Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » így nem is lehetek boldog házas?

így nem is lehetek boldog házas?

Figyelt kérdés

keresztény neveltetést kaptam mindig olyan közegben voltam ahol bűnnek számított a házasság előtti nemi élet. Belém az ivódott h ez a kulcsa a boldogságnak tudom h hülyén hangzik de egy csomó táborban voltam ahol meséltek párok h így csinálták és ez milyen jó mások meg h nem így csinálták és el is váltak. Tudom h ez elég földhözragadott de mégis belémivódott h így kell csinálni

Én mégis máshogy csináltam, és lefeküdtem a barátommal amit nem bánok, de folyton rettegek h mi van ha igazuk lesz azoknak akik azt mondták h ez rosszhoz vezet. Nem a családomra gondolok, elmeséltem anyukámnak azt mondta ahogy jónak látom. Nem szól bele.

Szerintetek? Most házasodik a nővérem a bátyám 3 éve és mindegyikük szüzen és boldogok és félek h az egész családban csak én fogok elválni pont aki már az esküvő előtt megtette

mit gondoltok?

21L


2013. ápr. 23. 17:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
azzal a barátommal már nem vagyunk együtt most új barátom van..
2013. ápr. 23. 18:04
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

és miért vagy olyan biztos abba,hogy a tesódék szüzen házasodnak/házasodtak..?

nyilván nem reklámozták,hogy ha ők is "bűnbe" estek.


ha egyszer el is válsz az biztos nem azért lesz mert házasság előtt nemi életet éltél.

viszont: az miatt már sokan elváltak,mert nagyon nem passzoltak szexuálisan..!

szóval,szerintem jobb ha megismeritek egymást mindenféle téren,mielőtt összeházasodsz bárkivel is

2013. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Te szegény agymosott...

Inkább az fog elválni, aki zsákbamacskát vett. Aki nem tudja, összeillik-e a párjával minden téren... Vagy nem válik el, de rettenetes élete lesz, szenvedni fog. Na az az igazán gáz.

Szexelni nem bűn! Jó lenne, ha ezt felfognátok végre..

21L

2013. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
tuti h szűzen házasodtak mert nagyon jó a viszonyunk ők is tudnak az én dolgaimról és én is az övékről
2013. ápr. 23. 18:12
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal Ádám és Éva nem is házasodott és éltek nemi életet és gyerekeik is lettek :) és nem ezért dobták ki őket a paradicsomból.
2013. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

neked igazából lelkiismeret furdalásod van szerintem,hogy megtetted.

pedig hidd el,nem követtél el akkora hibát!


a kérdésedre a válasz: sokkal boldogabb házas lehetsz így mint ha szüzen mentél volna férjhez.

2013. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: jól tetted!


Ne bánd, mert ez az egyetlen módja annak, hogy normális házasságod legyen - akik szűzen házasodnak nem azért nem válnak el, mert nem rossz a házasságuk, hanem azért, mert szerintük az is bűn. Inkább szenvednek egymás mellett. De azért a szűzen házasodók 70%-ának általában rossz a házassága, hiszen nem is ismerték egymást testileg-lelkileg a házasság előtt!


Élj nyugodtan nemi életet azzal, akit szeretsz. Költözzetek össze, és a ha működik, akkor házasodjatok, ez az élet rendje :)


Ezt a vallásos népbutítást meg verd ki a fejedből, csak rosszat tesz neked.

2013. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
Mégis milyen papa az aki ezért megszid?Neki nem az a dolga,meggyónod büneid és megbocsájtást kapsz ennyi,a pap nem szidhat meg,báris a mi papunk sosem tenne ilyet,nem ellene "vétkeztél" hanem a 10panacsolat ellen és ha jól tudom az Isten felé irányul nem a pap felé.Bocsi ha nem irtam helyesen,nem vagyok nagy vallásos de hittanitásra jártam és gyóntam is párszor.
2013. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

ez igy mukodik Ha megbantad akkor semmi gond nem lessz belole ha a parodnak is oszinten elmondod es megbanod. A gyonasnal a rovid paraznakodtam szoban es cselekedetben boven eleg a pap nem ker reszleteket es a paraznasag szoba sok minden belefer.

Az uj paroddal majd egyszer ferjeddel ha kozossen tartozkodtok a nemi elettol akkor az ugynevezett lelki szuzesseg allapota lep fel.

Keress ra a netten van egy oldal ahol hivo fiatalok akik vetkeznek tanacsot kapnak hogy lehet masodik tisztasagban elni es hazasodni.

Ne legyen buntudatod Jezus meghalt a bunokert ha oszinten banod Isten megbocsajt es a volegenyed is csak kerd oket.

sok boldogsagot

2013. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%
De aki szexel, az nem vétkezik...
2013. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!