Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Hat hónapos terhes vagyok, a gyerek apja mikor kiderült, hogy gyereket várok elhagyott, ennek ellenére nem vetettem el a gyereket. Nemrég megismerkedtem egy pasival nagyon jól összebarátkoztunk, elmondtam neki a történetemet. Én nem akarok kapcsolatot senkivel egyenlőre mert egy gyerekkel kinek is kellenék ezért mondtam neki, hogy barátságon kívül nem lehet köztünk semmi. Ennek ellenére tegnap azzal az ötlettel állt elő, hogy ha szeretném ő a nevére veszi a gyereket és neveljük föl együtt. Mit válaszoljak erre?
2013. máj. 16. 11:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez a pasi utánad nyomoztatott ismer téged bárhonnan is, hogy ennyire akar téged?
2013. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

Előbb alakuljon ez a kapcsolat, a névre vétel ráér később. A gyereknek nem szabad hazudni, nyugodtan el lehet mondani neki később, hogy az apja lelépett.

A pereskedés része nem igaz, mert te a bíróságon kéred a tartásdíj megállapítását, amit aztán be is hajtanak, akár adó formájában is. Nyilván azért nem akarod a dolgot, mert a vér szerinti apa cserébe majd láthatást kérne, amit te nem akarsz.

2013. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Kései Sirató ***** válasza:

Nagyon kedves gesztus ez a pasitól és tökjó, hogy így szeret, én megvárnám, hogy megszülessen a baba és kb 1 éves kora körül, ha még akkor is a nevére akarja venni, akkor örömmel beleegyeznék.

A vér szerinti apa nem érdemli meg még azt se, h lássa a gyereket. Én sem pereskednék, sokkal jobb megoldásra van lehetőséged, ez nem sok nőnek adatik meg.

2013. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%

Barátnőm példája: apa elhagyta kora terhesen, pár hétre rá összejött egy pasival, aki ugyanezt felajánlotta, és ő belement. A gyerkőc most 5 éves, a férfival a kapcsolat tönkre ment, de továbbra is fiaként törődik a gyerekkel, és a gyerek úgy tudja, hogy ő az apja.

Ha a vér szerinti apa nem akar sosem részt venni a gyerek életében, akkor nem baj szerintem, ha más átveszi tőle ezt a szerepet. Legalább tartozik valakihez. Akik örökbe fogadnak, azok is egy életre gondolják, és az csak jó a gyerkőcnek /persze vannak kivételek, de ez más kérdés/, ha ez a pasi is komolyan vállalja ezt az élete végéig tartó felelősséget, még akkor is, ha nem maradtok együtt, akkor miért ne?

Az édes apával is alakul úgy sokaknál, hogy válás után elfelejtik a gyereküket, tehát ez nem indok.

2013. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%
Azért gondolj arra is hogy az apa lehet egyszercsak kap egy isteni sugallatot (lehet 50évesen lesz), hogy van egy gyereke a nagyvilágban, és meg akarja találni. Ha akkor tünne fel akkor mit mondanál a gyereknek?Ezt soha nem lehet tudni mikor jön meg az apai felelősségérzet!Egy férfi máshogy működik mint egy nő.Tudom, most egy szemét állat!Egyetértek vele, de ha egyszer feltűnik akkor azt is el kell majd fogadni. Nem neked, hanem a gyereknek!
2013. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%
14-es vagyok. Igen, azzal egyet értek, hogy a gyerkőcnek mindenképp el kell mondani, hogy nem az édesapja neveli! Ezt a barátnőm nem jól csinálta:(
2013. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%
15 Késő, egy gyereket egyszer lehet eldobni, többszőr nem.
2013. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ez tök szép tőle. Nyilván tök szeret téged!
2013. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
40%

a nevére veszi és ugyanolyan joga lesz a gyerekhez című kijelentéshez fűznék hozzá:

A nagybátyám 13 évig nevelt egy fiút (anyukával kb. 3 éves lehetett a Fiú mikor szétmentek) az új asszonykával babát akartak nem sikerült következtek a vizsgálatok és kiderült, hogy mumpszos volt nagybátyám 5-6 évesen és ez sterillé teszi a férfiakat. A gyereket röhögve levetethette volna a nevéről és a kifizetett tartásdíjakat visszamenőleg nem is tudom, hány évre követelhette volna az anyán...

Tehát a férfi a nevére is veszi, szét mentek, ragaszkodik a kicsihez (felügyeletéhez) és bizonyíthatod, hogy nem ő az apa...

Ha ő nem iratkozik be az apa mezőbe 3 évesen (ha jól emlékszem) más vezetéknevű (általában férfi rokonod vezetéknevével) és egy keresztnévvel kitöltik a rubrikát (mert az örökre, üresen nem maradhat...


Neten vagy önkormányzatnál is találsz erről jó pár cikket, hogy hogy lesz az apa nélküli gyerek anyakönyvije kitöltve...

2013. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
Tevedsz, utolso. Ha az apajelolt annak tudataban teszi a nyilatkozatot, hogy tisztaban van vele, a gyerek biologiailag nem az ove, ez a nyilatkozat nem lesz semmis. Ezt el is mondjak pl a mesterseges megtermekenyites elott is.
2013. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!