Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tegyek?...

Ilyenkor mit kell tegyek? Kényszeríteni az "apaságra" vagy sem?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el. Volt egy futókapcsolatom, nem védekeztünk, tudom hogy ez felelőtlenség volt. Terhes lettem, nem voltam képes elvetetni, pedig sokat gondolkodtam rajta. Lehet önző voltam, hogy apa nélkül vállalom, de úgy gondoltam fel tudom nevelni egyedül. 24 éves vagyok, nemrég végeztem levelezőn főiskolát, de már 5 éve dolgozok. 2 éve a nagyszüleimmel élek, egy félig-meddig két generációs házban, nagyjából elszeparáltan, bár nem olyan nagy a részem. Tudom, hogy nem a legideálisabb, de szerintem 1-1,5 évig otthon tudok lenni, utána visszamennék dolgozni, a kisfiam menne bölcsibe (szerencsére van ismerős bölcsis néni így tuti felveszik) Szóval végiggondoltam, nem csupán az érzelmeimre hagyatkoztam. Bár javarészt azért mégiscsak szívvel döntöttem, de nem a "semmibe-semmire" vállalom.

A srácnak természetesen szóltam, én tudom, hogy ő az apa, azt hiszem ő is elhitte. Mondtam neki hogy nem várok tőle semmit, döntsön, bár tudom hogy félig már meghoztam helyette a döntést (hogy ez helyes vagy sem az már mindegy). Pár hete (most vagyok a 20. hétben) azt mondta nem szeretné ezt a gyereket. Én elfogadtam, mikor döntöttem ezzel is számoltam, vagyis ezzel számoltam, aztán max jobb lett volna a helyzet. Utánanéztem jogilag, hogy van fiktív apa stb., ha nem szeretné a gyereket akkor "nem lesz" neki semmilyen formában.

A szüleim erre kiakadtak, hogy hogyan akarom én felnevelni, miért nem kérem a gyerektartást ha már kibújik a felelősség alól. Én nem így látom a helyzetet. Oké ketten hibáztunk, de attól hogy én a baba mellett döntöttem, neki még nem kell. A kisfiamnak majd valahogy elmagyarázom mi miért, hogyan történt. Az anyagiakat pedig megoldom egyedül.

Ti mit gondoltok? Felelőtlen vagyok? A gyerektől veszem el a pénzt? De mitől lenne neki jobb, hogy van egy apja aki nem kíváncsi rá, de fizet mert kötelező? (ha közösen vállaltuk volna házasságba és válás után nem akarna fizetni az persze más lenne)


2013. ápr. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
12%

Az a baj az emberekkel, hogy nem ismerik önmagukat sem, így a valós jelentését sem tudják annak amit mondanak.


"mert ő szeretné, a másik meg nem. az meg valóban elég nagy f.szság lenne, ha a pasit akarata ellenére fogná apaságra, fizettetne vele."


Hány gyerek szeretne apa nélkül felnőni? Ha az "f.szság", hogy egy a gyerek életre hívásában szereplő személyt(apa)akarata ellenére bírják olyanra amit ő nem szeretne, akkor a gyerek akaratát miért nem nézi senki?

2013. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, bár szerintem ha egy bekövetkezett terhesség esetén valamelyik potenciális szülő ténylegesen ellenzi a gyerekvállalást (és nem csak kétségei vannak) akkor a kevésbé rossz megoldás a terhesség megszakítása. Viszont nem ez a kérdés, ahogy írod, már jóval túl is vagy azon a terhességi koron, ahol ez az opció egyáltalán szóba jöhet. A maradék szóba jövő lehetőségek között még mindig azt látom a relatív legjobbnak, legtisztességesebbnek, amit választottál. Csak vigyázz, hogy legyen erőd, energiád végigvinni az akaratod, mert az látszik, hogy sokaknak nem fog tetszeni, sokan fognak igyekezni, hogy ebben megakadályozzanak, ettől eltántorítsanak. Legyél büszke rá, hogy te nem egy ösztönlény vagy, akiben az anyai ösztön felülír minden másik emberrel kapcsolatos felelősségtudatot, tartást.

Szóval sok sikert!

2013. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
65%
Nem önző dolog megtartani egy véletlen babát,hiszen felelős vagy az életért amit létrehoztál illetve hozzatok.Jó lenne,ha az apuka magától rájönne arra,hogy vannak kötelezettségei neki is,hiszen nem védelkezett ő sem.Anyagilag minimum kellene támogatnia a gyerekét.Viszont ha erre nem hajlandó,és tudod nevelni az anyagi segítsége nélkül akkor nem kell erőltetni.A pasiknak több idő kell,hogy feldolgozzák az ilyet,lehet más lesz később.A lényeg,hogy azt tedd amit gondolsz,érzel.
2013. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem,ha valaki vágyik a gyerekre,ne vetesse el.A legjobb tanácsadó ilyenkor az ember szíve.Mîért is ölné meg az ember azt akit szeret?Hogy jobb legyen a gyereknek,aki meg sem születhet?Jól döntöttél,úgy gondolom és a nehezebb utat választottad,de a helyeset.Az apukának meg időt kell adni.Lehet,hogy soha nem hallotok majd róla,de lehet átgondolja és valamilyen szinten még részt vehet az életetekben.
2013. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon nehéz kérdés, én is megtartottam volna a helyedben a babát, hiszen a körülményeid adottak. Az apaságra tényleg nem lehet senkit kényszeriteni, és bár tényleg ketten "hibáztatok" mégis ilyenkor mi nők döntünk, nem tartom igazságosnak a férfiak szemszögéből,h ha ők nem akarják mégis kötelezve vannak. Én tisztelem a döntésed,de mindenképp tisztázd le az apukával. Ha nem akarja a babát akkor mondjon majd le róla nehogy úgy járj,h pár év múlva követeli magának(láttunk ilyet is). Persze ha meggodnolja magát akkor szeretheti a babát és részt is vehet az életében,de nem veheti el. Különben is a jelen esetben nagyon sanszos ha bármit is követelnél az apától annak biroság lenne a vége és a legszebb időszakot tenné tönkre az életedben. Nagyon jó babázást és vigyázz magatokra!
2013. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
55%

En is így dontottem volna. Ha o nem akarja a gyereket, akkor nem is kérnék tole pénzt. Szerintem ez így korrekt.

Nálunk van olyan lehetoség, hogy nem tuntetik fel az apát. Az apa ismeretlen. Családomban is tortént egy ilyen eset, hogy teherbe esett a lány és egyedul nevelte fel a gyereket. Most a fiú 20 éves és nagyon jól megvan, boldog gyerekkora volt.

Szerintem nincs attol gusztustalanabb dolog, hogy a pénzért olik egymást a szulok.


13 hetes kismama és egy 2 éves lány anyukája

2013. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
36%

31 -55% "a gyerek akaratát miért nem nézi senki?"

A gyerek "akarata" bizonyára NEM az, hogy darabokra törve, széttrancsírozva véresen kitépjék védett helyéről, ahová a fogantatáskor került. Ennek ellentmond az a fantasztikus építkezés, amit a fogantatástól elindít.

A gyerek "akarata" az, hogy megszülessen és szeretetben nevelkedjen felnőtté - ezért nődögél anyja szíve alatt, védve, alakítja szívét, tüdejét, máját,agyát, idegrendszerét, majd megszületve ezért tanul meg beszélni, gondolkodni - és szeretetet adni.

2013. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
23%

"a nehezebb utat választottad,de a helyeset"


A könnyebb utat választotta. Gyereket akar, és szül egyet.

Az lenne a nehéz, ha akarná a gyereket, de elvetetné.

2013. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
70%

"Nálunk van olyan lehetoség, hogy nem tuntetik fel az apát. Az apa ismeretlen."


Ilyen lehetőség nincs. A gyámhivatal legkésőbb a gyerek 3 éves koráig, de általában pár hónaposan (ismerősömnek most, 3 hónaposan kellett bemennie) rendezi a gyerek családi helyzetét. Ha az anya nem nyilatkozik a gyerek apjáról, képzelt apát írnak be.

2013. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem rosszul gondolkozol.

Volt itt egy olyan kérdés még régebben, amit egy olyan anya tett fel, aki szintén nem rendezte jogilag a gyerek apjával a dolgot. Nem kért gyerektartást, mert jól futott a szekér. Aztán eltelt 6 év, ő tönkrement, és akkor kezdett el azon gondolkozni, hogy esetleg az apát bevonja a dologba. Az meg persze nem akarta, hiszen megegyeztek. És ki szívta meg? A szerencsétlen gyerek.


Szerintem egy férfinek pontosan tudnia kell, hogy ha már megfogant a gyerek, akkor onnantól csakis a nő dönti el, hogy megtartja-e, hiszen akarata ellenére senkit nem lehet a terhesség megszakítására kötelezni (hálistennek!). Innentől viszont egy értelmes férfi nem szexel védekezés nélkül, ha nem akar gyereket. Mert ő ott szólhat bele a dologba, hogy felhúzza a gumit. Esetleg még a 72 órás tablettánál (apropó, ha már védekezés nélkül szexeltetek, miért nem vettél be?).


Ő viszont hazardírozott és vesztett. Innentől nem gondolom, hogy nagy gond lenne a gyerektartás behajtása. Ő is pontosan tudta, hogy ez benne van a pakliban. Van ilyen.


Szerintem helyesebb jogilag tisztázni a helyzetet. Ő is felnőtt volt, amikor nem húzott gumit, viselje a következményeket. Van egy gyereke. Ez még egyébként nem jelenti azt, hogy foglalkoznia is kell vele.

A gyerektartással is az a helyzet, hogy ha megítélik, ő átutalja neked, te megteheted, hogy visszautalod, ha nem tartasz rá igényt. De legalább a lehetőség adott, hogy ha kell, akkor azt mondod, hogy most már kell. Vagy ha nem akarod abból nevelni, akkor lekötöd, jó lesz majd indulásnak az életben.


Szerintem felelőtlenséget felelőtlenségre halmozol. Védekezés nélküli szex, a gyerek megtartása, és a gyerek apától való megfosztása. Magaddal nem nagyon szúrsz ki, a sráccal semennyire. De a GYEREKKEL nagyon!

2013. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!