Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tegyek?...

Ilyenkor mit kell tegyek? Kényszeríteni az "apaságra" vagy sem?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el. Volt egy futókapcsolatom, nem védekeztünk, tudom hogy ez felelőtlenség volt. Terhes lettem, nem voltam képes elvetetni, pedig sokat gondolkodtam rajta. Lehet önző voltam, hogy apa nélkül vállalom, de úgy gondoltam fel tudom nevelni egyedül. 24 éves vagyok, nemrég végeztem levelezőn főiskolát, de már 5 éve dolgozok. 2 éve a nagyszüleimmel élek, egy félig-meddig két generációs házban, nagyjából elszeparáltan, bár nem olyan nagy a részem. Tudom, hogy nem a legideálisabb, de szerintem 1-1,5 évig otthon tudok lenni, utána visszamennék dolgozni, a kisfiam menne bölcsibe (szerencsére van ismerős bölcsis néni így tuti felveszik) Szóval végiggondoltam, nem csupán az érzelmeimre hagyatkoztam. Bár javarészt azért mégiscsak szívvel döntöttem, de nem a "semmibe-semmire" vállalom.

A srácnak természetesen szóltam, én tudom, hogy ő az apa, azt hiszem ő is elhitte. Mondtam neki hogy nem várok tőle semmit, döntsön, bár tudom hogy félig már meghoztam helyette a döntést (hogy ez helyes vagy sem az már mindegy). Pár hete (most vagyok a 20. hétben) azt mondta nem szeretné ezt a gyereket. Én elfogadtam, mikor döntöttem ezzel is számoltam, vagyis ezzel számoltam, aztán max jobb lett volna a helyzet. Utánanéztem jogilag, hogy van fiktív apa stb., ha nem szeretné a gyereket akkor "nem lesz" neki semmilyen formában.

A szüleim erre kiakadtak, hogy hogyan akarom én felnevelni, miért nem kérem a gyerektartást ha már kibújik a felelősség alól. Én nem így látom a helyzetet. Oké ketten hibáztunk, de attól hogy én a baba mellett döntöttem, neki még nem kell. A kisfiamnak majd valahogy elmagyarázom mi miért, hogyan történt. Az anyagiakat pedig megoldom egyedül.

Ti mit gondoltok? Felelőtlen vagyok? A gyerektől veszem el a pénzt? De mitől lenne neki jobb, hogy van egy apja aki nem kíváncsi rá, de fizet mert kötelező? (ha közösen vállaltuk volna házasságba és válás után nem akarna fizetni az persze más lenne)


2013. ápr. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
48%
"'Az abortusz egyetlen nőt sem tesz tönkre! " -mész a francba, 20-as, de sebesen.
2013. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
45%
Majd megmondhatod neki, hogy úgy gondoltad, felelősségteljesen, hogy könnyebb lesz neki apa nélkül, mint neked lelkifurdalással.
2013. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
78%

Igazad van és teljesen megértelek. Én anno egy 9 éves kapcsolatban döntöttem úgy, hogy megtartom a véletlenül becsúszott babát. Tudtam mit vállalok, tudtam, ha egyedül maradok akkor is akarom azt a gyereket. A srácnak megmondtam az igazat, megtartom a gyereket, nyugodta leléphet, ha akar, nem kérek gyerektartást de értelemszerűen nem is láthatja a gyereket. A baba egy éves koráig velünk maradt, majd szétváltak útjaink. Tartottam magam a megállapodáshoz és Ő is. Többen támadtak, hogy a gyerektől veszem el a pénzt. Én meg azt mondom a gyereknek adtam meg a teljes nyugalmat, nincs vita, nincs 2 hetenkénti elhurcolás (lehet nem is szeretné a gyereket, csak azért elvinné, hogy nekem fájdalmat okozzon, hiszen Ő nem is akarta a gyereket).


A legjobban döntöttél. Ne erőltesd az apaság kérdését a Te és legfőképp a gyermeked nyugalma ezerszer többet ér. Majd megtaláljátok Ti is a megfelelő APA-t, ahogy mi is :-). A szüleid inkább támogassanak lelkileg, ha tudnak esetleg anyagilag, hiszen attól még Te a lányuk, a gyermeked pedig az unokájuk marad.

2013. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
67%

Nokent mondom, h nagyon buszke vagyok rad! :)

Ugyan igy gondolkodom, mint te es melysegesen megvetem az olyan noket, akik gyerekkel akarjak megfogni a pasit! Aztan meg itt sir a szajuk, h nem keres, nem segit...

Eletre szolo felelosseget varrni valaki nyakaba akarata ellenere, tobb, mint etikatlan!

Igen, mindketten hibaztatok, de az, h megtartod a te dontesed volt.

Te egyenes derekkal jarhatsz!

Azert szoritok, h ha meglatja a picit, felebredjenek az apai osztonei, es megis csak segitsen titeket! Hiaba csinalsz belole papiron is apat, ugyanugy ki tud bujni a felelosseg es a nem fizetes alol, apamnak is sikerult, pedig Anyum a felesege volt es terveztek engem.

Nos Holgyeim a masik oldalon, kik meg a mult szazadban eltek, lehet lepontozni! :)))

2013. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
17%
Az hogy nem védekeztetek nem csak a te felelőtlenséged volt, hanem az övé is. A gyerektartást pedig nem neked fizetné, hanem a gyereknek. Az ő eltartására való az a pénz, nem a saját jólétedre."A kisfiamnak majd valahogy elmagyarázom mi miért, hogyan történt." Erre meg már nem is mondok semmit... Szerintem nem kellett volna vállalnod ezt a gyereket. Add örökbe, vagy nemtudom...
2013. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
65%

úristen de rosszindulatú emberek vannak itt. vagy nem tudom, fura az értékrendetek.

24 éves nő, van végzettsége, munkája, pénze, van hol laknia. becsúszott egy gyerek. nőből van, nem képes elvetetni. most ebben mi a probléma? hány ezer gyerek nő fel csonka családban? jó, nem mondom, hogy olyan marha ideális eset, de láttunk már rosszabbat. más kérdésnél bezzeg asztalt borogatva üvöltik a kisgyerekes anyukáknak, hogy váljanak el. a kérdező szerintem totál normálisan látja a helyzetet. vállalja a gyereket. egyedül. mert ő szeretné, a másik meg nem. az meg valóban elég nagy f.szság lenne, ha a pasit akarata ellenére fogná apaságra, fizettetne vele. ha meg az lenne, hogy fizetteti vele a gyerektartást, akkor az itteni válaszadók kilencven százaléka verné a nyálát, hogy mekkora hülye liba, felcsináltatja magát, stb. szerintem jól döntöttél, kérdező. már ha számít egy 19 éves csitri véleménye. sok boldogságot a kicsihez! :)

2013. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
19%
Akik lepontoztak azok csonka családban nőttek fel ugye? Pontosan tudják milyen apa nélkül felnőni? Ugye? Vagy csak van egy elképzelésük erről is, amihez makacsul ragaszkodnak és bárki, bármi mást mond, az hülyeség mert ők nők, anyák stb. ? :)
2013. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
19%

"de láttunk már rosszabbat." Az ország meg ezért tart itt. :) Pontozzatok csak le, annyit tudtok csinálni. Esetleg még lehet ütni a billentyűzetet is, ha gondoljátok. :D


Érvet meg véletlenül se halljak!

2013. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
65%
29es a ma 10:29 érved aljas és embertelen. Milyen érvet vársz ezekre?
2013. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
de könyörgöm, nem ez volt a kérdés! már döntött, megtartja! senki emberfiának nincs jogunk ítélkezni a döntésén! vannak nők, akik egyszerűen nem tudnának elvetetni egy gyereket. lépjetek túl ezen, az a gyerek meg fog születni, és biztos vagyok benne, normálisabb élete lesz, mint itt egy-két embernek.
2013. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!