Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

Húgom a nyáron lesz 17 éves, és van egy osztálytársa, akivel bő másfél éve hol együtt vannak, hol nem. Tegnap jöttek össze hatodszorra, vagy hetedszerre, már a pontos számát sem tudom.

A srác eddig mindig úgy szakított vele, hogy arról már listát lehetne vezetni a legszánalmasabb szakítások címmel. (pl.: egyik napról a másikra nem állt a húgommal szóba, akinek így kellett leszűrnie, hogy ejtették; kirakta facebookon magát egyedülállónak; facebook üzenetben szakított) Sosem állt elé, hogy úgy mondja ki, ennyire nincs gerince.

Legutoljára úgy március elején mentek szét rekord 2 hónap után, de általában ilyen pár hetes járogatás után hónapos kihagyások szoktak lenni ebben a "nagy szerelemben".

Most ismét együtt vannak, de meg sem lepődöm, mert húgom a legutolsó pofára ejtése után (az üzenetes eset) képes volt elmenni hozzá, és ott könyörögni neki 2 órát, miközben a srác hozzá sem szólt. Gondolom, így pár hét elteltével már visszakönyörögte magát hozzá a leányzó.

Nekem ég a pofám, hogy lehet ilyen ostoba a húgom. Nulla az önbecsülése. Nem túlzok, mikor azt mondom, ha ez a srác szemen köpné, és felrúgná, még megcsókolná a cipőjét, és könyörögne, ne hagyja el.

Nem tudom, mit tegyek. Számtalanszor beszéltem már húgommal, de tesz rá. Minden szakítás után jön a bömbölés, depi, meg a kijelentések, hogy de ő tudja, hogy a srác szereti...

Igazán nem a srácot hibáztatom, az csak egy nagy rakás szerencsétlenség; nem tudja, mit akar, állítólag öngyilkos gondolatai is voltak már.

Ami ebben a hülye helyzetben a legkiakasztóbb, az anyámék totális érdektelensége. Az előző járásuk idején pl. megengedték, hogy ott aludjon a srácnál. Ez azért megdöbbentő, mert én ennyi idősen a legjobb barátnőmnél nem alhattam ott, rá meg mindent ráhagynak. Az a jó szó, hogy nem is érdekli őket, mit csinál.

Nem tudom, lefeküdtek-e, nyilván a húgom azt mondja nem, de én is inkább efelé hajlok. Húgom elég gyerekes gondolkodású (bár a viselkedéséből leszűrhető). Érzelmileg kb. 12-13 éves szintjén van. Viszont ha a srác akarná, bármi megtörténhetne és bárhogy, mert ebből a buta lányból kinézem, hogy gumi nélkül is engedné.

Anyáméknak kéne valamit tenni ebben a helyzetben, mert bár minden más esetben a húgom hozzám húz, ő az a típus, mindig azzal van jóban a családból, akitől jót várhat az adott helyzetben. Mivel tudja a véleményem a fiújáról, előttem titkolózik és hazudozik. Sőt, ebben anyámmal is együttműködik.

Az ott alvást is le akarták tagadni. Én reagálom ezt túl? Szerintem ennyi idősen és főleg ilyen komolytalan kapcsolatban nem kéne ezt engedni. Szórakozóhelyre, ami itt van 50 m-re, nem engedik el még éjfélig sem, de egy fiúval aludhat együtt, aki így áll hozzá? Anyámék szerintem már teljesen leszarják a szülői szerepüket, mióta én és a bátyám felnőttünk (húgom kései, nem tervezett gyerek). Nekem könnyen ráfeleli a húgom: mi közöd hozzá, nem vagy az anyám.


24N


2013. ápr. 11. 13:07
1 2
 11/14 Shaddark ***** válasza:

Kedves előző.

Szakmát se úgy tanul az ember hogy egyből egy több milliós projectet bíznak rá - kicsivel kezdjük, megszerezzük a tapasztalatokat amikkel nem rendelkezünk még aztán fejlődünk, okosodunk és így egyre jobbá válunk.

Nincs ez máshogy az élettel sem, tapasztalatokat szerzünk, hozunk sok hibás döntést is, de egyre kevesebbet ahogyan nő a tapasztalásunk benne.

Az ember képes fejlődni minden téren, az élettapasztalat az ami segít elérni egy boldog, örömteli és értékes életet. Amíg nincs meg, más emberek mintáit próbáljuk követni vagy más emberek befolyására döntünk. Azaz nem vállaljuk a felelősséget saját sorsunkért.

Ha így teszünk soha nem lessz jó életünk, mert ami a testvérét boldog emberré teszi, az őt nem biztos hogy azzá fogja. Neki kell megtalálnia azt hogy mik azok a dolgok amik örömet okoznak neki, és mik azok amik boldogtalanná. Aki más emberek után megy annak sosem lessz tapasztalata, hiszen a felelősséget ilyenkor áthárítja másra.

És igen, amíg nem fejlődik addig azt vonzza be aki olyan mint a mostani párja. Mindenki saját sorsának kovácsa, nem a srác a hibás azért hogy nem boldog, hanem saját maga. Ezért változnia, fejlődnie kell. De ezt csak a tapasztalatokkal - legyenek jók vagy rosszak - tudja elérni.

2013. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy magának kell sajnos kitapasztalnia, és pofára esnie, csak rossz nézni, meddig tart ez még? Meg hova fejlődik, ha anyámék ennyire lesz*rják!

Pl. apámnak tegnap elmondtam, hogy ezek ismét összejöttek. Mit reagált rá? "Az ő dolga, csináljon, amit akar" - mindezt "pont lesz*rom, hagyjál már" stílusban dörmögte. Ennyivel le van rendezve, nála ez a gyereknevelés. Bezzeg a héten postán jött értesítés miatt (1 igazolatlan hiányzása volt húgomnak) fél óráig ordított, mert mi lesz, ha elvennék a húgom után járó családi pótlékot emiatt. Mivel pénz kérdés, az érdekelte. Mikor elmondtam tegnap, hogy az a lógás is a fiú miatt volt (anyámnak bevallotta, az utolsó szakításukkor volt a lógás, amikor elment hozzá könyörögni), az sem érdekelte már. "Úgyis úgy kell" - és ment is a dolgára.

Persze ha aztán történne valami baj, teszem azt felcsinálnák a húgomat, akkor bezzeg menne a "k*rvaanyázódás" a részéről. Akkor nem értené, mi történt...


Anyámmal is beszéltem ezekről. Az egy dolog, hogy most ossza a véleményem, a hátam mögött attól még úgyis le fogja tojni magasról az egészet, és hazudik utólag, mint mikor együtt aludtak.


Képtelen vagyok úgy állni ehhez, hogy jól van, sz*rjunk bele. Hisz akiket ismerek, elzüllött kamaszokat, épp ilyen nemtörődöm szülők miatt kerültek oda, ahol tartanak.

Mi jön később? Még nagyon bulizni nem jár el, de ki tudja, mi lesz, ha egyszer elkezdi? Főleg, hogy anyámnak azt is mesélte tegnapelőtt, a srác azt mondta, azért dobta ki őt utoljára, mert a haverjai beszélték le róla. Az ok az volt: a húgom nem jár(hat) bulizni, ergo gáz csaj. Szóval ebből kiindulva húgom tutira meg akar ebben is felelni majd neki, és amilyen ostobák a szüleim, engedni is fogják. Persze most azt mondta anyám, nem, kizárt, de hát tudom, milyenek. Ha az ott alvást engedték, onnantól bármit el tudok képzelni.

2013. ápr. 12. 13:24
 13/14 Shaddark ***** válasza:

Igen, abban igazad van kérdező, hogy ha felelősségteljes, jó minta van a környezetünkben akkor kevesebbszer nyúlunk mellé, mert a mintákat átvesszük akaratlanul is.

Azt viszont nem értem hogy veled még törődtek, számodra jó példaképek voltak a szüleid és neked sikerült is kevés hibás döntéssel egy jó életet kialakítani, akkor miért változtak meg ennyire 7 év alatt?

2013. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom, hogy rám a szüleim mintája szolgált volna pozitív például. Egyáltalán nem. Sőt, mindenben homlokegyenest máshogy akarom az életemet alakítani, mint ahogy ők tették.

Megkeseredett, boldogtalan életük van, évekkel ezelőtt el kellett volna válniuk. Apám eleve nem egy apa alkat, minden fontosabb, mint a gyerekei, ez már régen is így volt. De anyám akkor még normális volt (tehát nem volt gyógyszerfüggő alkoholista), talán ezért volt nekem viszonylag jó gyerekkorom. Húgom viszont kb. 4-5 éves kora óta ebben él, ebben nőtt fel.

2013. ápr. 14. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!