Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire bíznád jelen körülmények...

Kire bíznád jelen körülmények között az egy éves gyermekedet? Anyukádra vagy anyósodra?

Figyelt kérdés

1 éves gyerekről van szó. Egy hétre mennénk nyaralni a férjemmel. A kicsi már pár (7-8) éjszakát aludt anyukámnál. Most hogy mondtuk hogy mennénk kifejtette, hogy szerinte nem helyes egy ilyen kicsit magára hagyni. (15 hónapos lesz ekkor). Szerintem nem lesz gond, nem első alkalom hogy házon kívül alszik, hozzá van szokva hogy nem csak én vagyok a világon. Anyósomnál még nem aludt (messzebb él), de ő azt mondta vállalná, menjünk nyugodtan. Viszont azt is megértené hogy anyukámra hagyom mivel vele többet találkozik a kicsi.

Mit tennétek? Arra a nagyira bíznátok aki nem szívesen vállalja el (vagyis nem ért vele egyet), de jobban ismeri a gyerek vagy a másikra?


2013. máj. 2. 13:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%
Én a másikra bíznám, de előtte megismertetném a másik nagyival is :) Úgyis eljön ennek az ideje is.
2013. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
57%
Ez esetben fontosabb a gyerkőc érdekét nézni mint a nagyiét, tehát egyértelműen anyukádra, hiába vállalná szívesebben anyósod.
2013. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
15%

Mondjuk en ott elakadnek, hogy miert nem viszem magammal a gyereket... Na mindegy.

Inkabb anyukadhoz vinnem.

2013. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ismeri persze :) Csak nála úgy szoktunk lenni, hogy mi is ott vagyunk. 70 km-re lakik nem viszem le délután hozzá :) Havi 1-2szer megyünk egy hétvégére.
2013. máj. 2. 13:17
 5/32 A kérdező kommentje:
Megyünk a gyerekkel is nyaralni, de kettesben is akarunk egy hetet. Mióta megszületett még csak nem is hétvégéztünk. Jó lenne picit csak együtt lenni. Akkor aludni és szeretkezni amikor akarunk :D
2013. máj. 2. 13:18
 6/32 anonim ***** válasza:
64%
en is a masikra bíznam,a gyerekek hamar alkalmazkodnak a környezetváltozashoz.
2013. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Anyukádnál egyszerre aludt egy hetet,vagy összesen 8 napot az egy év alatt?Mert nem mindegy.Az én fiam is megszokta,ha nem velem van,de nagyon fontos a fokozatosság,ha eddig csak 1-2 napot volt nagyszülőknél,nem fogja érteni,hova lettetek egy hétre,az neki rengeteg idő.Bármelyik nagyit is választjátok,addig szoktassátok a babát a hosszabb távolléthez(szerintem).
2013. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
70 km nem nagy táv,még nyaralás előtt levinném és otthagynám 2 napra.Ha elvan,akkor anyósnál hagynám.
2013. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy írod még van pár hónap addig, így mindenképpen arra hagynám aki szivesen vállalja.

Mert anyukád lehet félúton fel is adja, ha majd sír a gyerek mert éppen akkor jön a foga akkor inkább haza rendel titeket.


Èn mondjuk nem mennék 1 hétre gyereknélkül, csak ha semmi képpen nem jöhetne velünk, pl Afrikába mentek, vagy más olyan országba ahova 15 hós nem való.

Mi 14 hós lányunkkal maldív szigeteken voltunk és szuper volt, mi mindig is egycsaládnak tartottuk magunkat. Persze ha kenyába mennénk szafarira oda nem vinnénk öket, mert az veszélyes, de mind máshova elvinnénk.

Pl idén belföldre megyünk de megbeszéltük anyósomékkal ök is jönnek és sógorom is, így lesz sitterünk. Jövöre valószínü Thaiföldre megyünk, de 2 kisgyerekkel még ez is húzos lenne, így valószínü sogoromat visszük magunkkal, így nekünk is lesz pihenés.

2013. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%
Én ahhoz vinném, aki szívesen vállalja. Gondolom ritkán látja az unokát és szeretne pótolni :) Azt is megteheted, hogy próbaképp egyik hétvégén leviszed hozzá, otthagyod 1-2 éjszakára és ha minden rendben ment, akkor hosszabb időre is hagyhatod.
2013. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!