Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire bíznád jelen körülmények...

Kire bíznád jelen körülmények között az egy éves gyermekedet? Anyukádra vagy anyósodra?

Figyelt kérdés

1 éves gyerekről van szó. Egy hétre mennénk nyaralni a férjemmel. A kicsi már pár (7-8) éjszakát aludt anyukámnál. Most hogy mondtuk hogy mennénk kifejtette, hogy szerinte nem helyes egy ilyen kicsit magára hagyni. (15 hónapos lesz ekkor). Szerintem nem lesz gond, nem első alkalom hogy házon kívül alszik, hozzá van szokva hogy nem csak én vagyok a világon. Anyósomnál még nem aludt (messzebb él), de ő azt mondta vállalná, menjünk nyugodtan. Viszont azt is megértené hogy anyukámra hagyom mivel vele többet találkozik a kicsi.

Mit tennétek? Arra a nagyira bíznátok aki nem szívesen vállalja el (vagyis nem ért vele egyet), de jobban ismeri a gyerek vagy a másikra?


2013. máj. 2. 13:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%

Előrebocsátom, hogy szerintem nincs igaza anyukádnak, mégis ha tényleg csak ezen aggódik, hogy szerinte ez sok idő a gyereknek, de ettől még szívesen vállalja (mert az, hogy aggódik, még ha nincs is igaza, nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem szívesen van a gyerekkel, ti ismeritek jobban, hogy melyikről van szó), akkor anyukádra.

Mégpedig azért, mert jobban ismeri a helyet, többször aludt már ott, neki jóval könnyebb lesz így, mint a másik nagymamánál hirtelen ennyi időt eltölteni, akinél még nem aludt és keveset is találkozik.

A gyerek érdeke ez lenne.


De ha tényleg az van, hogy anyukád nem akarja vállalni, akkor szerintem úgy kénye anyósodra bízni, hogy legalább egy-két éjszakát próbáképp nála altatni, mert kellemetlen meglepetés lenne, ha a nyaralás kellős közepén derülne ki, hogy nem marad a gyerek. (Sajnos kiskoromban velem hasonlóan jártak a szüleim)

2013. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
44%
"úgy kénye"=úgy kéne :)
2013. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%

Nekem ikreim vannak, 10 hónapos koruk óta egy hétvégét a szüleimnél töltenek, kétszer olyan távol laknak mint anyósodék. Szívesen vigyáznak rá, apukám mondta, havi egy csodahétvége (próbálok nem megsértődni hogy ezeket még jobban élvezi mintha mi is ottlennénk:)) Előtte ők is csak úgy voltak ott, hogy mi is. De már az első hétvége jól sikerült. 1,5 évesek voltak mikor először egy hétre ott maradtak. Mi is nyaralni mentünk. A szüleim még akkor nyáron kérték őket még egy hétre. Tavaly (2,5 évesen) már két hetet lent voltak egyhuzamban

Anyós-apóssal nem olyan a viszony hogy rájuk bíznám őket. Húgom illetve barátnőm az aki szokott rájuk néha vigyázni ha elmegyünk egy-egy hétvégére. 5 hónaposak voltak mikor először a húgomnál voltak két napot.

Nem kell ezt annyira felfújni. Apukám régen nagyon sokat utazott, volt hogy mi is mentünk, volt hogy csak anyukám. Pici korunk óta. Húgomat tényleg "otthagyta" már egy évesen 2 hétre. Semmi bajunk nem lett az égvilágon. Élünk, jól vagyunk, fantasztikus a kapcsolatunk a szüleinkkel. Most van ez a hülyeség hogy üljünk a gyerek mellett, ne adjuk bölcsibe, ki se tegyük a lábunkat kettesben a férjünkkel.

2013. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
72%

[OFF]

Nem mindenkihez nőtt ám hozzá a gyereke. Valaki nem felejt el anya mellett feleség is lenni.

[ON]

Na. Én kipróbálnám a másik mamát is, ha ott is elvan, akkor akár nála hagyni.

Elmondod a kis gyereknek, hogy a mama meghívta őt, hogy nyaraljon nála, lesz sok játék meg kacagás meg (mivel gondolom a mama imádja) sok kényeztetés meg lazább póráz. :) Ti is és ő is nagyon fogja élvezni.

[OFF]

Én egyszerűen imádtam a nagymamámnál nyaralni. Egészen kicsi korom óta töltöttem ott 1, később 2-3 hetet is. Eszembe sem jutottak kb a szüleim, mert mindig volt csoki, ott volt a kutyus, lehetett szaladni, játszani az utcabeli gyerekekkel.

2013. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
88%

"Nem mindenkihez nőtt ám hozzá a gyereke. Valaki nem felejt el anya mellett feleség is lenni. "


Szerintem vigyázz, mert ezért itt a gyakorin megégetnek eretnekként :PPP

2013. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
16%
A hozzánőtt a gyereke és elfelejt feleség lenni típus és az egy hétig másra bízza a gyereket és nem viszi a nyaralásra, mert dugni akar típus között azért vannak még fokozatok.
2013. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kipróbáljuk a hétvégét anyósomnál.

Mindenképpen elmegyünk. Nem kisbaba már.

26

Az alvást és a szexet hülyeségből írtam. Bár nem teljesen.. Imádom a gyerekemet, szeretem ezt az időszakot, de azért kicsit bánt. hogy már egy éve nem voltunk szinte sehol ketten. És rajta is látom ugyanezt. Lehet sokáig voltunk gyerek nélkül és megszoktuk, hogy sokat vagyunk együtt és nagy a szabadság. Egy évben egyszer egy hétre biztos ragaszkodni fogunk ahhoz, hogy egy kicsit kettesben legyünk.

2013. máj. 2. 15:11
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Nos,én csak annyit mondok,hogyha 3-4 nap után nem fog hiányozni,akkor tényleg korai volt.

A gyereknek a családi nyaralás tengerparton iszonyat nagy élmény,ettől nem szabad megfosztani őt,és a Balaton közel sem ugyanolyan,mint a homokos,sós víz.Tehát menjetek ketten,engem nem érdekel,de ahogy ti is szerettek ott lenni,úgy a kis manó is,lehet nem most,de egy-két év múlva biztosan.

2013. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
27%
Én is nagyon sokat voltam a nagyszüleimnél és a legszebb emlékeim közé tartonak azok a napok. De nem 1 évesen hagytak hagytak ott a szüleim és nem azért mert ők nélkülem akartak nyaralni, hanem mert dolgoztak, nekem meg nyári szünet volt. A családi nyaralásból soha nem hagytak ki, ahogy mi sem hagyjuk ki a gyerekünket. Ja és bármennyire furcsa ez valakinek én nemcsak az egy hetes nyaralás alatt tudok nő és feleség lenni, hanem egész évben. Ehhez nem kell megszabadulni a gyerektől.
2013. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

egy 1 éves gyerek még nem érti meg,hogy: a mama meghívott nyaralni,majd jókat játszol stb..!


én 3 évesnél korábban biztos nem adnám senkinek 1 egész hétre. ebben a korban már felfogja a dolgokat és meg is érti.

2013. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!