Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » így nem is lehetek boldog házas?

így nem is lehetek boldog házas?

Figyelt kérdés

keresztény neveltetést kaptam mindig olyan közegben voltam ahol bűnnek számított a házasság előtti nemi élet. Belém az ivódott h ez a kulcsa a boldogságnak tudom h hülyén hangzik de egy csomó táborban voltam ahol meséltek párok h így csinálták és ez milyen jó mások meg h nem így csinálták és el is váltak. Tudom h ez elég földhözragadott de mégis belémivódott h így kell csinálni

Én mégis máshogy csináltam, és lefeküdtem a barátommal amit nem bánok, de folyton rettegek h mi van ha igazuk lesz azoknak akik azt mondták h ez rosszhoz vezet. Nem a családomra gondolok, elmeséltem anyukámnak azt mondta ahogy jónak látom. Nem szól bele.

Szerintetek? Most házasodik a nővérem a bátyám 3 éve és mindegyikük szüzen és boldogok és félek h az egész családban csak én fogok elválni pont aki már az esküvő előtt megtette

mit gondoltok?

21L


2013. ápr. 23. 17:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
A mai világban nem ettől függ a válás, sőt. Az a ritka, ha valaki tényleg szüzen házasodik. Semmi baj azzal amit tettél, ha ezt te elfogadhatónak találod. Már pedig annak, mert nem tetted volna másképp meg. Semmi baj nincs. Mindig a saját értékrendedet vedd figyelembe és ne másét.
2013. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
nekem ezzel elég nehéz megbirkózni. Mert szeretnék jó keresztény lenni de tudom h ha elmegyek gyónni a pap leszid meg h elfogadhatatlan amit csinálok..és ez kihat a nemi életemre is mert sokszor eszembe jut és nem tudom rendesen élvezni.
2013. ápr. 23. 17:42
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
de igen lehetsz! felfogás kérdése minden.
2013. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Dehogynem lehetsz boldog házas. Persze, a pap le fog szidni, ha meggyónsz, de ez inkább a mostani nemi életedre hat negatívan. Ez egyébként komolyabb baj, mert hosszútávon gondot okozhat a szexben, ahogy már most is okoz.


Mindenképpen muszáj ezt meggyónnod? Mi van akkor, ha te őszintén nem érzed bűnnek?


Egyébként érdemes beszélgetni mindenféle emberekkel a témáról. Hamar kiderül, hogy nincs túl sok összefüggés a házasság előtti szex és a házasság milyensége között. Egy jó házasságnak annyi, de annyi más oldala van!

2013. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

tudom h meg kell gyónnom, mert ha direkt elhallgatom akkor az egész gyónás érvénytelen.

tudom h a kereszténység nem annyi h kimazsolázzuk a számunkra jó részeket és a többire tojunk de én ezzel a szabállyal nem tudtam azonosulni. Elképzeltem h megházasodom inkább hamarabb csak h végre lefekhessünk egymással na az még rosszabb. De én nem bírnék éveket várni..

2013. ápr. 23. 17:48
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Hüü de nehéz kislány vagy. Ha vallásos vagy, bizony bünt követsz el már azzal is ha eszedbe jut a szex. Ha még csinálod is, az aztán a nagy fertö. Beszéld meg a gyontato atyáddal ( ugy-e jol irom ezt a szörnyü szoösszetételt?), hogy te ettöl fogva nem fogsz gyonni, mert ezt a vétkedet nem tudod megbánni egyelöre, tehát az egész gyonásod ugy is csak istenkáromlás.

Vannak elönyei ha szüzen mész a házasságba, lehet, hogy csupán te fogsz elválni. De a te életed. Te választottad.

2013. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

én is nagyon vallásos vagyok (római katolikus), és szerintem nem bűn, amit csináltál.

ha nekem lenne párom, én sem várnék ezzel évekig, és nem éreznék emiatt bűntudatot. így meg sem gyónnám, mert szerintem meggyónni a bűnt kell, én meg ezt nem tekintem annak. és a családom sem, pedig ők is vallásosak.

biztosan rossz, hogy most emiatt tartasz, de próbálj meg ne őrlődni ezen. manapság már ez egy teljesen átlagos dolog, és nem ettől függ, hogy egy kapcsolat tartós lesz-e.

2013. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy gondolom ,hogy nem számít bűnnek a házasság előtti nemi élet ,főleg akkor nem ,ha a jövendőbeli pároddal tetted ezt. Persze az élet majd úgyis megmondja ,hogy helyes döntést hoztál-e.
2013. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Sosem értettem ezt...miért lenne halálraítélt egy olyan házasság ahol a felek szűzen esküsznek? Pont fordítva van, csak nem mondják. Mi van, ha ne adj isten nem illenek össze a felek? Vagy nem jó a szex? Ilyenkor marad az önsanyargatás vagy a megcsalás. Nem értem ez a szektás logikát!
2013. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem biztos, hogy ahhoz a fiúhoz fogsz feleségül menni, akivel most lefeküdtél és az is megtörténhet, hogy elválsz majd attól, akihez hozzámész, de ezeknek semmi, ismétlem semmi köze nem lesz ahhoz, hogy már lefeküdtél valakivel korábban, ne is gondolj erre a későbbiekben, mert mindig csak magadat fogod okolni mindenért és tönkreteszed az életed.
2013. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!