Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá a szüleimet...

Hogy vehetném rá a szüleimet arra, hogy a barátom ide költözhessen? 17L

Figyelt kérdés
Van egy barátom már 1 éve nagyon szeretem és ő is engem 25 éves még suliba jár mellette dolgozik felelősségteljes ember.Nem mennek otthon jól neki a dolgok az apja érzelmileg kikészíti érezteti vele,hogy nem ér semmit,nem szereti,nem segít neki semmiben egy pénzéhes ember,akinek minden gondolata a pénz körül forog,tudja,hogy rá vannak szorulva az anyja meg a barátom.Érezteti is velük ezt idézem: "Ha nem lennék éhen halnátok és a hitelt sem tudnátok fizetni". Sajnos ez így van.Anyagilag függnek tőle és az anyja,ezért nem meri kidobni,mert a házat elvennék a fejük felől és valószínűleg nem lenne hova menniük.Nagyon sokat veszekednek,mert nem lehet semmit normálisan megbeszélni az apjával.Mindig teljesen kivan készülve a barátom amikor jön hozzám és egyszerűen alig akar hazamenni,mert kezdődik minden elölről.Egyszerűen már alig bírom nézni,hogy miken megy át ő és az anyja a sz*r pénz meg a zsarnok apja miatt.A kapcsoltunkra is rányomja a bélyegét.Barátom nagyon megunta költözne,de ha elmenne albérletbe akkor is csak azt tudná kifizetni mellette éhen halna.Másik munkát már próbált keresni,de sehol semmi egyszerűen lehetetlen munkát találni,pedig szinte mindenhová beadta az önéletrajzát.Már érzelmileg teljesen tönkrement...születése óta ezt csinálja az apja.Szeretném,ha hozzánk költözne anyuék nagyon szeretik és már mindenki befogadta a családba.Tisztába vagyok a tényekkel,hogy milyen hatalmas nagy döntés ez,de mindenképpen szeretnék segíteni.Ha nem hát nem elfogadom.Ötletek,hogy vehetném rá őket?Mondjam el ezt,amit leírtam?Csak őszintén és magabiztosan?
2013. ápr. 23. 19:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném meg. 17 évesen korai, ő meg 25 éves felnőtt ember, oldja meg a gondjait, csak bajnak lenne a nyakatokon. Kizárt dolognak tartom, hogy a szüleid belemenjenek ebbe, jobb ha meg sem említed nekik.

Menjen albérletbe ha dolgozik.

2013. ápr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
32%

"már alig bírom nézni,hogy miken megy át ő és az anyja a sz*r pénz meg a zsarnok apja miatt."


Na ebből is látszik, hogy még mennyire gyerek vagy!!


Sajnos van egy rossz hírem!

A pénz körül forog minden!


Szerencsétlen "zsarnok" apjának mennyire tele lehet vele a töke,

hogy ő dolgozik egyedül a családban és a többiek csak rajta élősködnek,...és még szapulják is veled együtt!


Drágám!

Láttál te már sárga csekket közelről??!

Álltál már a postán sorba, hogy befizessed a saját pénzedből?


Dugni tudsz már, de még egy 10 éves fejével gondolkozol.

Anyádék majd repesnek az örömtől, hogy állandóra odahoznál egy életképtelen csődtömeget.

Azután majd tarthatják el a becsúszott unokát is öregségükre...

2013. ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Legyél őszinte és magabiztos, de ne lepődj meg, ha nem engedik. Fiatal vagy még az összeköltözéshez, én még 20 évesen, 3 és fél éves kapcsolattal a hátam mögött sem érzem úgy, hogy elő kellene venni az összeköltözés témát (főleg, hogy éppen úgy, mint nálatok, mindketten tanulunk). Elhiszem, hogy rossz érzés látni, hogy a basáskodó apja miatt ki van készülve, ezzel egyetértek, én is így éreznék.

Viszont, ha valami oknál fogva a szüleid mégis megengednék a szüleid, hogy odaköltözzön, akkor se gondold, hogy minden gördülékenyen menne. Nem hülyeség az a régi mondás, hogy lakva ismerni meg az embert igazán. Talán azok a hibákat (amik most nem zavarnak benne) minden nap érzékelnéd, egy idő után beleunnál, főleg, ha nem régóta vagytok együtt. 1 év alatt még nem igazán lehet összecsiszolódni. Egy régi barátnőm is odaköltöztette magához a barátját, a fiú fölégetett maga mögött mindent, aztán pár hónap múlva a lány megunta és lapátra tette. Menni nem nagyon tudott sehova, még ott lakott egy darabig (közben a lány új pasit szedett össze), miután el tudott költözni. Ezzel nem azt mondom, hogy te is így viselkednél, csak ez is megtörténhet.

2013. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

félreértettetek. már az érettségit is estin raktam le,diplomát is, ennyi idősen már bőven nem otthon laktam. nem azt nem értem h mit tanul,hanem h mi olyat tanul ami mellett nem lehet rendesen melózni úgy h fenntartson legalább egy kis szoba-konyhát. nekem budán volt albim,40+20 volt a rezsi,önálló kis garzon. 80 volt a fizum. meló,egyetem. suli diákhitelből.és bevállatam.egyedül,nő létemre.


én erre irtam h a pasi kissé élhetetlen. anyuka is,ha szar menjen el,együtt a fiával albiba pl. nem kötelező elviselni apukát


1. voltam

2013. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

Mindig azt a lovat ütik, amelyik amúgy is húz!!


Jelen esetben a pénzkereső apukát szidják,

az otthonülő, munkanélküli lébecolók!!


Hja, hogy azért nem mennek el albérletbe, mert nem tudják magukat sem eltartani,

meg ne adj' isten dolgozni kellene??


Micsoda problémák vannak...

2013. ápr. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!