Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy látod, milyen ma Magyaror...

Hogy látod, milyen ma Magyarországon az emberek, családok anyagi helyzete 5 évvel ezelőtthöz képest?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 18:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Körülöttem az emberek egyre többet panaszkodnak, hogy nincs munka, nehéz megélni stb. A családunkat nem igazán lehet jellemezni ezzel. Bár lehet, hogy azért mert mind a családba eléggé hiányszakmákat végzünk. /olyan amit pl:. apa csinál országos szinten kevés van így sokszor azt se tudja, hogy hova menjen/

Viszont rengeteg olyan családot ismerek a közvetlen környezetemből akik szinte 1 minimál bérből élnek meg.


Viszont úgy gondolom, hogy ez 5 évvel ezelőtt is így volt. Lehet, hogy akkor nem ennyire de akkor is jelentős számmal bírt ez.

2013. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

Munkámból kifolyólag emberekkel foglalkozom, s nekem is úgy fest, hogy romlott az emberek életszínvonala az anyagiak miatt. Nagyon kevés a munkahely, s emellett nagyon sok szűnt meg főleg a kereskedelmi szférában. Itt elég végigmenni a belvároson, hogy hány üzlet zárt be, s lóg rajta a "KIADÓ/ELADÓ" tábla.

Bár hozzáteszem, hogy sokaknál nagy szerepet játszott a lakáshitel felvétele, melynek az utóbbi időben a törlesztőrészlete eléggé felugrott, míg az emberek fizetése stagnált, vagy épp csökkent.


Mi viszont öt évvel ezelőtthöz képest jobban élünk. Nem jól, hanem jobban. Öt éve még diák voltam, így a háromfős családban csak apám volt a kenyérkereső, anyám itthon volt betegen.

Befejezve az iskolát kezdtem keresgélni, akad is munka ideig-óráig, de szerencsére két évvel ezelőtt sikerült megmaradnom a jelenlegi helyemen. Így már két kereső lett a családban, ami jelentősen csökkentette az anyagi gondokat. Emellett anyám egészségi állapota is javult. Ugyan munkaerőpiacra nem kell, de szerencsére ismerősi körökben tud dolgozgatni, így mindig akad valami, amit hozzá tud tenni a háztartáshoz legyen az egy kis pénz, vagy valami élelmiszer, ruha, amit a munkáért cserébe kapott.

2013. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
5 éve szórtam a pénzt, ma spórolok. Ennyi :(
2013. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én keleten élek, viszont a rokonaim az osztrák határ mellett. Mikor megyünk hozzájuk látogatóba, mintha Ausztriában lennénk...a fű bársony, kizárólag emeletes házak, szinte minden háznál medence (nem mobil, hanem épített úszómedencék), 2-3 évente cserélik az autókat, ugyanakkor dolgosak, szorgalmasak, kiegyensúlyozottak, mint ahogy a kőszegi hozzászóló írta. DE!! Saját maguk is bevallják, hogy itthon legfeljebb alibi munkájuk van, a napi 20-50 ezer Ft-ot a "sógoroknál" keresik meg.

Soha nem mesélünk nekik a mi életünkről, a munkanélküliségről, a 150-180 ezer Ft-os (bruttó) mérnöki fizetésünkről, mert talán meg sem értenék, hiszen feléjük 300 ezer körül van még a pályakezdő mérnökök fizetése is.

De ha mindenki elmegy. itt ki marad? Én szeretek itt a keleti régióban élni minden nehézsége ellenére, már több, mint 50 éve itt élek, itt születtem...

Szerencsére, megtanultam beosztani a pénzt, mindig csak annyit költök, amennyi van, nem élünk nagy lábon, de hitelünk nincs, kölcsön soha nem kérek. Ez van, tudom, hogy vannak, akik még a mienknél is kevesebb pénzből élnek.

2013. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én a válaszokat olvasva,főleg a nyugati-osztrák-határ mellékiek véleményeit találom.És É-K M.ország milyen szinten van?Úgy vélem -a kormányunk is-M.ország a Lajtánál kezdődik és Pest megyében végződik.Minden információ,adat és felmérés innen származik.Kelet magyarország már Ázsia,munka nincs csak bűnözés.Idős emberek kirablása,verése.Még a tetőt is bontják ha már kiirtották az erdőt,és télen kell a tüzelő.Talán azt kellet volna kérdezni: mennyivel élünk jobban mint az "átkosban" az 1980-as években!?
2013. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Brutálisan szar!!! :'(
2013. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!