Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek az én helyemben?

Ti mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
29 évesen még mindig a szüleimmel élek, barátnő és saját család nélkül! 6 éve vettem egy autót, amit még 1 évig kéne fizessek, de egyre kevésbé bírom. Tavaly elvesztettem a munkám, amiből tudtam fizetni a kocsit. A szüleim viszont egyre inkább kikészítenek. Egyszerűen ott tartok, hogy nem bírok tovább velük élni. A probléma ott van, hogy a kocsi apám nevén van, ő hallani sem akar arról, hogy eladjuk, így nem hagy nekem sok választási lehetőséget. Itthon nem találok megfelelő munkát, ami most van, épp csak elég a számláimra, de élni nem tudok belőle. Van viszont egy lehetőségem arra, hogy kimenjek külföldre, de a kocsit és a külföldet együtt már nem bírom. Egyszerűen nem tudok dönteni, nem akarom a szüleim nyakába varrni, amit én vállaltam,viszont ők meg nem támogatják a külföldet, de így meg már nem tudok élni. Azt érzem, hogy haldoklom és egyre jövőtlenebbül látom az életem. Ti mit tennétek a helyemben?
2013. ápr. 12. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha biztos a külföld akkor menjél csak! A kocsit meg tudod fizetni az első fizetésedből. Én nem dönthetek helyetted. Viszont elmondhatom, hogy ne vegetálj, meg tudod, akiu mer az nyer. Ha látják a szüleid, hogy van munkád, keresel, akkor majd elfogadják úgyis a döntésedet! Egy kalappal!!!
2013. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Mennék. Tudom, nem egyszerű, de 29 vagy, ne a szüleid döntsenek már helyetted. Én a szavaidból úgy veszem ki, neked nagy szükséged lenne a környezetváltozásra! A kocsi ügyét persze meg kellene oldani, de ha kint találnál jól fizető munkát, akkor abból tudnál hazaküldeni a törlesztésre is szerintem.
2013. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
52%
Ez a küldölös munka egy jó meglátás, ugyanis egy ajtó van mögötte, ami egy új és szép életet takar :) Mégha lenne más választásod is, itt Magyarországon nem élsz meg, ha lenne más lehetőséged itt Magyarországon, bármilyen téren, akkor is az a külföldi lehetőség többet tud nyújtani a számodra. Sok sikert!!! :)))
2013. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Menj!!! Utána tudod fizetni az autót! Megéri! Nehogy már egy autó miatt ne menj! :) Küldöd haza rendszeresen a törlesztőt és kész! Sok szerencsét!
2013. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj ki. Piszkosul gazdag nem leszel, de sokkal nyugodtabb, és stabilabb kilátásokkal.
2013. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Előttem ketten is azt írják menj külföldre.. De egyik sem gondol bele, hogy külföldre kijuthass pénz kell. Nem is kevés.

Úgy látszik nem értették a kérdés lényegét.

Ha a kocsi törlesztését fizeted akkor nincs pénzed hogy külföldre menj. Ha külföldet választott akkor is gyűjteni kell a pénzt de így nem tudsz kocsit törleszteni és adósságba kerülsz..

A kérdés az inkább hogy mire számíthatsz a jövőben.

Ha maradsz fizeted a kocsit, és 1 év múlva hitel mentes lesz. De mi lesz veled 1 év múlva munka nélkül?? Az is lehet hogy lesz munkád-- Nem tudni--

Ha kimész külföldre és tuti állásod van, akkor pár hónapig álmatlan éjszakád lesz, mert a szüleid haragudni fognak hogy a kocsit adósság miatt elkobozták, és ugyan kocsi nem lesz , de adósság az marad. Ha dolgozol, akkor lenyeled ezt a békát, írsz a behajtócégnek akikhez az ügyed került, és megegyezel a részlet fizetésben. Igaz kint külföldön dolgozol, de egy darabig az adósságod miatt szűkösebben kell majd élned.

Szóval ezt döntsd el előbb, hogy melyik verzió jobb számodra.

2013. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kocsi tulajdonosa nem ő, hanem az édesapa!!! Ő nem szeretné eladni, akkor viselje a következményét...biztosan segítené a fiát, csak meg kellene beszélni!
2013. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ők egy darabig próbáltak segíteni, de pár éve teljesen abbahagyták ezt. Folyamatosan azt kapom tőlük, hogy rajtuk élek, de azt meg, hogy elmenjek, nem támogatják. Nem bírom a kocsit is és a külföldet is együtt fizetni. Valószínűleg hitel lesz a külföld is, mert máshogy nem tudom megoldani, ezért a döntéskényszer. Inkább amiatt aggódok, hogy az amúgy is rossz családi kapcsolatom, lehet teljesen megromlik.
2013. ápr. 12. 22:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben hogy külföldre is hitelből mennél, én csak akkor mennék külföldre ha 100%-ban biztos az állásom.

Én Angliában élek, és tudom hogy itt sem olyan könnyű munkát találni. Én amikor a válság miatt lapátra kerültem, legalább 5 hónap kellett hogy új állásom legyen. Így is más városba kellett költöznünk.. Szóval adóssággal csak úgy vágj neki ha fix állásod van..

Remélem sikerülni fog.. Sok szerencsét a továbbiakban.

2013. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább legyél pozitív. A szülők általában életük végéig szeretik és segítik a gyermeküket! Lehet ők igazából maguk mellett akarnak tudni.
2013. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!