A feleségem válni akar. Az anyagi része hogy alakul a válás után? Bővebben lent.
Én külföldön dolgozom. Lakásunk van otthon a kettőnk nevén. Autó az én nevemen, de a házasságkötés után vettük. Részlet van mindkettőn. Valamint sikerült egy A-hitelbe beleszaladni az én kártyámon. Mi közös ilyenkor, és mi nem? Most az autót és a kártyát is én nyelem be? Úgy tudtam, hogy a házasságkötés után minden közös.
2 gyermekünk van, azt tudom, hogy nála marad (sajnos). Tudom, hogy "gyereknek az anyánál a helye", de szerintem nem minden esetben jó döntés ez, bár ez ellen nem tudok sajnos mit tenni.
A szüleinek vannak jó ügyvéd ismerősei, és nem akarom, hogy átverjenek, kérem segítsen valaki, aki tud.
A lakás, az autó, a hitel mind közös, az lényegtelen, hogy kinek a nevén van.
Ha megoldható, egyezzetek meg elöre, mert úgy sokkal gyorsabban és simábban megy a dolog.
A lakás értékének a fele, az autó fele értéke, meg a fele hitel "jár" neked. Ha el tudjátok ezeket rendesen osztani, meg a gyerekelhelyezésben, illetve gyerektartásban is meg tudtok egyezni, akkor lesz a gyerekeknek a legkevésbé rossz, meg nektek is ez a legértelmesebb.
A lakást mikkor vetted vagy ő?
Mert az nem mindegy. Házasság alatt minden közös pozitív és negatív irányba is, viszont a házasság előtti vagyon soha nem lesz közös.
A leírtak alapján mindenből fele-fele. Ne ijedj meg semmiféle jöttment ügyvédtől ők is csak emberek.
A házasságkötés után szerzett vagyon mindig közös. Mindegy, hogy a férj vagy a feleség szerezte. (Például a lottónyeremény is közös, ha nyersz!)
A gyerekek után kell majd gyerektartást fizetned amit a kereseted alapján állapítanak meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!