Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be tudnád vezetni a családodba...

Be tudnád vezetni a családodba hogy nincs internet, tv?

Figyelt kérdés

3 gyermekes anyuka vagyok. A legnagyobb a 20 éves fiam,akit ki nem lehet mozdítani a facebook elől,reggel még a wc-re is magával viszi a telefonját és arról lép be.

A középső a 14 éves lányom,akinél kezdem észrevenni,hogy nem a személyes kapcsolatok számítanak hanem hogy kitől hány "lájkot" kap egy-egy bejegyzésére.A legkisebb 8 éves és egyszerűen szörnyű a viselkedése,az iskolában olyan káromkodásokat tanul,hogy néha az eszem megáll.Próbáltunk már kirándulásokat,programokat szervezni de inkább csak felidegesítettem magam.Az étteremben az emberek 70% ának telefon volt a kezébe és úgy beszéltek az asztal másik felén lévő illetőnek hogy közbe a telefonon pötyögtek.

Már arra jutottam hogy megszüntetem itthon az internetet és tv-t sem fogunk annyit nézni,mert kezdenek a gyerekeim kifordulni magukból.

Nektek mi a véleményetek erről?Csak én látom ilyen rossznak a helyzetet?


2013. ápr. 6. 15:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnám, és nem is akarnám. Én magam is szeretek internetezni és TV-t nézni. Sok műsor van, ami érdekel, és az interneten is hasznos dolgokat találok. Nekem is van Facebookom 55 évesen, és rengeteg olyan ismerőssel sikerült felvennem a kapcsolatot, akiket régebbről ismerek. Sokat költöztünk, sok ismerősünk lett az ország minden pontjáról, de a telefonos kapcsolattartás egy idő után mindenkivel megszakadt. Mióta Facebookozok, azóta rendszeresen szervezünk találkozókat a régi ismerősökkel.


A férjem szintén használja az internetet. Orvosként neki többek közt azért is hasznos, mert így szembesült azzal, hogy miért is van annyi öngyógyító betege, aki úgy megy be a rendelésre, hogy felállítja magának a diagnózist, és a pontos gyógyszeradagot is elmondja, hogy mit írjon fel neki a férjem. Illetve őt is rengeteg hír érdekli kutatásokról, a fejlődésről, amiket nem feltétlenül mondanak be a hírekben. Ő is rengeteg volt évfolyamtársával vette fel a kapcsolatot, épp találkozót szerveznek.


A fiam, míg velünk élt, szintén sokat internetezett. Abban az időben még nem volt elterjedt a FB., de sokat ült így is előtte. 20 évesen, társkereső oldalon találta meg azt a lányt, aki ma már a felesége. Ennek 10 éve. Így mondhatni, az "internetnek köszönhetem" az unokáimat. Persze tudom, enélkül is társra talált volna, de én nem bánom, hogy így történt, jobb menyet nem kívánhatnánk magunknak.


Na és akkor térjünk a lányomra. Másodéves főiskolás, de kb. 10 éves kora óta odaengedtük a géphez, 14 éves kora óta pedig az iskolai feladatokhoz is szüksége van a gépre. Már általánosban is volt, hogy gépelt beadandót kellett csinálniuk. Gimiben meg szinte minden héten volt egy. Most a főiskolán szintén nagyjából hetente kell prezentálnia. Ezekhez elengedhetetlen az internet és a számítógép. Nekünk több gépünk is van itthon, mert a lányom, ha itthon van, akkor mindig előtte ül. Persze ő is sokat Facebookozik, a telefonján is van internet, de mi is itt levelezünk vele nap közben, mert ingyen van, nem úgy mint a hívás, vagy az SMS. Egyszerűbb is, mert órán nem tudná felvenni a telefont, de a levelet el tudja olvasni, ha más nem, szünetben. A főiskolájuknak Neptun rendszere van. Ha nem lenne internetünk, akkor konkrétan beiratkozni sem tudott volna. És akár tetszik, akár nem, ehhez hozzá kell szokni, hogy alapvető szükségletté válik lassan az internet egy háztartásban. Főleg, ahol gyerekek vannak, mert az iskolákhoz rengeteg segítséget nyújt. És a lányom nem fordult ki magából egyáltalán. Nagy társasági életet él, szórakozni jár, kirándulnak, több éves párkapcsolata van, rengeteg barátja, még a gimiből is. Akik viszont elszakadtak tőle, mióta szétszóródtak az országban a továbbtanulás miatt. A FB. nagyban megkönnyíti számukra is a kapcsolattartást. Az én szememet egyáltalán nem bántja, hogy egész nap a gép előtt látom a lányomat, mert ennek az időnek legalább az 50 százalékában főiskolával kapcsolatos dolgokat csinál, csoporttársakkal is itt tartják a kapcsolatot, segítik egymást a házikkal, felkészüléssel. Egymás telefonszámát nem is tudják, pont a minap mesélte, de nincs is rá szükségük. A többi pedig a kikapcsolódás. Filmeket, sorozatokat néz főleg angolul - ezzel rengeteget tanult, már gimi végén felsőfokúzott angolból, pedig a suliban heti 3 órája volt csak, az osztálytársai a középfokúig sem jutottak, csak aki külön tanárhoz járt. Velünk is rengeteget beszélget, nem szigetelődött el a külvilágtól.


És még órákig tudnám sorolni, hogy mikre használjuk az internetet. Netbank, számlák nyomonkövetése, online vásárlások, receptek gyűjtése, hivatalokkal, ügyfélszolgálatokkal e-mail-ben vesszük fel a kapcsolatot telefon helyett, stb. Azt lehagytam, hogy a férjem nagyon szereti a Skype-ot is. Az előző házasságából van egy lánya, és két unoka is van már náluk. Londonban élnek, de szinte nem telik el nap, hogy ne beszélnének Skype-on. Imádjuk az unokákat, és mivel amúgy csak évente egyszer látogatnak haza, így megismerik a papájukat, nem felejtik el egyik évről a másikra. Láthatjuk őket cseperedni.


A TV pedig nem csak az idióta műsorok nézésére szolgálhat, mert valóban ezekből is rengeteg van. Nekünk egy ideje 3D Smart TV-nk van, internetkapcsolattal szintén, és számunkra kifejezetten jó hétvégi program, hogy megnézünk egy 3D filmet, mikor a gyerekek is itt vannak. Persze nem ebből áll minden hétvégénk, és ez is max. 2 órát vesz el. De ha van ilyenre lehetőség, miért ne éljünk vele?


Én örülök neki, hogy fejlődik a világ, és nem szeretném, hogy minden elektronikai eszközt ki kelljen iktatnom az életünkből, és gyertyafény felett beszélgessünk minden este. Persze, az is tud romantikus lenni, szoktunk is beszélgetni rengeteget, de nem csak ebből kell hogy álljon az élet. Próbálj kicsit nyitni, hahó, 2013 van!


UI.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

2013. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nem tudnám kiiktatni itthon, mert szükség van rá, aki nem netről, az tv-n informálódik nálunk. Nálunk is alig szólunk egymáshoz mert mindenki csinálja a maga dolgát, de időnként mindenki megunja ezt, ráeszmél hogy "á pedig mi egy normális család vagyunk, ez nem mehet így tovább" és felállnak a gépek mellől, tv mellől, ha úgy érzünk hogy túlságosan leuralta a családot a sok médium. szerintem mindenki érzi, hogy mikor SOK, mikor van az elég. lehet mértéket tartani. a gyerekek is érzik ezt amikor rájönnek, hogy nem kapnak törődést a szülők felől, ÉS azért mert elzárják magukat tőletek. ha nem próbálkoznál náluk ilyen kiruccanásokkal, hamar megéreznék. hiányuk lesz, belőled is és a törődésből is. de nem szabad magukra sem hagyni őket, ha kell robbantsd ki őket, és vmi izgi helyre menjetek, ne étterembe. vagy ha oda, rakasd ki az asztalra a telefonokat!:)
2013. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Bence_ ***** válasza:
47%

Ha akarod megtudod csinálni. Lemondod és kész.

De a célodat tedd világossá, hogy értsék.

Helyedben tv-t lemondanám, vagy csak 1-2 nézett csatornát tartanék meg. A megtakarított pénzből évente 1-2 jó kirándulás biztosan össze jön.

Internet: veszel egy routert és beállítod, hogy a facebook csak délután 5-7ig és reggel 6-8 ig él. Vagy amit szeretnél.

Szólsz, hogy szombaton nem lesz így mehettek kirándulni.

2013. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

20-asnak szól a válaszom, én vagyok az, aki azt írta, hogy csak háttérzaj mellett tud tanulni.

Nem kell általánosítani, a kutatások is csak a statisztikákból tudnak táplálkozni, lehet, hogy a többség tényleg jobban tud tanulni csendben. Én próbáltam beülni az egyetemi könyvtárba (ahol tényleg hulla csend volt), többször is. De egyszerűen idegesített a csend, nem tudtam a könyvre koncentrálni. Fogalmam sincs miért, de nekem sokkal jobban megy a tanulás háttérzaj mellett. Elfogadtam magam, így tanulok, és nagyon jó eredményeket produkálok, nem tervezek változtatni. Van olyan csoporttársam, aki csak teljes csendben tud tanulni, pont az ellentétben. Szerintem Ő rosszabbul járt, én simán tudok tanulni a folyosón 2 óra között is, míg neki ez nem megy. Szóval kérlek, ne általánosíts, és pláne ne minősíts, mert mindenki egyéni.

2013. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

TV-t kimondottan nem nézek, csak az Autókereskedőket a Discoveryn. Minden mást letöltök, mert akkor nézem, amikor akarom és nincs reklám. Az más kérdés, hogy magán a TV készüléken nézem, mert utálok a laptop előtt görnyedve filmezni.


A telefon-függőség engem nem érint, falra mászok ezektől a tapogatós rettenetektől.


Az internetet kiköttetni a legnagyobb hülyeség. 2013 van, nem pedig 1993! A 64 éves nagymamám is beköttette 3 éve, azóta is használja szinte napi rendszerességgel.

Ha csak a magam példájából indulok ki, internet nélkül nem lenne semmi bevételem. Nem piramisjátékokra kell itt gondolni. Egyszerűen a net segítségével tanultam meg valami, most havi minimum 100.000 Ft jön be belőle. Nem rossz 20 évesen :D

A megoldás annyi, hogy korlátozod a routeren a facebookot és kész. Mondjuk a jelszót állítsd át, mert ha a fiadnak van egy kis esze, feloldja a korlátozást.


Bocs, nem olvastam végig minden kommentet, szóval elnézést, ha ezt már valaki javasolta.

2013. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
de azért biztos lehetsz benne, hogy előbb-utóbb sikerül a korlátozást kikerülniük. szinte biztos vagyok benne, hogy leköröznek téges számítógép-kezelésben.
2013. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!