Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be tudnád vezetni a családodba...

Be tudnád vezetni a családodba hogy nincs internet, tv?

Figyelt kérdés

3 gyermekes anyuka vagyok. A legnagyobb a 20 éves fiam,akit ki nem lehet mozdítani a facebook elől,reggel még a wc-re is magával viszi a telefonját és arról lép be.

A középső a 14 éves lányom,akinél kezdem észrevenni,hogy nem a személyes kapcsolatok számítanak hanem hogy kitől hány "lájkot" kap egy-egy bejegyzésére.A legkisebb 8 éves és egyszerűen szörnyű a viselkedése,az iskolában olyan káromkodásokat tanul,hogy néha az eszem megáll.Próbáltunk már kirándulásokat,programokat szervezni de inkább csak felidegesítettem magam.Az étteremben az emberek 70% ának telefon volt a kezébe és úgy beszéltek az asztal másik felén lévő illetőnek hogy közbe a telefonon pötyögtek.

Már arra jutottam hogy megszüntetem itthon az internetet és tv-t sem fogunk annyit nézni,mert kezdenek a gyerekeim kifordulni magukból.

Nektek mi a véleményetek erről?Csak én látom ilyen rossznak a helyzetet?


2013. ápr. 6. 15:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk a tévéelőfizetés lett lemondva, mivel sok időt elvett, azóta csak előre megválogatva dvdról/netről nézünk filmet. Sokkal több időnk maradt, nem húzzuk fel magunkat a reklámon/kínálaton, nem fizetünk érte, és egyáltalán nem hiányzik :)
2013. ápr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy iskolás gyermektől elvonni az internetet kegyetlenség. Wikipedia nélkül már lehetetlen lediplomázni:D
2013. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

TV szerintem is hanyagolható. Ha hírekre vágysz, akkor legalább ki tudod magadnak válogatni, hogy mit olvasol el, nem pedig nézed amit eléd raknak. Mellesleg szinte az összes csatorna híradóit meg lehet nézni online.

Megszüntetni nem kell a netet, maximum korlátozod. Reggel 7-9-ig, meg este 8-10-ig van net "szórakozás" céljára. Tanulásra persze korlátlanul használható, egy olyan szoftver alkalmazása mellett, ami a nem kívánatos oldalakat (fb, egyéb hülyeségek) letiltja.

2013. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

20 éves egyetemista vagyok, és ha nem lenne itthon internet, el is költöznék. :D

viccet félretéve, nem tudom, hogy tanul-e a fiad vagy dolgozik, de ha az előbbi, akkor szüksége van az internetre, mivel kb. minden iskolával kapcsolatos dolgot azon intézünk. Pl. az anyagot a beadandóhoz a netről szeded (nálunk legalábbis), az ügyintézés/tárgyfelvétel Neptunon keresztül megy, a Facebookos évfolyamcsoport meg a leghatékonyabb eszköz a gyors infóáramlásra, kérdésfeltevésre. én is próbáltam már net nélkül létezni, de tényleg nem lehet.

őszintén fogalmam sincs, hogy lehetne leszoktatni őket róla. a nagyfiaddal nem nagyon lehet már mit csinálni. a lányod mindenesetre nagyon "érzékeny" korban van, mindenképp tudatnod kell vele hogy nem a lájk a fontos, meg nem az mutatja, hogy mennyire szeretik. lehet hogy ellenkezni fog vagy nem ért egyet veled, de akkor is lecsapódik benne, és remélhetőleg kinövi majd ezt a dolgot. a kicsit meg kell tanítani arra, hogy okosan használja a dolgokat, mert ő ezt már úgyse fogja tudni kikerülni, ha felnő.

2013. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Egy az egyben az internet kiiktatását nem tartom jó ötletnek, legalábbis a mai világban nem.

A Facebook-ot kellene valahogy, valamilyen módon korlátozni.

Én pontosan azért nem regisztrálok a Facebook-ra, mert véleményem szerint a Facebook nagyban hibás azért, mert az emberek nem találkoznak élőben, hiszen nap mint nap látják egymást.


A TV-nézést pedig ésszerű korlátok közé kellene szorítani valahogy.

2013. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Tv-m már vagy 10 éve nincs, a neten mindent meg lehet találni. A net nélkül viszont manapsásg már nem lehet élni. Rengeteg időt, energiát és pénzt meg tud spórolni. Ha a gyerekeid nem tudják rendesen kezelni, ott te csináltál valamit rosszul, főleg egy 8 évessel. A 20 éves meg őszintén azt csinál amit akar, joga van hozzá.
2013. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg ilyen rossz a helyzet. És az az érdekes, hogy ezt csak mi vesszük észre, 40-en túliak, akik nem ebbe születtünk. Az ő generációjuknak ez a normális. Sajnos én is észrevettem magamon, hogy nem tudok mit kezdeni magammal ha kikapcsolom a gépemet. Nem érdekel a házimunka és a kert úgy, mint régen, nem köt le semmi, a kötelező minimális házimunka után lerogyok a gép elé, mivel minden más családtagom is ott ül a sajátja előtt, nem is lenne kihez szólni. Max ha felállunk a gép elől, megyünk tévézni. Néha azért még kimozdulunk több napra is gép nélkül, és néha még szoktunk társasozni is, de egyre kevésbé élvezzük azt. Az én gyerekeimnek is a telefonjuk a legjobb barátjuk, ez már egy ilyen világ lesz és mi ezen nem fogunk tudni változtatni. Ha megtiltjuk nekik, akkor majd titokban csinálják, egy felnőttnek meg már úgysem tilthatod. De nem tudom, hogy fognak felnőni a gyerekeik, milyen unokáink lesznek? Fognak-e normálisan beszélni, vagy majd nekünk kell megtanulni fb-n kommunikálni velük? Nem lesz könnyű nekünk. Én is félek.
2013. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

Na aki wikipédia alapján akar diplomázni annak nem nagyon lesz diplomája. Nálunk a tanár még ha csak egy mondatott internetről szedek nem könyvből leszólja


Ettől függetlenül egyetértek, nem lehet megvonni a gyerektől az internetet.

2013. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

a tévében szinte már csak ostobaságok mennek,úgyhogy felesleges

nem akarom bírálni a családodat de nem feltétlenül az internetben kell keresni a hibát,attól hogy a lányod ilyen,nem csak az internet tehet,már nem vagyok 14,de rokonoknál is látom hogy hiába ül ott a 13-14 éves a gépelőt nem hanyagolja el a személyes kapcsolatokat

nem csak a média és az internet hibája ha a gyerekből tucat gyártmány lesz

ez az én személyes véleményem,nem sértésnek szántam,csak más szemszögből is lehet nézni a dolgokat

19L

2013. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

tv nélkül van élet. és sokkal mint bármikor :)


az internet már nehezebb téma, anélkül sok dologról lemaradnánk. sajnos korosztályos betegség a fb-függőség, nem hiszem, h le lehet szoktatni a tiniket róla.


talán azzal a trükkel élhetnél, h előbb az otthoni feladatok, lecke, stb, és utána lesz gépezés. addig ki van iktatva a router, így nem csábulnak el a netre a gyerekeid.

2013. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!