Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire bíznád jelen körülmények...

Kire bíznád jelen körülmények között az egy éves gyermekedet? Anyukádra vagy anyósodra?

Figyelt kérdés

1 éves gyerekről van szó. Egy hétre mennénk nyaralni a férjemmel. A kicsi már pár (7-8) éjszakát aludt anyukámnál. Most hogy mondtuk hogy mennénk kifejtette, hogy szerinte nem helyes egy ilyen kicsit magára hagyni. (15 hónapos lesz ekkor). Szerintem nem lesz gond, nem első alkalom hogy házon kívül alszik, hozzá van szokva hogy nem csak én vagyok a világon. Anyósomnál még nem aludt (messzebb él), de ő azt mondta vállalná, menjünk nyugodtan. Viszont azt is megértené hogy anyukámra hagyom mivel vele többet találkozik a kicsi.

Mit tennétek? Arra a nagyira bíznátok aki nem szívesen vállalja el (vagyis nem ért vele egyet), de jobban ismeri a gyerek vagy a másikra?


2013. máj. 2. 13:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
10%
háát én még el sem mennék rögtön 1 egész hétre egy ilyen kisgyerek mellöl.megértem ha pihenni akartok kettesbe,de kezdetben max 3napra mennék.
2013. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%

Anyósra bíznám.


Neki is voltak gyerekei, nyilván tisztában van vele, hogyan kell róluk gondoskodni. Ha meg valami speckó kérdés akad, akkor ott a telefon.


Nem örülnék, ha édesanyám ilyen véleménnyel lenne rólam. A szülők is megérdemlik a kettesben töltött időt, mert egy házasságban a felek PÁRkapcsolata is fontos. Egy gyereknek meg csak jót tesz, ha megtanul egyedül lenni, leválni a szülőkről :)

Akit sosem hagynak egyedül, abból lesz olyan gyerek 6 éves korára is, hogy a saját fenekét nem tudja egyedül kitörölni.

2013. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

Attól még,hogy nem ért vele egyet biztosan ugyanolyan törődéssel vigyázna rá,mint eddig.Ő van/volt vele többet,ezért rá.Egy hét,azért nagyon sok idő a babának anya nélkül,biztos,hogy nem bíznám a véletlenre.Viszont,hogy anyósnak se legyen rossz,elvinném hozzá is,1-2 napra.

Nekem egyéves lányom van,még nem hagytam itthon egy hétre (nem is hagynám,de most nem ez a kérdés),és mindenképp anyóst kérném meg,hogy legyen vele,mert ők kb. 15 percre laknak tőlünk,sokat vannak a kislányommal,imádják,anyumék is,de ők messzebb laknak (1,5 óra kocsival) ezért ritkábban látják,olyan kéthetente,még anyósék heti 3-szor vagy akár többször is.

2013. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen mindegy. Anyukád is szívesen fog vigyázni a gyerekre, csak nem ért veled egyet. Attól még a gyereket maximálisan el fogja látni. Egyébként ha egy évet nem bírtok ki kettesben nyaralás nélkül, akkor lehet hogy korai volt a gyerekvállalás.
2013. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

És az nem lehet megoldás, hogy anyósod jön hozzátok arra a hétre?

Mi gyakran csináltuk, hogy pl. elmentünk vacsizni, szülinapozni stb. és ottho vigyáztak a kicsire.

Neki biztosan sokkal jobb, hogy a környezete változatlan.

2013. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem volt korai a gyerekvállalás. (30asok vagyunk, 8 éve együtt) Egy évet kibírtunk már egyébként :) A külföldi utat választottuk babamentesre, vele csak a Balcsira megyünk, mert egyszerűbb, nem kell repülni stb. Úgyhogy nem tudunk pár napra menni. Egy hét szerintem nem olyan sok idő. Nekünk viszont jót fog tenni.
2013. máj. 2. 13:29
 17/32 anonim ***** válasza:
74%
Anyósodra
2013. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Kipróbáljuk majd a hétvégi verziót anyósomnél is. Július közepén megyünk, úgyhogy van rá idő.
2013. máj. 2. 13:30
 19/32 anonim ***** válasza:
23%
1 hét iszonyú sok idő egy 15 hónaposnak, de ti tudjátok. Majd azért írd már meg utána, hogy jól éreztétek-e magatokat a gyerek nélkül egy teljes hétig.
2013. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
25%
szerintem,már 3 nap után,alig várjátok hogy leteljen a hét..
2013. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!