Válni vagy sem?

Figyelt kérdés

A férjemmel az elmúlt pár hónapban eléggé megromlott a kapcsolatunk. Nem veszekedésekre vagy hasonlókra kell gondolni, csak nagyon eltávolodtunk egymástól. A kölcsönös szeretet, tisztelet megvan még, nagyon sokat beszélgetünk és próbálunk "vissza találni" egymáshoz, mint férfi és nő és kilépni a jelenlegi "testvér" kapcsolatból. Nagyon sokat dolgozunk rajta, hogy minden rendben legyen, de nem javul, sőt egyre többet vitázunk, amit az elmúlt 5 évbe sosem... Viszont egy pár napja bejött a munkahelyemre egy férfi... Szó szerint a szavam elállt tőle... Soha nem fagytam még így le, mint mikor megláttam, zavarba jöttem, elvörösödtem, köszönni nem tudtam neki, muszáj volt a kollégámat hívni, hogy foglalkozzon vele, rögtön ki is rohantam.... Azóta is mindennap bejön az irodába és engem keres, minden féle piszlicsáré változtatások miatt, pedig elég lenne telefonálnia is... A munkán kívül nem is beszélgettem vele, ha muszáj is vele foglalkoznom nagyon röviden és munkára leredukálva le is tudom pár perc alatt.... Persze imponáló, hogy bejön és keres, nem ok nélkül vörösödtem el tőle...

Viszont mióta őt megismertem már nem dolgozok azon, hogy a házasságunk rendbe hozzuk... De nem tudom, hogy a jó képű ügyfél miatt vagy tényleg nem látom már értelmét...

Ti mit tennétek? Sutba dobnátok a házasságot (egy bizonytalan valaki miatt, aki nem is biztos, hogy akar valami tőletek de megingatta a férjetekbe vetett szerelem hitét) vagy próbálnátok rendbe hozni a férjetekkel a házasságot?


2013. ápr. 16. 01:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

Válni...Méghozzá azért, mart a házasságmentés közben toppant be valaki, akiért megdobbant a szíved. Ő úgymond a trambulin, aki megadja az erőt, ettől nem biztos, hogy lesz is valami köztetek...de nem is az a funkciója.


A házasságomat 3-4 évig próbáltam helyre rakni, mindent megjártunk, pszichológus, párterápia. Nem ment..Aztán jött valaki, semmi nem volt és nem is lett, de eltudtam válni.

2013. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Uccsónak: hát, persze, hogy nem sikerült helyretenni a házasságod, hiszen te csak egy harmadik miatt tudtál kilépni, tehát a saját hibáidon el sem gondolkoztál, azt hitted, királynő vagy. Pedig csak egy lotyó.
2013. ápr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
kedves uccsó, bizonyára, akkoriban a volt férjem mára második szertőjét fogyasztotta..és úgy megvert gyerek előtt, hogy erőm sem volt válni. Úgyhogy az, hogy jött a harmadik, az isteni gondviselés volt....
2013. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező te érzed van-e értelme tovább próbálkozni vagy nem,érzel-e valamit a férjed iránt vagy nem.

Nálunk is volt egy mélypont,közel egy évig nem volt köztünk semmilyen kapcsolat azon kivül hogy egy házban laktunk.Mondjuk én nem adtam fel és nem bántam meg,boldog vagyok és elégedett.

2013. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha együttmaradsz valakivel, aki csal és ver, akkor az tényleg lotyóság, már ne haragudj. Mindazonáltal átérzem a helyzeted és sajnálom, hogy nem volt erőd a sarkadra állni. De a kérdezőt nem veri senki, így a te helyzetedből tanácsot adni félrevezető a kérdező számára.
2013. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Gary Chapman: Egymásra hangolva c. könyvét.

[link]


Akkor rájössz, hogy ha elválsz és összejössz azzal a faszival ugyan ide jutsz ha nem beszélitek egymás szeretetnyelvét. A szerelem és a szeretet nem ugyan az. A szerelem csak kémia, a szaporodást hivatott szolgálni, elmúlik, nincs választási lehetőség, a szeretet viszont fenntartható, csak dolgozni kell érte. Nagyon sok házasság helyrehozható, főleg ha csak ennyi a probléma mint nálatok. De sokan inkább az egyszerűbb végét ragadják meg, aztán csodálkoznak, hogy a történelem ismétli önmagát. A te eseted szóról szóra le van írva valahol a 80 oldal és a 120. között.


Én biztosan megpróbálnám rendbe hozni, túl nagy luxus és gyávaság otthagyni ilyesmiért a férfit akit elvileg szeretsz, még ha most nem is érzed.

2013. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Bence_ ***** válasza:
74%

Gary Chapman-t minden lakásba!

Pár könyvvel az ember háta mögött, rendbe tudja hozni a kapcsolatát.

Minden kapcsolat ellaposodik ha nem figyelnek rá.

Kapcsolat nem magától van. Tenni kell érte.

Pasi megjelenése meg egy nagyon jó jel arra, hogy baj van.

Mivel még szeretitek egymást férjeddel olvassatok. Hidd el új lángolhat egy "testvéri" kapcsolat.

2013. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azért 1-2 válaszoló hangnemét és hozzáállását kikérem magamnak... Nem felelőtlen tizenévesek vagyunk már! Nem csaltam meg a férjemet és továbbra sincs eszembe megtenni.... Folyamatosan azon dolgozunk hogy megmentsük a házasságunkat, pár terápiára is elkezdünk járni, a jövőhétre van az első időpontunk, de sajnos még igy is csak rosszabbodik a helyzet... Folyamatos viták jönnek elő, a legpiszlicsárébb dolgok miatt összekapunk, bár 1-2 órán belül rendeződik minden.

Egy szóval nem írtam/mondtam, hogy jött egy jó képű pasi az életembe és ezért ment tönkre a kapcsolatunk vagy várom szeretettel a jelentkezőt és nyitom lábaim neki.... Szeretem a férjemet és nem az volt az első gondolatom, hogy meg akarom csalni vagy rögtön rohanni az ügyvédhez a válási papírok miatt.... Viszont azt sem gondolom, hogy 28 évesen, 5 éves kapcsolat után barátok/testvérekként kellene együtt élnünk, ezért próbálunk meg mindent lehetséges utat, egymásért! Nem az lenne a lényeg, hogy szerintetek megcsalom-e a férjemet vagy sem.... Hanem inkább az, hogy esetleg valakinek/valakiknek ennyire mélyről sikerült-e visszatalálni a kapcsolatba... Az ügyféllel való kapcsolatom nulla és ez igy is marad. Nem azt kérdeztem, hogy megcsaljam-e a férjemet vagy sem.... Eddig sem terveztem és ezután sem fogom! Természetesen szeretem a férjemet, nem ok nélkül mentem hozzá, ezért is szeretném ha sikerülne megmenteni a kapcsolatunkat. És igen bárkinek bármennyire furcsa eddig még soha nem tudott zavarba hozni senki, másik férfit pedig észre sem vettem, mióta ismerem a férjem, ezért is lep meg a dolog engem is.... Ezért is bizonytalanodtam el egy pillanatra, de akkor ezek szerint ez természetes....

Akik normálisan a kérdésre válaszoltak köszönöm szépen! A többieknek azt hiszem a szöveg értelmezést mellékeltem....

Köszönöm a könyv tanácsot, még a mai nap folyamán megpróbálom beszerezni.

2013. ápr. 16. 12:40
 19/21 anonim ***** válasza:
3%
minek kér tanácsot olyan, aki kikéri magának? komolyan, mint egy ötéves.
2013. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szövegértelmezés? Te írtad:

"Sutba dobnátok a házasságot (egy bizonytalan valaki miatt, aki nem is biztos, hogy akar valami tőletek"

Már bocs, de ez a szétteszem a lábam kategória...

2013. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!