Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá a szüleimet...

Hogy vehetném rá a szüleimet arra, hogy a barátom ide költözhessen? 17L

Figyelt kérdés
Van egy barátom már 1 éve nagyon szeretem és ő is engem 25 éves még suliba jár mellette dolgozik felelősségteljes ember.Nem mennek otthon jól neki a dolgok az apja érzelmileg kikészíti érezteti vele,hogy nem ér semmit,nem szereti,nem segít neki semmiben egy pénzéhes ember,akinek minden gondolata a pénz körül forog,tudja,hogy rá vannak szorulva az anyja meg a barátom.Érezteti is velük ezt idézem: "Ha nem lennék éhen halnátok és a hitelt sem tudnátok fizetni". Sajnos ez így van.Anyagilag függnek tőle és az anyja,ezért nem meri kidobni,mert a házat elvennék a fejük felől és valószínűleg nem lenne hova menniük.Nagyon sokat veszekednek,mert nem lehet semmit normálisan megbeszélni az apjával.Mindig teljesen kivan készülve a barátom amikor jön hozzám és egyszerűen alig akar hazamenni,mert kezdődik minden elölről.Egyszerűen már alig bírom nézni,hogy miken megy át ő és az anyja a sz*r pénz meg a zsarnok apja miatt.A kapcsoltunkra is rányomja a bélyegét.Barátom nagyon megunta költözne,de ha elmenne albérletbe akkor is csak azt tudná kifizetni mellette éhen halna.Másik munkát már próbált keresni,de sehol semmi egyszerűen lehetetlen munkát találni,pedig szinte mindenhová beadta az önéletrajzát.Már érzelmileg teljesen tönkrement...születése óta ezt csinálja az apja.Szeretném,ha hozzánk költözne anyuék nagyon szeretik és már mindenki befogadta a családba.Tisztába vagyok a tényekkel,hogy milyen hatalmas nagy döntés ez,de mindenképpen szeretnék segíteni.Ha nem hát nem elfogadom.Ötletek,hogy vehetném rá őket?Mondjam el ezt,amit leírtam?Csak őszintén és magabiztosan?
2013. ápr. 23. 19:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%
én nem engedném anyudék helyében. ő 25 éves,már réges régen melóznia kéne,folyamatosan! mi az h még tanul? mi a fenét ennyi idősen,amit nem lehet mondjuk estin és mellette melózni akármit? ő sem különb mint az apja és az anyja sem. ha annyira szar lenne már rég leléptek volna albérletbe.
2013. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Mondd el, amit leírtál, de ne csodálkozz, ha nem engedik. (Még akkor se, ha fizet)


1 17 éves vagy, korai még összeköltözni. Nem azért, mert felcsinál, úgyis dugtok, de 17 évesen élvezd a fiatalságod, ne együtt lakj egy pasival


2 A pasid lelki nyavajája, meg otthoni gondjai nem a szüleid baja, nem is tartoznak megoldani azt


3 senki sem szívesen kerülget az otthonában egy idegent


4 az Isten szerelmére 25 éves, 25 !!!!! sokan ilyenkor már családot alapítanak, ő meg a 17 éves csaja szüleinek a nyakára költözne??? Ha olyan szar a helyzet, hogy el kell jönnie otthonról, akkor önállósodjon, ne egyik függő helyzetből a másikba költözzön ráadásul a csaja szüleihez


5 Ha nem tud egyedül fizetni albérletet akkor keressen lakótársakat, mint az összes többi fiatal, aki egyedül nem tud fenntartani egy lakást

2013. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen esetben a legjobb az őszinteség. Tessék mindent elmondani a szülőknek.

Ha engedik hogy a barátod odaköltözzön akkor annyit megtehetnétek hogy a barátod anyagilag beszáll a kajába.

HA nem engedik, akkor tudomásul kell venni, hogy ez nem könnyű döntés.

Én anyaként nem engedném meg. Még akkor sem ha kedvelném a srácot. Hogy miért?? Mert korainak tartanám hogy a 17 éves lányom együtt éljen valakivel. Az anyját is sajnálnám mert így meg úgy jön le, hogy a fiú cserben hagyja az anyját. Ő lelépne, de az anyja maradjon az oroszlán barlangjában. Azért sem engedném mert anyagilag nagy érvágás egy felnőtt férfi eltartása.


A legjobb megoldás mégiscsak az lenne, ha az anyuka,és a fia ketten mennének albérletbe valahová. Bérelnének másfél szobás kislakást és megszabadulnának az apától, nyugodtabban tudnának élni..


Szóval megoldás lenne, csak hát anyának és fiának is lépnie kéne..

2013. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Igen, csak őszintén. Mondd el, mit szeretnél, kérdezd meg a véleményüket. Én nem mennék bele a helyükben, de próba szerencse.
2013. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

kedves első, mondjuk elkezdett dolgozni, rájött, hogy ez őt jobban érdekli, ezért elkezdte továbbképezni magát a szakmájában... és 36 évesen tanulok és dolgozom, baj?


Kérdező kislány, ne akarj túl korán felnőni, nem lesz az jó senkinek.

2013. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a pasid felnőtt ember önálló élettel,meg kell tudnia oldani egyedül a problémáit.Nem a szüleid,illetve a Te feladatod segíteni rajta,ha akar,tud segíteni saját magán.Másrészt ennyi idősen Neked sem kéne ilyen komolyra venni egy kapcsolatot,mert balul is elsülhet a dolog.Szóval több szempontból is jogosak a szüleid fenntartásai.Szerintem igazuk van.
2013. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Költözzön kollégiumba?
2013. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Kollégium, albérlet lakótársakkal...?


Egyetemistaként 20-at fizettem egy szobára meg 10-15-öt rezsire. Ennyit ő is ki tud adni, ha van munkája, és még kajára is jut. Persze ha alacsony a fizetése akkor sok másra nem, de ez is valami!


Nehogymár a 8 évvel fiatalabb kiskamasz csaja szüleihez költözzön, basszus.

2013. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A barátomnak még nem mondtam,hogy beszélek anyumékkal,szóval ő semmit sem tud erről és nem is várja el,szóval szerintem egy rossz szót nem lehet róla mondani maga akarja megoldani a dolgait csak én szeretnék segíteni.
2013. ápr. 23. 20:02
 10/25 A kérdező kommentje:
Ha itt laknak akkor sem élősködne a nyakunkon ,mint elmondtam keres és dolgozik beszállna mindenbe.
2013. ápr. 23. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!