Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tegyek?...

Ilyenkor mit kell tegyek? Kényszeríteni az "apaságra" vagy sem?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el. Volt egy futókapcsolatom, nem védekeztünk, tudom hogy ez felelőtlenség volt. Terhes lettem, nem voltam képes elvetetni, pedig sokat gondolkodtam rajta. Lehet önző voltam, hogy apa nélkül vállalom, de úgy gondoltam fel tudom nevelni egyedül. 24 éves vagyok, nemrég végeztem levelezőn főiskolát, de már 5 éve dolgozok. 2 éve a nagyszüleimmel élek, egy félig-meddig két generációs házban, nagyjából elszeparáltan, bár nem olyan nagy a részem. Tudom, hogy nem a legideálisabb, de szerintem 1-1,5 évig otthon tudok lenni, utána visszamennék dolgozni, a kisfiam menne bölcsibe (szerencsére van ismerős bölcsis néni így tuti felveszik) Szóval végiggondoltam, nem csupán az érzelmeimre hagyatkoztam. Bár javarészt azért mégiscsak szívvel döntöttem, de nem a "semmibe-semmire" vállalom.

A srácnak természetesen szóltam, én tudom, hogy ő az apa, azt hiszem ő is elhitte. Mondtam neki hogy nem várok tőle semmit, döntsön, bár tudom hogy félig már meghoztam helyette a döntést (hogy ez helyes vagy sem az már mindegy). Pár hete (most vagyok a 20. hétben) azt mondta nem szeretné ezt a gyereket. Én elfogadtam, mikor döntöttem ezzel is számoltam, vagyis ezzel számoltam, aztán max jobb lett volna a helyzet. Utánanéztem jogilag, hogy van fiktív apa stb., ha nem szeretné a gyereket akkor "nem lesz" neki semmilyen formában.

A szüleim erre kiakadtak, hogy hogyan akarom én felnevelni, miért nem kérem a gyerektartást ha már kibújik a felelősség alól. Én nem így látom a helyzetet. Oké ketten hibáztunk, de attól hogy én a baba mellett döntöttem, neki még nem kell. A kisfiamnak majd valahogy elmagyarázom mi miért, hogyan történt. Az anyagiakat pedig megoldom egyedül.

Ti mit gondoltok? Felelőtlen vagyok? A gyerektől veszem el a pénzt? De mitől lenne neki jobb, hogy van egy apja aki nem kíváncsi rá, de fizet mert kötelező? (ha közösen vállaltuk volna házasságba és válás után nem akarna fizetni az persze más lenne)


2013. ápr. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
17%

Felelőtlen vagy, igen. A gyerektől veszed el a pénzt, igen.


Attól hogy fizet mert kötelező nem kell látnia a gyereket ha nem kiváncsi rá és nem akarod ráerőltetni. Ez most csúnyán fog hangzani de neked miért fájna ha fizetné a gyerektartást? Így sem lesz könnyű, elhiheted.

2013. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
65%

teljesen egyetértek veled, van miből felnevelned...

a gyomrom kifordul az olyanoktól, akik felcsináltatják magukat, bekamuzzák, hogy gyógyszert szednek, aztán ha becsúszik a baba, követelik a gyerektartást. Ez szerintem egy nagyon mocskos és undorító dolog!


Ha úgy érzed, el tudod tartani, akkor hajrá.

A szüleidnek meg nem kell mindenről tudni!

2013. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem jól gondolod. A döntést te hoztad, kényszeríteni (oké, törvényileg lehet), de olyan dolog, hogy képzeld magad a helyébe: közlik veled, hogy márpedig lesz gyereked, te meg nem akarod...


Szerintem onnantól kezdve, hogy ő azt mondta, hogy nem akarja, te pedig az igen mellett döntöttél, el is dőlt a dolog, a gyereket magadnak szülöd.

2013. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Nekem nem fájna. Sőt:) Csak kiszúrásnak érezném vele szembe. És a gyereknek is talán jobban fájna hogy ott az apja neve a születésijében, de nem kíváncsi rá így sem.
2013. ápr. 23. 09:19
 5/62 anonim ***** válasza:
23%

Nekem soha nem tetszik, amikor nők rákényszerítik a gyereket a férfiakra. Baromi rossz lehet, amikor akaratodon kívül születik egy gyereked.


Mindezek mellett szerintem felelőtlen vagy és önző, de nem a pénz miatt.

25/L

2013. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
25%

"És a gyereknek is talán jobban fájna hogy ott az apja neve a születésijében, de nem kíváncsi rá így sem."


Ne haragudj, de ez a te hibád. Ha olyan kapcsolatba szültél volna, amiben mindketten várjátok a babát, nem lenne ez a gond.

2013. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
42%

Egy biztos: a gyereket nem egyedül csináltad. Az erkölcsi része teljesen a tiéd lesz, az anyagi is nagyrészt. A minimum, hogy fizet GYT-t, és igen az a gyerekedé, joga van hozzá.

A sok hülye felcsináltattad magad, szemét vagy típusú választ nehogy magadra vedd!

2013. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

"Mindezek mellett szerintem felelőtlen vagy és önző"


Értem mire gondolsz. Nemrég még én is ezt mondtam volna ha másról lenne szó. Csak ha te vagy ebben a helyzetben akkor teljesen más az egész nem tudsz kizárólag aggyal dönteni. Vagy lehet bennem van a "hiba", én sem így terveztem, és nem is gondoltam volna hogy ilyen érzelgős vagyok

2013. ápr. 23. 09:23
 9/62 anonim ***** válasza:
6%
Megkérdezhetem hogy miért lettem lepontozva? Most legyen nagy a pofája annak, és mondja el hogy miért nem hasznos a válaszom...
2013. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz döntés neked, nehéz döntés/elvárás az apának. Mind a ketten ott voltatok a fogamzásnál, a felelöség is kettötöké akkor is ha nem egyformán gondoljátok. Egy szempontot nem olvastam. A gyerekét!!!!!! Ha megszületik akkor joga van tudni ki az apja. (Nem kosza hirekböl, hanem hivatalosan!)Ha nem is lesztek család, de ha veled valami történik, valakinek folytatnia kell az ellátását, nevelését. Na és kinek? Talán a szüleid nyakába akarod varrni (akik aztán végleg nem tehetnek a ti felelötlenségetekröl)? Tessék csak megnevezni hivatalosan is az apát. Dönthetsz ugy, hogy nem tartasz igényt anyagi támogatásra (bár valoban a gyerektöl veszed el!!), de annak a lehetöségétöl ne foszd meg, hogy tudja ki az apja.(Azzal ne áltasd magad, hogy majd elmagyrázod neki a szitut, ha elég nagy lesz.)
2013. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!