Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá a szüleimet...

Hogy vehetném rá a szüleimet arra, hogy a barátom ide költözhessen? 17L

Figyelt kérdés
Van egy barátom már 1 éve nagyon szeretem és ő is engem 25 éves még suliba jár mellette dolgozik felelősségteljes ember.Nem mennek otthon jól neki a dolgok az apja érzelmileg kikészíti érezteti vele,hogy nem ér semmit,nem szereti,nem segít neki semmiben egy pénzéhes ember,akinek minden gondolata a pénz körül forog,tudja,hogy rá vannak szorulva az anyja meg a barátom.Érezteti is velük ezt idézem: "Ha nem lennék éhen halnátok és a hitelt sem tudnátok fizetni". Sajnos ez így van.Anyagilag függnek tőle és az anyja,ezért nem meri kidobni,mert a házat elvennék a fejük felől és valószínűleg nem lenne hova menniük.Nagyon sokat veszekednek,mert nem lehet semmit normálisan megbeszélni az apjával.Mindig teljesen kivan készülve a barátom amikor jön hozzám és egyszerűen alig akar hazamenni,mert kezdődik minden elölről.Egyszerűen már alig bírom nézni,hogy miken megy át ő és az anyja a sz*r pénz meg a zsarnok apja miatt.A kapcsoltunkra is rányomja a bélyegét.Barátom nagyon megunta költözne,de ha elmenne albérletbe akkor is csak azt tudná kifizetni mellette éhen halna.Másik munkát már próbált keresni,de sehol semmi egyszerűen lehetetlen munkát találni,pedig szinte mindenhová beadta az önéletrajzát.Már érzelmileg teljesen tönkrement...születése óta ezt csinálja az apja.Szeretném,ha hozzánk költözne anyuék nagyon szeretik és már mindenki befogadta a családba.Tisztába vagyok a tényekkel,hogy milyen hatalmas nagy döntés ez,de mindenképpen szeretnék segíteni.Ha nem hát nem elfogadom.Ötletek,hogy vehetném rá őket?Mondjam el ezt,amit leírtam?Csak őszintén és magabiztosan?
2013. ápr. 23. 19:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%

Én is korainak tartom az összeköltözést. Ha már te is önálló lennél, akkor oké. De!


Ettől függetlenül gondolj bele: Ha a barátod otthon is függ valakitől, mert tartozást fizet, ugyanez lenne nálatok is, ami azt jelenti, hogy nem tudna kellően beszállni a közösbe. Jó viszony ide vagy oda, nem várhatod el a szüleidtől, hogy eltartsanak egy idegen férfit. A mai világban nagyon nehéz megélni. Ha te tudnál segíteni a barátodnak, akkor rendben. De nincs kereseted, nem tudsz. Mástól pedig nem várhatod.


Én úgy gondolom, ezt neki kellene megoldania. Ahogy előttem már írták is, vannak lehetőségek.

2013. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
9%

Én nem tartom korainak. Ha akarják, csinálják, ártani nem ártanak vele senkinek és semminek. Vagy jó lesz, vagy tanulnak belőle. Ha csak egy kicsi eszük is van, úgysem cseszik el az életüket.


Ha én lennék a szülő, nem gördítenék akadályt ez elé, sőt esetleg bátorítanám a lányom, hogy ha akarja, próbálja ki, milyen egy háztartást önállóan vezetni, vegyenek ki valahol ketten egy albérletet.


39/F

2013. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is korai, mondom én ezt, aki 20éves, a vőlegényem 25éves, és 6éve vagyunk együtt. Szüleim megengedik, ha havonta haza jön külföldről itt aludjon/lakjon addig, és ennyi!


Neked is korai még, neked koncentrálni kell a sulira, nem főzni, és mosni kell a párodra, mert nem anyukádnak kellene már ezt akkor ha veled alszik!


De hidd el megoldódik ez, és ti meg boldogok lesztek.

2013. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak a te kis fejedből pattant ki az ötlet, és még nem említetted a szülőknek, barátodnak, szerintem jobban jársz ha nem is hozod szóba. A barátod ha menekülni akar az apjától akkor megoldja. Elmegy albérletbe az anyjával, vagy csak egy szobát bérel valahol, de megoldja. Ne akarj kellemetlen perceket okozni a szüleidnek, és ne akard hogy fájjon mert a szüleid nemet mondanak.. Ami teljesen érthető. Én sem engedném meg..
2013. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%
1.Egy normális szülő nem engedi,hogy a 17 éves lánya együtt lakjon a pasival,aki 25 éves és már családot kellene alapítani..akármilyen is a csávó.
2013. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

Akkor is meggondolnám, ha már házasok lennétek. Így viszont hogy raknám ki, ha ti szétmentek?

De egy idegen férfit kerülgetni a lakásomban,, mosni, főzni rá is, takarítani utána elég megterhelő lenne az anyukádnak. Azt sem tudni, hogy ő mennyire lenne képes alkalmazkodni a családhoz. A rezsibe és a kajába beszállás is vitákra adhat okot. Ha nem tud egy albérletet fizetni, akkor nem fog tudni beszállni a költségekbe sem. Legalábbis nem annyit, mint amennyi költség van rá.

Csodálnám, ha a szüleid bele mennének ebbe.

2013. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Abszurd még a gondolat is.


Az meg végképp, hogy a barátod tudta nélkül akarod megkérdezni a szüleidet.


Belegondoltál, hogy ez milyen kellemetlenül fog esni neki? Akkor is, ha megengednék, akkor is, ha elutasítják a kérést.

Megalázó!

2013. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is kellemetlen lenne a barátodnak, ha ilyet ajánlanál fel. ha folyton kihúzod a kakiból, akkor nem tanulja meg önállóan megoldani az életét. hidd el, aki akar, az el tud költözni otthonról, pláne 25 évesen. van kolesz, olcsó társbérlet, rokonok, barátok.


előbb érettségizz le, aztán hozd fel a szüleidnek a témát. ha bírják a srácot, akkor támogatni fogják a közös albit.

2013. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

Annyira nincs még rálátásod a dolgokra, és olyan naiv vagy még...

Elsőként a párodnak kéne felvetni, ő valószínűleg közölné veled, hogy "prüntyőkém, édes vagy, mint egy vödör méz, de elég gáz, hogy fateromék tartanak el felnőtt létemre, pláne égne a fejem, hogyha a te őseidnél lenne ugyanez."

De még ha ő benne is lenne, és ezután pl. együtt odaállnátok az ötlettel a szüleid elé, persze pontos pénzügyi és egyéb tervekkel, akkor is sanszos, hogy a szüleid nem igazán mennének bele. Biztos nekik is megvan a maguk gondja, nem kell még másét is a nyakukba varrni. Egy felnőtt kapcsolathoz felnőtt emberek kellenek, ebben a sztoriban pedig max. a szüleid azok egyelőre.

Gondold még át párszor ezt a dolgot több szempontból is, ha még mindig jó ötletnek érzed, akkor pedig a konkrét tervekkel állj oda, és add elő. Tudod nem problémáznál a dolgon, ha nem éreznéd magad is, hogy gyenge lábakon áll az egész. :)

2013. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Őszintén én nem sok jót néznék ki abból a pasasból, aki 25 éves létére képes lenne a nyakamra költözni, otthoni gondok címszóval. Ki akar ilyen csávót a lányának?
2013. ápr. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!