Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a párom, a...

Hogy vegyem rá a párom, a költözésre?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt és távkapcsolatban élünk már a kezdetektől. Ő az ország egyik felén én meg a másik felén lakom de a tanulmányai Budapesthez kötik így legtöbbször ott találkozunk hétvégente mivel csak akkor vannak órái.

Mindkettőnknek kényelmesebb lenne ha a fővárosba költöznénk de egyszerűen képtelen rászánni magát.

Lehet én vagyok a türelmetlen de már az elején megbeszéltük, hogy Bp-en szeretnénk letelepedni. Egyre többször emlegetem neki az összeköltözést és mondja is, hogy már ő is szeretné de mégsem látom, hogy tenne érte.

Úgy érzem mintha a szüleit nem akarná ezzel "cserbenhagyni"...

Közel 30 évesen is iszonyú megfelelési kényszer van benne és sokszor mondja is, hogy úgy érzi meg kell hálálnia, hogy felnevelték stb.

Ez így szép és egyetértek ezzel de egyszer el kell jönnie a pillanatnak mikor kirepül a családi fészekből.

Engem anyukám egyedül nevelt, nincs apám akire támaszkodhatna és én is nagyon szeretem őt de nem élhetek mindig a szoknyájába kapaszkodva! Attól, hogy felköltöznék a fővárosba még nem hagynám cserben!

A párom viszont teljesen más... Folyton azzal jön, hogy neki az a dolga, hogy megkönnyítse a szülei életét. (Ez nála azt jelenti, hogy a szülők minden szavára ugrik és mindig csak a szülőknek lehet igaza!)

Sokszor engem is elhanyagol mert éppen az anyukája vagy apukája megkéri valamire vagy csak beszélgetni szeretne vele.... ilyenkor se a telefont nem veszi fel, se smst nem ír vissza sokszor órákig.

Volt, hogy azért nem találkoztunk mert segítenie kellett otthon nagytakarítani. (mint egy 15 éves kiskamasz akit az anyukája megkért hogy takarítsa ki a szobáját)

Most felvetette, hogy költözzek oda én! Ez így nagyon szuper ajánlat, de attól tartok az csak rontana a helyzeten és bármennyire is szeretem őt ez véget vetne a kapcsolatunknak. Ezt pedig nem kockáztatnám! Az anyukájával nem jövök ki túl jól mert bele akar szólni az öltözködésembe, a munkámba és úgy egyáltalán az életembe...

A párom persze úgy csinálja mint aki észre sem veszi ezt, hiába próbáltam már megbeszélni vele.

Szerinte hallgassak az anyukájára és majd elül a feszültség!


Nem szeretném megbántani de én egy felnőtt férfivel akarok együtt élni, kettesben, nem pedig a szüleivel egy mákszemnyi szobában az anyukája felügyelete mellett!


Imádom őt és nem akarom elveszíteni de ezen muszáj változtatni...


25/L


2013. máj. 10. 15:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Passz, sosem értettem a hasonló gondolkodású férfitársaimat.

Engem is becsülettel felneveltek, meg tök jó a kapcsolatunk, de minél előbb el akartam otthonról húzni, és önálló életet kezdeni.

Ha rá is szánja magát az összeköltözésre, lesz még konfliktus ebből az anyucizásból.

2013. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben ne költözz oda, mert téged is ugráltatni fog és bele akar majd szólni mindenbe anyós és ha vita lesz a párod biztos, hogy nem melletted fog állni.
2013. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nem szeretnék ilyen helyzetben lenni. Sógornőm volt barátja volt ilyen,mindig halogatta valamiért az összeköltözést, mert hogy otthon kell lennie még, meg ilyenek. 6 év után szakítottak. Hát ha nem tudsz vele beszélni erről, akkor nem tudom mi lehetne a megoldás. Nekem úgy jön le, hogy neki fontosabbak a szülei, mint te, és ez nem biztos, hogy változna később.
2013. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

'de én egy felnőtt férfivel akarok együtt élni'


Javaslom keress egy felnott ferfit, mert o nem az.

2013. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Az odaköltözés tényleg a legutolsó dolog amit szeretnék... amikor mondom neki, hogy "hááát nem jó ötlet, én kettesbe akarok lenni veled" akkor szinte megsértődik és még én érzem magam rosszul.

Engem édesanyám mindig úgy nevelt, hogy csak akkor szólt bele az életembe ha nagyon muszáj volt és hagyott önállóan élni. Nem tudom elhinni, hogy az anyukája nem látja, hogy ez nem egészséges dolog amit csinál és közel 30 évesen parancsolgat neki meg ellenőrizgeti.

Ha ott vagyok náluk még megölelni sem szabad mert az anyja megöl a szemével...

2013. máj. 10. 16:04
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom, hogy igy alakult, de ezen sajnos nem fogsz tudni valtoztatni, mert o ilyen.
2013. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Na ez már nem normális, hogy az anyja ilyen szinten befolyásolja, hogy meg sem ölelheted, én a helyedben erősen elgondolkodnék, van-e értelme így folytatni. Barátnőméknél van most hasonló, 27 éves a párja, 6 éve együtt vannak, 2 hónap múlva terveznek összeköltözni, erre a fiú anyja teljesen ki van akadva, hogy a "kicsi" fia ott hagyja őt. Már barátnőmmel is összeveszett. De ott a fiú megy így is. Ez így nagyon fura én nem bírnék így élni, akkor akármennyire is fájna, keresnék mást.
2013. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Megölelni se engedi? Akkor ha odaköltöznél ott állni az ajtó előtt, hogy mit csináltok bent és nem lenne fél perc nyugtotok se kettesben? Vagy majd beszól, hogy "fiam húzzál gumit"!
2013. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Év végéig adtam neki időt arra, hogy összeköltözzünk. Ha nem akkor akkor nem csinálom ezt tovább.

Pedig nehéz mert tényleg szeretem és vele tudom elképzelni a jövőm.

Ettől a dologtól eltekintve minden működik és harmonikusnak mondható a kapcsolatunk.

Egy jó nagy beszélgetés kellene de mindig visszavonulót fújok mert látom, hogy úgy érzi ezzel az anyukáját bántom. Pedig eszemben sincs ilyesmi.

Félek, ha erőltetném a témát akkor nagyobb balhé lenne belőle pedig lehet idővel ez megváltozik. Bár legbelül tudom, hogy ez nem változik magától...

2013. máj. 10. 16:16
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem fog működni. Az odaköltözésed semmiképpen sem életképes ötlet, a Pestre költözésre pedig nem fogod tudni rávenni a párod.
2013. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!