben a hazugság sokkal rosszabb. Ráadásul bármikor ki is derülhet, ne mástól tudja meg, hanem a szüleitől.

2013. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
59%
13as vagyok kedves 17es talán igazad van talán nem de ha már velem példálozol elmondom öszintén neked ha engem az apám elhagyott volna és sza.t volna rám évekig hát tudod semmi esetre sem lennék rá kiváncsi és ehhez minden okom és jogom meglenne....itt kis gyerekről beszélünk szerintem ez a biológiai lövettyű aki apaként tündökölne 7év után még most is azon tüsténkedne ,hogy ha már egyszer tönkretette a gyermeke életét akkor hagy tegye mégegyszer mit neki....igen majd szépen lassan lehet "beadagolni" ennek a kis embernek ezt a dolgot de nem így ahogy ez a tisztelt apuka szeretné....gondolkodj már....itt a gyerek a fontos nem ez a mélyen tisztelt felelösségből nullára vizsgázott valaki...
2013. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem is mondta, hogy az apa érdeke vagy bármije fontos lenne. Én is a gyerek szempontjából írtam, hogy én igenis tudni akarnál ki a vér szerinti apám. Ez a legtöbb örökbefogadott gyerekbe is bent van attól, hogy soha nem tekinti szüleinek őket.
2013. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
59%
jó én meg megírtam .hogy pont úgy sza.rnám le az apámat mint ahogy ő engem amikor eldobott...nem vagyunk egyformák
2013. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
94%

23: Attól, hogy a gyereknek az apja nem az, aki megcsinálta, hanem aki neveli, még tudnia kell, hogy vér szerint ki a felmenője. Nem kell vele találkozni, de a később kiderülő igazság sokkal fájóbb. Ha várnak vele a nagykorúságáig és a biológiai "apuci" váratlanul felbukkan egy sérülékenyebb tinédzserkorban, akkor az tönkre teheti a korábbi jó kapcsolatot a szüleivel.


Ismerősi körben van örökbefogadott gyerek, a kezdetektől fogva tudja, hogy a szülei csak csecsemőkorában kapták meg. Felajánlották a szülei, hogy megkeresheti az anyukáját (ők tudják hogy ki, mert korábban ismerték, a nő direkt rájuk bízta a kicsit), de ő nem kíváncsi rá. Amúgy kiegyensúlyozott boldog gyerek, nem zavarta meg, hogy ő örökbefogadott, nagyon jó a kapcsolata a szüleivel, akikkel imádják egymást.

2013. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
43%
egyébként ez a kicsi gyerek nem tudja,hogy örökbefogadták...egyenlőre....de hál Istennek csak 3 ember tudja anya,lövettyű,meg az apa aki szereti és neveli...na vajon ki mondja el és miért?
2013. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
93%

"jó én meg megírtam .hogy pont úgy sza.rnám le az apámat mint ahogy ő engem amikor eldobott.."


Az, hogy lesz.rnád úgy ahogy ő téged és hogy hazugságban élsz mert azt hiszed hogy az édesapád az, akit te annak hiszel az két különböző dolog.

2013. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
78%
Nincs joga látni. Öt év után minden jogát elveszítette. Minden jog a nevelő apát illeti. Én nem engedném meg, a gyerek még kicsi és nem tesz jót neki ha bele kavarnak az életébe. Az apja egy idegen aki eddig nem törődött vele. Most minek zavarná össze szegényt?
2013. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Persze egyszer elfogom mondani neki.de még igazán nem érett arra hogy megértse.feleslegesen meg nem zaklatom fel azzal hogy elviszem találkozni egy bácsival aki az "igazi apád". Lehet más 7 évese érettebb és felfogná a dolgot, fiam adhd-s hiperaltiv nem szeretném most ilyenekkel felkavarni. Amugy is elég labilis most hogy vége az ovinak és jön az iskola szeptembertől. Persze ezek lehetnek akár kifogások is, de jelen pillanatban ez egy nyomós kifogás részemről.
2013. jún. 8. 20:16
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!