Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy látod, milyen ma Magyaror...

Hogy látod, milyen ma Magyarországon az emberek, családok anyagi helyzete 5 évvel ezelőtthöz képest?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 18:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk rosszabb. Fizetésemelést egyik szülőm sem kapott (sőt, anyukámé csökkent), azt meg ugye nem kell részleteznem, hogy mennyire megemelkedett mindennek az ára...

(ja, és mondjuk ez engem nem érintett, mert akkor még nem dolgoztam diákként, de pár évvel ezelőtt még 800 Ft-os órabérrel is lehetett szórólapot osztani, most meg örülhetnek a diákok, ha a minimumot kifizetik nekik egy olyan diákmelóra, ahova nem kell nagyon nagy IT-tudás).

2013. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen: [link]


5 éve még voltak nagy bevásárlások az osánban, ma viszont alig van itthon normális kaja. És még sorolhatnám a hátrányokat. Mindenki rosszul érzi magát, nélkülözik, stresszes. Jó nagy szr lett a világ 5 év alatt, sokat romlott minden.

2013. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Amikor karácsonykor egymás kosarából lopják ki a boltban az emberek az ajándékot ott azért annyira nem lehet rossz.
2013. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%
Én azt látom, hogy körülöttem mindenki csak panaszkodik, hogy évek alatt mennyivel rosszabb lett a helyzet, rosszul élnek, stb. Még néha az én szüleimet is elkapja ez a hóbort, csak leállítom őket. Mert ugyanúgy tudjuk fizetni a számlákat, ugyanúgy tankoljuk az autókat (igen, hármat), sőt egyet lecseréltünk és vettünk egy harmadikat. Cseréljük sorban a háztartási gépeket korszerűbbekre, bár mindet 0% THM hitelre, de akkor is. Eljárunk nyaralni minden évben, emellett veszünk új ruhákat, és minden hónapban megejtjük a nagybevásárlást, ami olyan 60 ezer forint körül szokott megállni, ez tartalmazza a tartós élelmiszert, az egy hónapra előre megvett húsokat, tisztító és tisztálkodó szereket. De emellett hetente járunk még felvágottakért, naponta kenyérért, és azért mindig csurran cseppen valami finomság is, csoki, üdítő, sör, stb. Ez 5 éve is így volt, most is így van. És a környezetemben szintén. Nem hordják 5 éve ugyanazt a ruhát, nem tették le a kocsikat, nem éheznek, nem kapcsolták ki a villanyt. Mégis mindenki panaszkodik, csak nem értem miért.
2013. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
64%
úgy,hogy 5 éve volt mindenre pénzünk én bármit kértem simán megkaptam luxus dolgokra is gondolok most meg alig van pénzünk a kinézetemre se tudok költeni annyit tehát depressziós vagyok.De ez nekünk egy bizonyos személynek is köszönhető nem csak a válságnak.
2013. máj. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

Én utálok panaszkodni. És optimista, vidám emberke vagyok. De! Igenis sokkal xarabb a helyzetünk mint 5 éve. Pont 5 éve jöttem el szülni, nagyon jó fizum volt, raktam is félre, építkeztünk. Aztán a gyes után nem volt hova visszamennem, becsődölt a cég. Mindig találtam ugyan munkát, de pár hónap alatt kiderült, hogy lehetetlen megmaradni ezeken a helyeken, őrület, ordítozós főnök, nincs pénz, csúszik a fizetés... nincs borítékos rész, stb.


Hát igen, mi is alaposan visszább vettük az igényeket. Nincsenek nagy főzések, mint régen. Hétköznap szendvics, hideg kaja.. hétvégén főzök. Kétszer meggondolom, megveszek-e egy szelet sütit.. és régen ilyen nem volt. :(

2013. máj. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal rosszabb.

Anyukám közalkalmazott és kevesebbet keres, mint 5 éve. Elvették a 13. havi fizuját meg az étkezési jegyeket... Szóval egy vicc az egész.

2013. máj. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A bruttója a páromnak ugyanannyi, mint hat éve. az én munkahelyem tavaly megszűnt év elején.

A nettó összbevételünk kevesebb, mint 5 éve.

A helyzetünk kilátástalannak tűnik olyan szempontból, hogy fogalmunk sincs, hogyan tudnánk előrébb lépni.

2013. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként tényleg nem lehet általánosítani, mert amíg Sopronban, Kőszegen, Nyugat-Magyarországon jól és biztonságban, nyugodtan élnek az emberek, addig a fővárosban sokan a telepeken nyomorognak, nagy a bűnözés emiatt, míg még keletebbre is átlagában (!) csak egyre rosszabb lesz.

Mint már leírtam, nálunk például (és erre szinte mindenkinél) senkinek nincs oka panaszra...


Egyébként a buta ember gondolja csak azt, hogy külföldön aztán kolbászból van a kerítés, meg itt sokan "hazudják", hogy külföldiek... Könyörgöm, 21. század, emberek, nyitva a határ, lehet menni!

Sokan mennek is, aztán előbb utóbb mégis visszajönnek..

A nagy külföldi jólétre még annyit, hogy hasonló összeget keres az osztrák is, mint az itteni, kint dolgozó magyar, csak az osztrák kint költi el magas árak mellett, míg mi itthon... Most akkor ki is él jobban?

Persze, lehet jönni Dubai-i álomfizetésekkel, csak a 3-4000€-ból nem sok marad ám, szintén helyi árak mellett.

Ugyan úgy az áhított Egyesült Államokban is tömegével találsz hajléktalant.

A világ haldoklik, NEM CSAK MAGYARORSZÁG!


Kicsit elkanyarodtam a témától, de ezt muszáj volt leírnom.

2013. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a világ haldoklik ... mégis nekem rengeteg ismerősöm kiment külföldre és SENKI (!) nem tervezi ,hogy visszajöjjön ! Mi sem bántuk meg egy pillanatig sem,hogy külföld mellett döntöttünk ... különben ugyanúgy élnénk napról napra ,sehová sem haladtunk volna ...
2013. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!