Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Hat hónapos terhes vagyok, a gyerek apja mikor kiderült, hogy gyereket várok elhagyott, ennek ellenére nem vetettem el a gyereket. Nemrég megismerkedtem egy pasival nagyon jól összebarátkoztunk, elmondtam neki a történetemet. Én nem akarok kapcsolatot senkivel egyenlőre mert egy gyerekkel kinek is kellenék ezért mondtam neki, hogy barátságon kívül nem lehet köztünk semmi. Ennek ellenére tegnap azzal az ötlettel állt elő, hogy ha szeretném ő a nevére veszi a gyereket és neveljük föl együtt. Mit válaszoljak erre?
2013. máj. 16. 11:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Én több éves kapcsolat után iratnám csak más pasi nevére a gyerekemet. Szerintem ne menj bele, később ebből még gondok lehetnek, a gyerek nem játék, nem éri meg kockáztatni, ha esetleg nem sok idő elteltével mégse működne a dolog. A gyereket irasd a te saját vezetéknevedre. Attól még szeretheti őt aza pasi, viselkedhet, törődhet vele apjaként, de ilyen rövid kapcsolat után én biztosan nem iratnám a nevére a gyermekemet.
2013. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem mennék bele.

De ha mint féri érdekel,akkor találkozgassatok,randizzatok,ha megvan a pici,foglalkozzon vele,idővel összeköltözés,házasság,aztán ha még mindig ugy gondolja,nevére veheti,egy 2-3 évesnél még nem törés ha Kovácsból szabó lesz a vezetékneve.

2013. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

1: "Én nem akarok kapcsolatot senkivel egyenlőre"

2: "egy gyerekkel kinek is kellenék"


Tehát azért nem akarsz kapcsolatot, mert kinek is kellenél? Például annak, aki gyerekkel is elfogad.


(egyenlőre az azt jelenti, hogy valamit szétosztasz ugyanakkora adagokra, akkor egyenlőek az adagok. Az egyelőre pedig időhatározó)


Szerintem ne vegye a gyereket a nevére, ahhoz még túl korán van, a gyerek apját viszont ne hagyd csak úgy lelépni, ha megcsinálni volt esze, akkor fizesse csak a tartásdíjat.

2013. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ő azért akarja a nevére venni, hogy a gyereknek legyen apja, így azt mondanánk a kicsinek, hogy ő a vér szerinti apukája. Ha be akarnám a kicsi apján hajtani a tartásdíjat akkor évekig pereskedni kellene vele, én ezt nem szeretném.
2013. máj. 16. 11:17
 5/26 anonim ***** válasza:
58%
Te életed, te döntésed!
2013. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%
Inkább nemet kellene ra mondani. Mármint a nevere veszi kérdésre. Ez teljes jogú apai elismerő nyilatkozatot jelent. Nem visszavonható. A gyermekhez ugyanolyan joga lesz, mint neked, tehat meg akar gyermekelhelyezesi pert is indíthat, es kotelessege is kész, pl a tartasdij fizetes.
2013. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell azt a gyereket becsapni, miért kellene azt mondani neki, hogy a másik pasi a vérszerinti apja? Nem is ismered még jóformán azt az embert. Felelőtlenség lenne ráiratni a gyereket. Utána meg ha megbántod, még meg is zsarolhat hogy elveszi tőled.
2013. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Na EZT NE TEDD. Ne hazudj a gyereknek, hogy ez a férfi az apukája. Ez mindig kiderül, és azonnal elveszted a jó kapcsolatod a gyerekkel.


Ennél rosszabb ötletetek nem is lehetett volna.

2013. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%

Ez teljesen felelőtlen dolog. Nincs is kapcsolatotok és a gyereket a nevére venné? Szerintem inkább menekülj ettől a pasitól! :)

Egy barátnőm sem maradt a gyereke apjával mikor teherbe esett (bár az apa nagyon normális, része a gyerek életének), de ő is terhesen jött össze a leendő férjével. Nem akart belemenni ő sem, és igazából akkor lett normális kapcsolatuk mikor a gyerek már megszületett. Szóval nem veszett ügy ez. A férj szereti a gyereket, bár mivel van apja kicsit más a dolog. Ha összejöttök és 3 év múlva a nevére akarja venni a gyerekedet akkor oké. Most nem. Bár szerintem nagyon felelőtlen egy pasi, nem gondolhatta át a dolgot, de te döntesz

2013. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
Az évekig pereskedés nem azt jelenti hogy minden nap a bíróságon kell ülnöd.1x kell bemenni, kiírják a dns tesztet, oda elmész, és megvárod az eredményt amit kiküldenek, ennyi. igaz hogy elhúzódhat de nem kell szinte semmit tenned. A másik pasival viszont ha nem akarsz komolyabbat semmiképp ne vagye a gyreket a nevére.Ebből nagy bajod lehet később. Követelni fogja, holott nem is az apa..stb stb.próbáljatok össze szokni, ha múködik akkor gondolkozhattok ilyenen, de csak azért hogy szerepeljen egy név a gyerek apjánál.., neeee
2013. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!