Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtag temetésekor még...

Családtag temetésekor még szokás levelet írni és a sírba dobni?

Figyelt kérdés
Mit szoktak beleírni a levélbe, és ki dobja a sírba?
2013. ápr. 10. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én még nem láttom soha levelet sírba dobni. Legfeljebb virágot.
2013. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én láttam már, hogy valaki 3 levelet is dobott sírba
2013. ápr. 10. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Ha úgy gondolod, hogy "mondandód" van az elhunyt számára, akkor leírod és bedobod saját magad a sírba. Ezt a közvetlen hozzátartozóval előre diszkréten közölheted, hogy ne legyen később esetleg konfliktus belőle. Leírhatod a személyes érzéseidet a levélbe és elbúcsúzhatsz tőle a saját gondolataiddal, szavaiddal.
2013. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, általánosságban nem szokás (lehet, hogy vannak helyek, ahol igen) de probléma sincs vele, a gyász magánügy, ha valaki így látja jónak hogy elbúcsúzzon egy elhunyttól, tegye nyugodtan. Általánosságban ugye vagy virágot, vagy egy marék földet szokás a koporsóra dobni a sírba, de nem hiszem, hogy bárkit is zavarna, ha valaki egy elhunytnak szóló üzenetet is bedobna.
2013. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Én elég sok temetésről hallok párom lévén, de még sosem mondta, hogy levelet dobtak volna a sírba. Szerintem egyáltalán nem "szokás", de ha mondanivalód van az elhunythoz, akkor nyugodtan írj levelet és dobd a sírba, nem fog senki sem szólni miatta. Ha te úgy érzed, hogy így kicsit meg tudsz nyugodni és segít a gyászban, akkor mindenképp tedd meg.
2013. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Én olyant láttam ismerősnél, ahol a lány esküvői meghívóját helyezték az apa sírjába - és teljesen rendben lévőnek éreztem a dolgot.
2013. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sírba dobni nem nagyon szokás,de az gyakori hogy a közvetlen családtag az urnába vagy a koporsóba tesz bele levelet vagy fényképet.
2013. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!