Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Hat hónapos terhes vagyok, a gyerek apja mikor kiderült, hogy gyereket várok elhagyott, ennek ellenére nem vetettem el a gyereket. Nemrég megismerkedtem egy pasival nagyon jól összebarátkoztunk, elmondtam neki a történetemet. Én nem akarok kapcsolatot senkivel egyenlőre mert egy gyerekkel kinek is kellenék ezért mondtam neki, hogy barátságon kívül nem lehet köztünk semmi. Ennek ellenére tegnap azzal az ötlettel állt elő, hogy ha szeretném ő a nevére veszi a gyereket és neveljük föl együtt. Mit válaszoljak erre?
2013. máj. 16. 11:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%

Én a kapcsolatba belemennék, ha úgy érzem, a férfi komolyan tudja, hogy mit vállal. De azt egyelőre nem engedném, hogy a nevére vegye. Ezzel a születendő gyerekemet is védeném, meg őt magát is.

Mert ki tudja, mi lesz később? Ez még nagyon friss kapcsolat egy ilyen súlyú döntéshez! A férfinak is tudnia kell, ha egyszer a nevére veszi a gyereket, onnantól gyerektartást is kell fizetnie utána, ha szétmentek. Teljes jogú apjának fogja a jogrendszer tekinteni, hiába nem vérszerinti, nem tud ezzel érvelni majd.


Megnézném, így elköteleződések nélkül hová fejlődik a kapcsolat. Ha már eltelt 1-2 év, és még mindig komolyak a szándékai, akkor mennék bele, hogy örökbe fogadja a kicsit!


Nem értem, miért baj, ha egy ideig nem szerepel apa a gyereknél? Már nem 1900-at írunk, nincs megbélyegzés, hogy a kicsi törvénytelen!

2013. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Jó csak ha a gyerek 2 éves lesz már nem lesz olyan könnyű a nevére vegye. Mert majd érdekelni fogja, hogy az anyakönyvi kivonatban miért nem az a neve szerepel amit 2 éves korában kap. És igy legalább senki előtt nem kell szégyenkeznem a gyerek miatt.
2013. máj. 16. 15:57
 23/26 anonim ***** válasza:
Ha csak a bpnev a lényeg: ma Magyarországon az egyedülálló anyánk joga van a gyermeknek kitalál apát bejegyeztetni. Ha a kiszemelt es nem valami nagyon ritka nevet visel, simán beirjak.
2013. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Kései Sirató ***** válasza:
HA 2 évesen veszi az apa a nevére, akkor a gyerek új születési anyakönyvi kivonatot fog kapni, az új apukája lesz az apja neveként feltüntetve, senki sem tudhatja, hogy mióta lett bejegyezve, ez a törvény. A gyerek se tudja meg, ilyen infót nem adhat ki az anyakönyvvezető.
2013. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Miért, a gyerek előtt miért akarsz hazudni? Hidd el, ha pici korától tudatosítva van benne a helyzet, nem lesz baja az igazságtól, és azt fogja apjának tekinteni, aki neveli!


Szégyenkezel a gyerek miatt? Könyörgöm, hol élünk? Már nem olyan kort élünk, mikor megbélyegezik a kicsit, hogy törvénytelen.

De a kicsivel is kitolhatsz így, ha mégsem alakulnak jól a dolgok, mert akkor a most még buzgó apajelölt nem akarja majd látogatni, és mélységesen megbánja a döntését. Így lesz két apja, aki elhagyta... Az jobb?

2013. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A kapcsolatba belemennék,mert ilyen hozzáállással,hogy gyerekkel nem kellesz senkinek nem sokra mész az életben.Ez a férfi szeret téged és elfogad.Beszéljétek meg,hogy a gyereket még ne vegye a nevére,amúgy meg ne hazudj a gyereknek szépen majd megbeszéled vele,hogy a vérszerinti apukája elhagyta,de aki neveli Ő a másik apukája.
2013. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!