Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire bíznád jelen körülmények...

Kire bíznád jelen körülmények között az egy éves gyermekedet? Anyukádra vagy anyósodra?

Figyelt kérdés

1 éves gyerekről van szó. Egy hétre mennénk nyaralni a férjemmel. A kicsi már pár (7-8) éjszakát aludt anyukámnál. Most hogy mondtuk hogy mennénk kifejtette, hogy szerinte nem helyes egy ilyen kicsit magára hagyni. (15 hónapos lesz ekkor). Szerintem nem lesz gond, nem első alkalom hogy házon kívül alszik, hozzá van szokva hogy nem csak én vagyok a világon. Anyósomnál még nem aludt (messzebb él), de ő azt mondta vállalná, menjünk nyugodtan. Viszont azt is megértené hogy anyukámra hagyom mivel vele többet találkozik a kicsi.

Mit tennétek? Arra a nagyira bíznátok aki nem szívesen vállalja el (vagyis nem ért vele egyet), de jobban ismeri a gyerek vagy a másikra?


2013. máj. 2. 13:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

SZerintem meg tizenéves kor alatt értelmetlen a gyereket külföldre vinni. Én voltam 10 évesen tengerparton, arra már emlékszem, korábbról csak homályosan.


Persze, élveztem, de egy balatoni nyaralás is pont ugyanolyan volt: homokozás, pancsolás, játék...és ott nem volt az, hogy a "hülye" műemlékeket kellett nézni az olasz városkákban, amik engem csöppet sem érdekeltek annyi idősen, a szüleimet viszont annál inkább (mára már meg is értem).

2013. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

engem is hagyott ott ennyi idősen anyám a nagyszüleimnél, és semmilyen lelki sérülésem nem lett belőle :P

sőőőt, imádtam velük lenni, tövig nyalták a kis popókámat, éjjel-nappal szeretgettek, vittek sétálni, volt nagy kert, sok játékom, kerti pancsolóm.


tuti, h én is arra fogom szoktatni a gyerekemet, h ne függjön tőlem, nélkülem is jól érezze magát, és nem fogok összeomlani, ha azt látom, h a nagymamájához is legalább annyira ragaszkodik mint hozzám. ők is a családja, miért ne tölthetne náluk akár 1 hetet.

ezt kimutatták valahol valami tanulmányban, h káros? mert a gyakorlatban az ellenkezőjét tapasztaltam.

2013. máj. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!