Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi motiválhatja ezt az apát?

Mi motiválhatja ezt az apát?

Figyelt kérdés
2ember által akart babárol van szó.mi motiválhat egy ilyen apát aki ennek ellenére rá sem néz a gyerekére.de még nem is érdeklödik hogy egézséges.mekkora.?

2013. ápr. 9. 07:58
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#27), újra, amit már többen mondtunk: egy férfi a nő hasában lévő magzatot-embriót természetes módon nem fog a gyerekének érezni, miért érezné??? - a világon semmi kapcsolata nincs vele, az ő szervezetét nem terítik be hormonok, stb... de többnyire még egy újszülöttet-csecsemőt se, amíg az - bocs a hölgyektől - "eszik-xarik-alszik üzemmódban" van. Persze notrmál esetben foglalkozik a párjával, meg ott van a szülésen, meg akármi - de a PÁRJÁVAL foglalkozik, ahhoz kötődik, a gyerekhez csak rajta keresztül. Ha - ne adja ég - felteszik neki az ominózus "az anyát vagy a gyereket mentsük" 100/0 arányban egyből vágja rá, hogy az anyát (a párját), fel se merül benne, hogy az újszülöttet...

A gyerekhez való kötődés - újra, a férfinál NINCS hormonbomba, se a terhességnél, se a szülésnél, se a szoptatásnál - majd a következő hónapokban, években fog kialakulni - ha kialakul. Nekem férfiként a legnagyobb bánatom, hogy a gyerek nem serdülőként születik, amikor már saját akarata, saját egyénisége, saját - nem ösztönös - kapcsolatrendszere, saját világképe van, mert akkor egyből kötődhetnénk egymáshoz. A kisbaba az olyan vernyákoló, hiperönző, hiperegoista lény, ilyen "oááááááááá - most mindenki dobjon el azonnal mindent, mert NEKEM bajom van, oááááááá", voltaképp nem nagyon bírom őket, mert nem látom bennük az emberi lét szerintem alapvető attribútumát, a szolidaritást, és ugyanakkor rohadtul jó önérdek-érvényesítők, amit dettó nem szoktam bírni az emberekben. Szóval bocsi, de én a kisbabában pont nem a segítségre, törődésre szoruló lényt látom, hanem a minidiktátort, a zsarnokot. Evvan.

De a szeretett nő kedvéért természetesen hajlandó vagyok elviselni ezt a kort, és kivárni, amíg már egy értelmes, szolidáris emberi lénnyé válik, akivel lehet értelmesen kommunikálni.

2013. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Na erről beszélek.Az előttem lévő pontosan leírta minden férfi gondolatát egy gyerekről!!!
2013. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy vetted a fáratságot és leirtad a soraid.de egyet érteni abszolut nem tudok vele.ugyhogy már csak abban reménykedek hogy kevesebb ilyen ember van mint szerető ,odaadó,családapa.
2013. ápr. 9. 12:00
 34/38 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, szívesen, de ez nem egyetértés vagy vitatás, hanem biológia kérdése... és a szerető családapáknak is ugyanez a biológiájuk, a szerető családanyákat meg nem zavarja, hogy a párjuk eleinte rajtuk keresztül kötődik a gyerekhez, hanem elfogadják az élet realításait, és segítik.

Az, hogy egy férfi a gyerekét elutasítja vagy elfogadja, az 80%-ban legalább a nőn múlik, nem a férfin.

2013. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
remélem majd a gyerek is igy gondolkodik amikor felnő ,hogy mit kezdjen egy krákogo büfögő totyogo vén faszival aki az apja.
2013. ápr. 9. 12:14
 36/38 anonim ***** válasza:

Akkor te mit is akarsz itt válaszként olvasni???Megakarod tudni a férfiak,hogy gondolkodnak egy gyerekről,vagy azt akarod,hogy 100%-ban igazat adjanak neked az apukáról felállított véleményedben???

Komolyan,fel kellene nőni!Ha nem akarja látni a gyereket nem is fogja,akkor sem ha te tüzet okádsz!!!!

Lehet itt ócsárolni....de ezzel nem érsz el semmit.Ha azt akarod elérni,hogy foglalkozzon vele akkor beszéld meg vele.Lehet megtudod tőle mi a baja,ha meg nem hát ez van.Úgy mellékesen meg lehet a gyerek jár jobban ha nem is találkozik vele.Szerinted,hogy bánna vele ha kényszerből kellene együtt lenniük???Gondolkozzál már kicsit!!!!!

2013. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
nem olvastad a kérdést .egyébként egyátalán nem keresem mert számomra ő nem létezik.de van egy gyerek aki majd megkérdezi hol az én apukám.akkor vajon mit mond az anya.apukád nem tudta kivárni mig nagyobbacska leszel ugyhogy inkább lelépett.de attol még klassz apuka csakhát ő igy müködik.
2013. ápr. 9. 12:30
 38/38 anonim ***** válasza:
Te nem érted amiről én beszélek!!!Maradjunk ennyiben!!
2013. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!