Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a "rossz", mert én...

Én vagyok a "rossz", mert én akartam válni, az apa nem él a láthatási lehetőséggel - Hogyan magyarázzátok el a gyereknek?

Figyelt kérdés

8 éves fiamról van szó. A nővére megérti, ő nem. Talán még kicsi, hiányzik neki az apukája. De hiába kérem, ígér, de nem jön látogatásra csak nagyon ritkán. Fél éve váltunk el. Nem akarom "szidni" előtte az apját, elmondani, hogy ez az apja döntése, de nem nagyon látok már más megoldást, mint komolyan elbeszélgetni vele. Eddig vártam, hogy megnyugodjon.

Pszichológusi segítséget igénybe vennétek?



2012. dec. 12. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Beszélj az apjával, ebből baj nem lehet.
2012. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire van értelme vele beszélni. Három hete a gyerek felé se dugta az orrát.
2012. dec. 12. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Pedig ez a megoldás, másnak nincs értelme, kötelezni nem lehet rá.

Vagy meglátogatja, vagy nem.

2012. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Szidni nem kell az apát, de azt simán mondhatod, hogy "figyelj Pistike, jöhet apa amikor akar, nem rajtam múlik, o nem akar jönni"
2012. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Mindenféleképpen beszélj a gyerekkel, mond el neki, hogy mi az igazság, hogy hiába kéred az apát, nem jön. Így fogja csak megérteni, hogy mi történik körülötte, mert most csak bizonytalanságban él. Utána az apával is kellene beszélni, hogy adja meg a napokat, amikor jönni akar. Ha nem akar, akkor ne is menjen, a gyerekeknek idővel jobb lesz.
2012. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Első körben apukától kérdezd meg, miért jó ez, miért csinálja, lehet-e ezen változtatni, második körben pedig komolyan beszélgess el a kisfiúval.
2012. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
É felhívnám az apukát és odaadnám a teleofnt a gyereknek, hogy hívja ő és beszéljenek. Előtte persze beszélnék a gyerekkel, hogy te hívtad és nem jön, próbálja meg a fiad. Ha akkor sem tesz lépéseket, akkor hagyni kell, jó döntés volt a válás és ő pedig tipikus apuka akit nem érdekel a gyereke, jelzem, anyukából is van ilyen bőven.
2012. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Evvel nem szidod a gyerek apját, hogy figyelj Kisfiam, Apád nem akar jönni, és azt se, h mi menjünk! Vagy ha annyira nem akarod ennyire se rossz szögben feltüntetni az apját mondd azt, h Apa nagyon sokat dolgozik, és sokszor nagyon messze. (Vegyél elő egy térképet, h lássa nem 20 km-ről van szó, mutass rá egy messzebbi helyre). Csak apa nem szeret erről beszélni azért nem említi vagy azért tagadja le, mert Neki ez kínos stb. (Ha esetleg az Apa még ennyit sem tenne meg a gyerekéért, h ezt mondja szegény gyereknek, ha már nem hajlandó kerek perec megmondani, hogy nem akarja látni.
2012. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 B-né.ibolya válasza:
Figyelj most légyszi!Mindenképp az IGAZAT mondd a gyermeknek!Ő most kapaszkodni akar valakibe,ha fájna is,de tudnia kell ki áll mellette.De nemcsak ma,és holnap,hanem 10 majd 20 éves korában is.Segíts neki,de csakis őszintén.Így őt nem veszíted el,mert tudja.bízhat benned,és nem hagyod magára,mint a testvérét sem.
2012. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!