Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Cirka másfél éve megismertem egy lányt Ő 19 éves én 28. Szülei elváltak, mikor megismertem épp akkor költözködött vissza az anyukájához... Nem túl fényes anyagi helyzetben éltek, de megvoltak! Tavaly június óta a lány nálam lakik, a szülei anyagilag egyáltalán nem támogatják... novemberben a a lány összeveszett az anyukájával (anya hülyesége..., hosszú történet) és elvette mindenét a lánynak még a lakáskulcsát is... Azóta az anya nem keresi a barátnőmet, barátnőm néha szokta, de akkor sem törődik Vele az anyja, nem érdekli! (sajnos) Barátnőm apja külföldön dolgozik, de mikor hazajön egyből elherdálja a nőjére és egyéb dolgokra a pénzt, úgy hogy néha még vissza menni sincs pénze... Tőlünk kért már többször pénzt, de mindig csak ígérget, hogy majd vissza adja, de soha semmi... Csak akkor keresi barátnőmet, ha valamiben segítségre szorul (pénz vagy vigyük el valamerre)... Most is kért kölcsön pénzt, de most már nemet mondtam neki, mert ez így nem mehet tovább... és még Ő van besértődve...


Sajnos ezek miatt a dolgok miatt sok feszültség és stressz van a kapcsolatunkban :/ ami lassan már fél éve így van...

Ti mit tennétek, de kérlek normális válaszokat írjatok!


Személy szerint nekem már elegem van ebből az egészből, ha így folytatódik, akkor akár még a kapcsolatunk rovására is mehet...


2013. ápr. 9. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
A leírtak alapján jogos hogy nemet mondtál, így a barátnődnek maximálisan melletted kellene állnia, neked kellene igazat adnia. Mondd meg neki, hogy ne fogja az apja pártját, aki csak kihasznál téged, különben kalap-kabát. Ha van esze, és szeret téged, akkor belátja, hogy igazad van, és nem fog emiatt vitázni veled, kvázi megszűnne az emiatti kofliktus. Ha meg nem látja be, hát akkor én elgondolkodnék azon, hogy miért nem áll melléd, ha egyszer igazad van? Talán ő is csak kihasznál??....
2013. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Szegeny baratnöd , ö semmiképpen nem hibás, szerintem akkora csávában van, hogy azt se tudja hova kapja a fejet.

Miert mit szeretnél csinalni, belerugsz te is?

2013. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
MIÉRT RÚGNÉK BELE??? Ha ezt akarnám, akkor nem a megoldást keresném, hanem szakítanék, azt élném életem... vagy nem?
2013. ápr. 10. 00:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló helyzet volt. A szüleim 18 évesen kidobtak, és onnantól kezdve magasról tojtak rám. Az én apám is csak akkor keresett meg ha pénz kellett vagy fuvar. Valamiért én bár tudtam az apám megint át fog verni, de képtelen voltam nemet mondani. Mindig adtam pénzt neki, pedig tudtam sosem kapom vissza. A férjem is megunta, és egyszerűen nem engedte hogy 1 forintot is adjak . Haragudtam rá.. Az én apám is vérig sértődött, és úgy kezelt mintha idegen lennék. A férjem végül is kimondta az igazságot. Az apám sosem szeretett csak kihasznált. Amikor kölcsön kérni jött akkor mindig olyan édesen hízelgett, és elhittem hogy szeret engem. De a férjem elmondta hogy nyissam ki a szemem, mert az önző szeretetet csak akkor kaptam ha adtam pénzt.. Én végül is a férjemnek adtam igazat. Ennek 4 éve. Az apám még párszor próbálkozott pénzkéréssel, de nem kapott. Ma már nem jár át, csak nagy ritkán találkozunk.

Tudod erre mondják hogy a rokonaidat nem válogathatod meg. Én elfogadtam hogy nem kellek apámnak.


Talán neked és a barátnődnek is ráférne egy nagy beszélgetés. Kérdezd meg a barátnődtől hogy emlékszik-e olyan napra amikor az apja nem kölcsönkérni vagy kérni jött valamit hanem csak átment mert látni akarta a lányát. kérdezd meg tőle, hogy az apja mikor ölelte át mindenféle hátsó szándék nélkül. Kérdezd meg tőle, hogy a saját elmondása szerint ki szereti őt. Az apja vagy te???

Ha rádöbben hogy mi az igazság, meg fogja érteni a helyes döntésedet.

2013. ápr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz döntés, de ez nem család. A legjobb lenne ha megszakítaná az apjával is a kapcsolatot mert egy ilyen apa csak púp a hátára, neki most kéne kezdenie felépíteni az életét, nincs szüksége olyanokra akik segítség helyett csak visszahúzzák.
2013. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. A barátnöd "családjával" szakits meg minden kapcsolatot.


2. A barátnöddel ülj le és beszélgess el (de ne legyen támadó a hangnem), hogy ha a családja továbbra is zaklat benneteket, illetve öt hecceli ellened, akkor kettötök kapcsolata fog csak tönkremenni. Ha nagyon nem megy a beszélgetés, mert támadásnak veszi, vagy sirni kezd, akkor jobb, ha ezeket NAGYON ÁTGONDOLVA leírod neki levélben és odaadod, hogy olvassa el, gondolkodjon ezen és utána beszéljétek meg vagy akár irásban tárgyaljátok meg.


3. A barátnödnek le kellene válni a családról, mert tölük csak negativ dolgokat kap, ezért nemcsak fizikailag, hanem érzelmileg is függetlenednie kellene tölük.


4. Ha nagyon nem juttok elöbbre, akkor menjetek el pszichológushoz/párterápiára, ott szakemberek segitenek ilyen jellegü gondok megoldásában.


5. Nem irtad, hogy a barátnöd mit csinál - tanul, dolgozik, munkanélküli -, de jó lenne, ha olyan elfoglaltsága lenne, ami az önbizalmát erösiti és önállóbbá teszi.

2013. ápr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel te vagy az egyetlen támasza, jó lenne, ha az is maradnál, és nem élnél vissza a helyzetével. Elég nagy baj, hogy szerencsétlenné tették a szülei, nem kell ezt még a képébe is vágni.

Szerinted mit fog csinálni ha kirakod az utcára? Szerinted egy fiatal nő hajléktalanként mihez kezd, milyen veszélyeknek van kitéve? Szerinted egy hajléktalanszállón mit fognak vele csinálni a többiek?

Az anyja azért veszett vele össze, mert nem akar vele foglalkozni, úgy van vele,hogy oldja meg maga vagy a társa.


Elég szomorú, hogy ilyen szülők vannak. Tudtad jól, hogy terhelt a családi környzet, de belevágtál, próbálj meg visszaemlékezni arra, hogy miért is tetted.

Ha egyszer gyereked lesz, azt sem rakhatod a kukába, mert már nem tetszik és terhes lett. A férfiak mindig a könnyebb oldalát akarják megfogni mindennek.

2013. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól tetted, ha visszautasítottad az após x-edik lejmolását, meg kell neki mondani, hogy ti a családja egyik része vagytok, nem a Nemzeti Bank és nem is a segélyegylet. Ha normális kapcsolatot akar, akkor persze jöjjön, és legyen normális kapcsolat, de az nem normális kapcsolat amit művel, hogy folyamatosan kihasznál titeket, a normális kapcsolat mindig valamiféle kölcsönösségről szól... ha csak erre képes, akkor inkább ne keressen titeket... ennyi.

Ugyanezt nyugodtan elmondhatod a párodnak is az apja vonatkozásában, hogy neked ez a véleményed.

2013. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell megszakítani a kapcsit, de ha kérnek, meg sem hallani!
2013. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Barátnőm jelenleg nappali tagozaton tanul!


Igazatok! Köszönöm a válaszokat!


Ma már a családi pótlékját is elakarta venni tőle... Arra számított, hogy majd mi kisegítjük, ha menne vissza dolgozni! Nem tudom, hogy merre járnak az ilyen ember gondolatai!?

2013. ápr. 10. 14:27
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!