Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a párom, a...

Hogy vegyem rá a párom, a költözésre?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt és távkapcsolatban élünk már a kezdetektől. Ő az ország egyik felén én meg a másik felén lakom de a tanulmányai Budapesthez kötik így legtöbbször ott találkozunk hétvégente mivel csak akkor vannak órái.

Mindkettőnknek kényelmesebb lenne ha a fővárosba költöznénk de egyszerűen képtelen rászánni magát.

Lehet én vagyok a türelmetlen de már az elején megbeszéltük, hogy Bp-en szeretnénk letelepedni. Egyre többször emlegetem neki az összeköltözést és mondja is, hogy már ő is szeretné de mégsem látom, hogy tenne érte.

Úgy érzem mintha a szüleit nem akarná ezzel "cserbenhagyni"...

Közel 30 évesen is iszonyú megfelelési kényszer van benne és sokszor mondja is, hogy úgy érzi meg kell hálálnia, hogy felnevelték stb.

Ez így szép és egyetértek ezzel de egyszer el kell jönnie a pillanatnak mikor kirepül a családi fészekből.

Engem anyukám egyedül nevelt, nincs apám akire támaszkodhatna és én is nagyon szeretem őt de nem élhetek mindig a szoknyájába kapaszkodva! Attól, hogy felköltöznék a fővárosba még nem hagynám cserben!

A párom viszont teljesen más... Folyton azzal jön, hogy neki az a dolga, hogy megkönnyítse a szülei életét. (Ez nála azt jelenti, hogy a szülők minden szavára ugrik és mindig csak a szülőknek lehet igaza!)

Sokszor engem is elhanyagol mert éppen az anyukája vagy apukája megkéri valamire vagy csak beszélgetni szeretne vele.... ilyenkor se a telefont nem veszi fel, se smst nem ír vissza sokszor órákig.

Volt, hogy azért nem találkoztunk mert segítenie kellett otthon nagytakarítani. (mint egy 15 éves kiskamasz akit az anyukája megkért hogy takarítsa ki a szobáját)

Most felvetette, hogy költözzek oda én! Ez így nagyon szuper ajánlat, de attól tartok az csak rontana a helyzeten és bármennyire is szeretem őt ez véget vetne a kapcsolatunknak. Ezt pedig nem kockáztatnám! Az anyukájával nem jövök ki túl jól mert bele akar szólni az öltözködésembe, a munkámba és úgy egyáltalán az életembe...

A párom persze úgy csinálja mint aki észre sem veszi ezt, hiába próbáltam már megbeszélni vele.

Szerinte hallgassak az anyukájára és majd elül a feszültség!


Nem szeretném megbántani de én egy felnőtt férfivel akarok együtt élni, kettesben, nem pedig a szüleivel egy mákszemnyi szobában az anyukája felügyelete mellett!


Imádom őt és nem akarom elveszíteni de ezen muszáj változtatni...


25/L


2013. máj. 10. 15:46
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Hű ha tudnád, hogy tud nézni egy ártatlan puszi miatt is az anyja :D Ijesztő!!!!

Sarkamra kéne állnom vele szemben de őszintén szólva úgy utál és lenéz, hogy hangyányinak érzem magam és inkább elsunnyogok.

2013. máj. 10. 16:19
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy az anyja egyetlen életcélja a gyerek volt. Ezért az a lehetőség, hogy kirepülhet, megrémíti, az egyetlen célja veszne oda ezzel.

A fiát pedig sikerült infantilizálnia, így sokáig tartható még az állapot, hiszen ő önként része a "mama kisfia" játéknak.


Sajnos itt alapból el lett rontva, ha 30 évesen ilyen, nem valószínű, hgoy változni fog.

Sajnos valószínű, hogy minden barátnő el lesz üldözve mellőle, és ha az anyja egyszer meghal, akkor fog csak leesni neki a tantusz, hogy már késő.

2013. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Azért év vége még eléggé messze van, csak rosszabb lesz, hogy tudod még X hónap van hátra és nem fog menni. Jobb le leülni, hogy akkor vagy mutat hajlandóságot a költözésre vagy maradjon otthon, te pedig akkor tudsz keresni egy férfit magad mellé.
2013. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, mert én átéltem ugyanezt, sokáig tűrtem, mégis feladtam.

Nálunk óriási harcok voltak másfél éven keresztül, mert az ex-anyósom kitalálta, hogy építsünk hozzá a házukhoz és éljen ott mindenki egy fedél alatt. Kézzel-lábbal hadakoztam, hogy ez nem egészséges, főleg úgy, hogy akkor már nyolc éve együtt voltunk a párommal és pontosan tudtam, hogy milyen az anyós. Végül nem volt már kedvem harcolni és belementem.

Az építkezés és odaköltözés napjától számítva egyetlen nyugodt percem sem volt. Ha szabadnapos voltam és el akartam menni vásárolni, már utánam kiabált az ablakból, hogy hova megyek? A lakrészünkhöz kulcsuk volt, rendszeresen be is járkáltak hozzánk. Ha nem voltunk otthon, felmentek a lakásba kinyitogatni az ablakokat, hogy szellőzzön a lakás ... stb. Ha netán mindketten szabadnaposak voltunk és pihentünk volna, kitalálták, hogy ezt meg azt csináljuk meg a kertben. A legapróbb dolgokba is bele akartak szólni.

Azt utáltam a legjobban, mikor egész nap főztem, hogy finom vacsorával várjam a páromat; este nyolcra kellett volna hazaérnie, majd fél tízkor megjött és közölte, hogy ő már nem éhes, mert itthon volt nyolcra, de bement az anyjához beszélgetni, ott már vacsorázott. Ilyenkor fel tudtam volna robbanni.

Az ex-anyósom olyan szinten akaszkodott ránk, hogy az akkor 30 éves fiát felhívta, mikor moziba mentünk, hogy nagyon hideg van és ugye vett fel a pólója alá trikót?

Két évig bírtam így az együttélést, aztán szakítottam, persze úgy, hogy a kb. kétmillió forintot, amit beleöltem a lakásba, az utolsó fillérig letagadták.

Nehéz tanulópénz volt és ma már semmit nem csinálnék papír nélkül.

Neked azt kívánom, legyen erőd meggyőzni a párodat, hogy külön kell költöznötök a szülőktől!


32/N

2013. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
"Év végéig várok" - Mégis mire? Egy komoly és hosszútávú kapcsolatban a közös célok, közös realitás, és legfőképp a hétköznapok együtt megélése, túlélése a legfontosabb. Nézd a saját oldalad, te lány vagy, fiatal éveidben, még az év fele sem telt el és máris év végéig adsz határidőt, ez egy férfinak nem túl motiváló, ha év végéig adsz időt, talán karácsonykor majd elkezd majd motoszkálni valami a pasid fejében a költözéssel kapcsolatban. De mivan, ha nem így lesz? Akkor elvesztettél egy teljes évet, 26 leszel, mire érzelmileg túlteszed egy ilyen kapcsolaton magad lehet, hogy 27. És 27 évesen 20-25%-l rosszabbak az esélyeid, egy komoly kapcsolatra, egy díjnyertes hímre mint 25 évesen, nézd reálisan. Adj a pasinak 45 napos ultimátumot, és magyarázd el neki, hogy nem egészséges a muter szoknyája mellett élni 30 évesen. Ha nem érti meg, akkor meg dobd, a saját és az ő érdekében!
2013. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tanácsot! :) Még úgy érzem megérdemel annyit, hogy harcoljak érte és igyekezni fogok de nagyon sok mindenben igazatok van
2013. máj. 10. 16:27
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a baj, hogy csak te harcolsz! Neki természetes, hogy ott vagy és majd idővel te leszel az új anyuci.
2013. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Pontosan ez van! :S És én még az eljegyzésre vártam 1 éve... :D
2013. máj. 10. 16:31
 19/40 anonim válasza:
Kérdező! Küzdjél nyugodtan, ha úgy érzed! Fusd le a köreidet, ha kell. Viszont azt tudjad, hogy egy jól működő kapcsolatban, ahol összeillesz a pároddal, ott sosem kell egyik félnek sem egyedül küzdenie a kapcsolatért! Egy jól működő kapcsolatban a küzdést is együtt csinálja a pár, mint minden mást is ami épít és előre visz (legyen akár egy költözés, egészségügyi probléma, anyagi jellegű előrelépés stb.)... Jól működő kapcsolatok pedig mindenhol vannak, teli van a a világ boldog emberrel, nézd meg, hogy ők hogy csinálják. A párkapcsolat nem sport, attól, hogy keményen küzdesz benne, nem biztos, hogy a végén aranyérmet vagy más jutalmat kapsz.
2013. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

kemény :( hát meg kell mondani, hogy felnőtt emberrel szeretnél élni, nem egy kisfiúval, aki még mindig anyuka szoknyája mellett él. És azt is, hogy nem szereted, hogy beleszól a dolgaidba, te is el tudod dönteni, hogy miben szeretsz lenni.

Csak sajnos azt gondolom, hogy ha választania kell, anyukát fogja.

2013. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!