Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiú ábránd azt képzelni, hogy...

Hiú ábránd azt képzelni, hogy a válás után majd jobb lesz minden?

Figyelt kérdés

Ha arra gondolok, hogy itt hagyom ezt az egészet és elmegyek a fiammal, hogy végre én lehessek az anyja és ne anyósom, hogy a férjem hisztijeit és csapongásait ne kelljen eltűrnöm, illetve hogy ne csak egy bejárónő legyek a számára, hanem a magam ura és a gyerekem anyja, akkor olyan jó érzés fog el! Viszont félek attól, hogy a valóság egészen más lenne, megoldhatatlan feladatok sora kerülne elém. Nagyon félek az anyagiak miatt is, mert bár nem keresek rosszul, de kinek biztos ma a munkahelye (még ha most annak is tűnik), nem tudhatom, hogy milyen váratlan kiadások jönnek és nincs spórolt pénzem, mert ebben a házasságban én csak a ráfizető fél voltam... és most mindenről nekem kellene gondoskodnom egyedül, szóval rengeteg a kétség. Ha csak magamról lenne szó, nem gondolkoznék ennyit, de a fiamat nem ránthatom magammal a bizonytalanságba. Viszont akkor is úgy érzem, hogy a nyugalom és a béke megfizethetetlen, ezért érdemes lenne lejjebb adni az igényekből is.

Ki mit tapasztalt válás után? Elmúlik a "rózsaszín köd", a megkönnyebbülés, amikor a konkrét problémákkal kell szembenézni?


2013. márc. 27. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ezen én is keresztül mentem. A férjem másfél éven keresztül tartottam el, nem dolgozott, amikor meg igen, akkor is fizethettem a szórakozásait. Persze a háztartás, a gyerek is az én dolgom volt egyedül. Sokat vívódtam, de kiléptem. Mikor megbetegedtem azt mondtam, hogy akkor itt a vége, ez így nem mehet tovább. Nem múlt el a rózsaszín köd. Jobb lett minden. Először pokoli nehéz! A férjem fenyegetett, a gyereket el akarta tőlem venni, stb. De ez ne rettentsen vissza. Én csak jól jártam.
2013. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiú ábránd,nekem életem egyik legjobb döntése volt.


röviden: Huszonkevés évesen nagy szerelem,albiban éltem,dolgoztam,hozzám költözött,otthagyta a melót,kettőnket már nem tudtam eltartani,mert igényei azok voltak,igy odaköltöztünk exanyóshoz,rá 2 hétre derült ki hogy terhes lettem (gui mellett).Onnantól pokol volt,minden rossz volt amit csináltam,de azért nagy pocakkal is én főztem,takaritottam,pedig nem dolgozott se az exférjem,se az exanyós.Megszületett a baba,mindenbe beleszólt,az ex elkezdett kocsmázni,nem számithattam rá.

Szüleimre rég nem zámithattam,barátokat elmarta mellőlem.

Fél éves volt a kislányom amikor tudtam lépni,szóltam a munkahelyemen,hogy megyek vissza,kerestem bölcsit,kértem kölcsön kaucióra,és egyik napról a másikra leléptem,beadtam a válást.

szerencsére apuka nem akart példás apukát játszani,igy még a hétvégi láthatás sem érdekli,lemondott a felügyeleti jogáról,gyerektartásként 10ezret fizet,ami a gyerek számlájára megy,majd megkapja ha nagy lesz.

Most már 5 éves nagylány,1 éve van új párom,ő a 4 éves kisfiát neveli,már összeismerkedtek a gyerekek is,remélem ebből komolyabb is lehet.

Van élet a válás után.

Mindenképp jobb mint előtte.


(anyagiak miatt én is aggódtam,de keresek 120-at,családi,cafeteria,kijövünk szépen)

2013. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kissé későn, de! azt a nyugodt érzést fel nem fogtam hirtelen amikor elváltam!!

Magam ura lettem, egyedül dönthettem, kevesebb pénzből szebben, jobban megéltünk a lányommal!

Boldogok voltunk, örültünk, mosolyogva jártunk, keltünk!

Három évre lett párom, amit úgy könyvelek el, ajándékba kaptam az égiektől, kárpótlásul a hosszú szenvedéssel járó házasság után, ami börtön-terror volt!

Annyi biztos el kell mindent tervezgetni!!!! (nekem 4 év kellett)

2013. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!