Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt családtag ne látogasson?

Volt családtag ne látogasson?

Figyelt kérdés
Két napja megszült az öcsém volt felesége, jóban vagyunk vele a válás óta is, anyukámmal is jóban van (együtt laktak, amíg az öcsém felesége volt). Anyu gyakran hozza-viszi az unokaöcsém, meghívták anyák napjára, tehát sokat találkoztak a válás után is. A sógornőm az új párjától terhes lett, összeházasodtak. Kérte anyut, hogy ugye, meglátogatsz majd a kórházban, és nekem is azonnal írt éjjel, amikor megérkezett a baba. Viszont ma amikor mentem, kérte, hogy legközelebb szóljak, mielőtt jövök, nincs-e ott a férje vagy az anyósa, mert nekik nem tetszik, hogy megmaradt velünk a kapcsolata és szóvá tették tegnap, miért sütött neki anyu rétest (hát mert ezt kérte, de mindegy), miért hívja, már nem az anyósa. Sajnálom szegényt, ő okosan kezelte, nem mondta, hogy ne gyertek többet, azért nem hagyja magát, na de ezek után szegény anyu nagyon elkeseredett, mert ő megy mindig a tökiért pénteken, és nem szívesen megy most majd. Rajtuk kívül nem vált még senki a családban, ezért fogalmam sincs, tényleg nem illik, nem szokás kapcsolatot tartani válás után?

2013. máj. 30. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy,hogy illik e vagy sem az biztos,hogy nem szerencsés.
2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

De hát nem VOLT családtagok vagytok, hanem most is IGAZI családtagjai vagytok a "tökinek".

Mondjátok az újdonsült családnak, hogy a kisnagyhoz mentek, nem az anyukájához...


Bár normális embereknél ez nem lenne kérdés. Mentek, mert szeretitek, mentek, mert barátok vagytok és törődtök egymással.

Ne változzatok! Inkább őket változtassátok magatokhoz hasonlóvá!

2013. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Rokonok vagytok az unokaöcsi révén, akinek anyukád a nagymamája! Nem értem az ilyen embereket.
2013. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az új család behúzta a csajnál a kéziféket, nem a csaj tehet róla ! Mást nem tehettek, próbáljátok tovább ápolni a jó kapcsolatot!
2013. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Nem is a sógornőm hibáztatom, ő tényleg szerintem a lehető legokosabban kezelte a kérdést, kerülje el egymást a két család és ennyi.


Csak hát mi összetartó család vagyunk, nekünk ez furcsa. :) Látjátok, nálunk még a volt anyóst is szeretjük :P

2013. máj. 30. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan olyan helyzet, aminek nincs jó megoldása. Abszolút meg tudom érteni az új férjet is, neki semmi köze hozzátok. Kérdező, Te mennyire szívesen járnál úgy haza, hogy a férjednél ott ül az elődöd családja? Szerinted ez normális dolog?

Legyetek tekintettel a barátnőd férjére, és ő is könnyebben elfogad majd titeket. Kiindulásnak jó, hogy szóltok előre, és olyankor mentek, amikor nincs otthon. Mégiscsak az ő otthona, hadd ossza már meg azzal, akivel szeretné.

2013. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem ültünk ott, amikor jött az apuka.

De khm, amikor új konyhabútor kellett, meg bababútor, akkor az új apuka minket hívott, mert hát mégiscsak család, a férjem anyagárban megcsinálja. :)


Nem neheztelek, tényleg, valahol megértem, de nem az volt a család kérése, hogy ne akkor menjünk, amikor ők, hanem egyáltalán ne...

2013. máj. 30. 12:44
 8/11 A kérdező kommentje:
ÉS persze mindenki kapott tőlem egy zöld pacsit, mert rossz válasz nincs. :)
2013. máj. 30. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os

Embereknek és barátoknak kell ilyenkor tekinteni a másikat, nem volt családnak...meg egyébként is, ha a jóakaratú szomszéd Mariska néni ül otthon, amikor hazamész, az is örömmel kellene, hogy eltöltsön...

2013. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ó, hatos, és az kimaradt, a kórházban látogatta anyu tegnap, nem otthon. Két napja szült. Direkt nem ment be első nap.

Náluk csak akkor voltunk, amikor segítségért hívtak.

2013. máj. 30. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!