Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » így nem is lehetek boldog házas?

így nem is lehetek boldog házas?

Figyelt kérdés

keresztény neveltetést kaptam mindig olyan közegben voltam ahol bűnnek számított a házasság előtti nemi élet. Belém az ivódott h ez a kulcsa a boldogságnak tudom h hülyén hangzik de egy csomó táborban voltam ahol meséltek párok h így csinálták és ez milyen jó mások meg h nem így csinálták és el is váltak. Tudom h ez elég földhözragadott de mégis belémivódott h így kell csinálni

Én mégis máshogy csináltam, és lefeküdtem a barátommal amit nem bánok, de folyton rettegek h mi van ha igazuk lesz azoknak akik azt mondták h ez rosszhoz vezet. Nem a családomra gondolok, elmeséltem anyukámnak azt mondta ahogy jónak látom. Nem szól bele.

Szerintetek? Most házasodik a nővérem a bátyám 3 éve és mindegyikük szüzen és boldogok és félek h az egész családban csak én fogok elválni pont aki már az esküvő előtt megtette

mit gondoltok?

21L


2013. ápr. 23. 17:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%
Már mért lenne a szex vétek, te begyöpösödött? A 13. században élsz?
2013. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
89%

Én azt nem értem mi a fenéért tanítják, hogy a nemi élet bűn?! Ezzel elferdítik szerencsétlen gyerekeket. A szex, szerelmeskedés NEM BŰN! Se házasság előtt, se házasság után, semmikor!


Látod mit csináltak? Bűntudatod van, pedig nem kéne. Egész életedre ki fog hatni, ha már most így szenvedsz tőle. Majd a nászéjszakádon se tudsz kikapcsolni, mert hiszel az egyház földhözragadt szennyében ahelyett, hogy a belső hitedben találnád meg az Istened. Nem emberi szabályokra kellene hagyatkozz, hanem arra, hogy szíved mélyén mit érzel ezzel kapcsolatban. Persze ezt a hitre értem, nem törvényekre.


Szerinted Isten haragszik, hogy boldog vagy? Szerinted ő ezt bűnnek látja? Szerintem nem. Ezt csak a papok látják bűnnek.

2013. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Amiatt nem fog működni a házasságod, mert fogalmad sincs, mi kell a tartósan boldog kapcsolathoz...

Kicsit kifejtem neked, hátha rám hallgatsz, mert én korodbeli vagyok(20L).


A jó házasság alappillérei többek közt a tisztelet, a jól működő kommunikáció, az, hogy hasonló az értékrendetek és az életviteletek, a legfontosabb kérdésekről(gyereknevelés, hűség, házasság, anyagiak, vallás, stb) ugyanazok a nézeteitek.


Ennek köze nincs a házasság előtti kamatyhoz, mégis ebben áll a boldog házasság. Szerintem. Persze, ha te ilyen mélyen hiszel abban, hogy bűnöztél, akkor addig emészted majd magad a házasságodban, hogy a végeredmény ugyanaz lesz: tönkreteszed magatokat.

2013. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
63%
élvezd a sexet azzal akit szeretsz.elvezd ki minden pillanatát a sexnek,mert az nem bűn.igen is legyen tapasztalaod mire férjhez mész.mert ja nem leszel jó az ágyban akkor mashova megy a jó sexért,vagy fordítva.
2013. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Jesszus:)))))))))))))
2013. ápr. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
63%

Javítsatok ki, ha tévedek.


- Isten tanítása szerint élsz, akinek amúgy számtalan jegyese van, volt (és lesz).

- Gyónsz egy papnál, akik közül igen sokan meg nem engedhető viszonyt tartottak fent gyerekekkel.

- A 10 parancsolat szerint is tilos lett volna paráználkodnod (bár a dugásról nem tesz említést).


A pap is mondta a Józsi bácsinak amikor meghekkelte a szomszédasszonyt,

hogy "felebarátod feleségét ne kívánd"!

Erre a Józsi bácsi:

- Nem kívántam, de hát csak ő volt odahaza!

:)


Végül egy idézet:

"Felvivék mondám, Szentléleknek oskolájában, ki jevendő vala, hogy mindez világi üdvözülő népeknek bizony mesterasszonyok lenne, felvivék az szüzeknek konventében, hogy alkolmas ideig ott szeplőtelen tisztaságban lakoznék, jószágokban gyoropodnék, emberi jóerkölcsben neveködnék, és kézimunkát tanulni...

Érdy-kódex"


Itt nem írnak konkrétan a dugásról, viszont előnyben részesítik addig is a "kézimunkázást".

2013. ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!