Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tegyek?...

Ilyenkor mit kell tegyek? Kényszeríteni az "apaságra" vagy sem?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el. Volt egy futókapcsolatom, nem védekeztünk, tudom hogy ez felelőtlenség volt. Terhes lettem, nem voltam képes elvetetni, pedig sokat gondolkodtam rajta. Lehet önző voltam, hogy apa nélkül vállalom, de úgy gondoltam fel tudom nevelni egyedül. 24 éves vagyok, nemrég végeztem levelezőn főiskolát, de már 5 éve dolgozok. 2 éve a nagyszüleimmel élek, egy félig-meddig két generációs házban, nagyjából elszeparáltan, bár nem olyan nagy a részem. Tudom, hogy nem a legideálisabb, de szerintem 1-1,5 évig otthon tudok lenni, utána visszamennék dolgozni, a kisfiam menne bölcsibe (szerencsére van ismerős bölcsis néni így tuti felveszik) Szóval végiggondoltam, nem csupán az érzelmeimre hagyatkoztam. Bár javarészt azért mégiscsak szívvel döntöttem, de nem a "semmibe-semmire" vállalom.

A srácnak természetesen szóltam, én tudom, hogy ő az apa, azt hiszem ő is elhitte. Mondtam neki hogy nem várok tőle semmit, döntsön, bár tudom hogy félig már meghoztam helyette a döntést (hogy ez helyes vagy sem az már mindegy). Pár hete (most vagyok a 20. hétben) azt mondta nem szeretné ezt a gyereket. Én elfogadtam, mikor döntöttem ezzel is számoltam, vagyis ezzel számoltam, aztán max jobb lett volna a helyzet. Utánanéztem jogilag, hogy van fiktív apa stb., ha nem szeretné a gyereket akkor "nem lesz" neki semmilyen formában.

A szüleim erre kiakadtak, hogy hogyan akarom én felnevelni, miért nem kérem a gyerektartást ha már kibújik a felelősség alól. Én nem így látom a helyzetet. Oké ketten hibáztunk, de attól hogy én a baba mellett döntöttem, neki még nem kell. A kisfiamnak majd valahogy elmagyarázom mi miért, hogyan történt. Az anyagiakat pedig megoldom egyedül.

Ti mit gondoltok? Felelőtlen vagyok? A gyerektől veszem el a pénzt? De mitől lenne neki jobb, hogy van egy apja aki nem kíváncsi rá, de fizet mert kötelező? (ha közösen vállaltuk volna házasságba és válás után nem akarna fizetni az persze más lenne)


2013. ápr. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
21%
Értem, szóval fontosabb, hogy neked jó legyen, az legyen, amit akarsz, minthogy a gyerekedet két szerető szülő várja.
2013. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is butaság, amit csinálni akarsz. A gyerek úgyis tudni akarja, hogy ki az apja (és joga van hozzá). Ráadásul tényleg a gyereket károsítod meg azzal, ha nem kérsz gyerektartást (hiszen ketten csináltátok, a felelősség részben az övé is)! Nem is kéne felhasználni, ha nem vagy rászorulva, elég ha összegyűjtögeted, és később megkapja, az is hatalmas segítség a mai világban!
2013. ápr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
56%

6Ne haragudj, de ez a te hibád. Ha olyan kapcsolatba szültél volna, amiben mindketten várjátok a babát, nem lenne ez a gond.

Valóban krva hasznos tanács!!!Még!Még! (bár nem én pontoztam de kérdezted és nem válaszol senki)

*

Felnőtt az apa? Ha nem akarta volna, óvszert húzott volna. Miért kell felelőtlenül élvezkedni és erre még buzdítani is felnőtt, értelmes férfiakat? Akkor most továbbáll és máshol is tesz. Az abortusz nem megoldás- tönkreteszi a nőt,és ő megint csak felelőtlenségre kap támogatást- őt nem teszi tönkre. Tanulságképpen a férfi, igen vállaljon részt a következményekből.

2013. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
67%
Sokan azt hiszik, hogy az ilyen esetekben a felelősség vállalása a gyerek megszülését jelenti. Ez egyáltalán nincs így. Néha sokkal nagyobb felelősségről tanúskodik, ha valaki belátja, hogy nem vállalhatja a babát, akkor is, ha jobban akarja, mint bármit.
2013. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
43%

Igen ? Sorry tevedtem inkabb megolom ?

Aki az eletet valasztja az csak nyerhet

Sok sikert

A ferfiaknak tudni kell minden sex egy potentialis gyerek es a nok nem gyilkosok.

2013. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%

20 hetes terhes

a döntése már végleges :-)

szerintem jól döntöttél

annyi még h két dolog van ami közül még választanod kell


mi lesz ha mondjuk 2 év múlva megjelenik az életedben a gyermek biológiai apja ?


mindenképpen el kell döntened h akkor mit szeretnél és ezt vele is közölni és szerződéses formát adni neki


szeretnéd h ha meggondolta magát akkor felvállahassa majd a gyereket?

vagy teljesen ki akarod zárni az életetekből ?


ez fontos a későbbiek során

2013. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
76%
szived joga kérsz e gyerektartást ,bár azt gondolom ezt a pénzt a gyermekedtől veszed el.De ahhoz semmiképp nincs jogod hogy a gyereked megfoszd az apjától.mégis hogy magyarázod meg majd neki ,hogy hol az ő apukája.Elfogod mondani ,hogy 2 felelőtlen ember románcából született,és apa nem akarta őt?ne tégy butaságot.Ez a fiú pedig lehet hogy meglátja majd a babát és beleszeret.Ha nem most,késöbb.EGY GYERMEK HOZZA MAGÁVAL A SZERETETET
2013. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem hogy én jól döntöttem e vagy sem. Már döntöttem.


Nem tudom még pontosan mit fogok neki mondani, mert nyilván hamarabb fog kérdezősködni mint ahogy megértené a dolgokat. De ezt majd kitalálom, legyen az én gondom. Ha nem látogatná akkor sem a nevével, sem a pénzzel nem lennénk előrébb ez ügyben.


Ha meggondolná magát most vagy később akkor természetesen nem állnék az útjába. Szeretném ha lenne apja a gyerekemnek, de jelen állás szerint nem lesz. Ezt én is sajnálom, de már ezzel sem tudok mit kezdeni. Egyszer hülye voltam, most ez van. Tudom, hogy hibás vagyok, nem kell hússzor a fejemhez vágni.

2013. ápr. 23. 09:54
 19/62 anonim ***** válasza:
50%
09:38 IGAZ!!!
2013. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
69%

Igaz, hogy mind a ketten felelőtlenek voltatok, amikor védekezés nélkül szexeltetek.

De egy felelőtlenséget nem lehet másik felelőtlenséggel.jóvátenni!

Ebben a helyzetben el kellett volna vetetni a gyereket!

Az abortusz egyetlen nőt sem tesz tönkre!

Viszont te a gyereknek milyen sorsot szánsz? Amikor megszületik, akkor eltudod tartani. De egy gyereket legalább 18 éves koráig fel kell nevelni. A mai helyzetben kicsi a valószínűsége, hogy a Gyes után visszavesznek a munkahelyedre. Ha beteg lesz, akkor a szüleidre kell bíznod, mert nem maradhatsz otthon vele, különben hamar kirúgnak a munkahelyedről. Az pedig szemétség a férfivel szemben, hogy egy nem kívánt gyerek után fél életén keresztül fizessen tartásdíjat!

2013. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!