Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be tudnád vezetni a családodba...

Be tudnád vezetni a családodba hogy nincs internet, tv?

Figyelt kérdés

3 gyermekes anyuka vagyok. A legnagyobb a 20 éves fiam,akit ki nem lehet mozdítani a facebook elől,reggel még a wc-re is magával viszi a telefonját és arról lép be.

A középső a 14 éves lányom,akinél kezdem észrevenni,hogy nem a személyes kapcsolatok számítanak hanem hogy kitől hány "lájkot" kap egy-egy bejegyzésére.A legkisebb 8 éves és egyszerűen szörnyű a viselkedése,az iskolában olyan káromkodásokat tanul,hogy néha az eszem megáll.Próbáltunk már kirándulásokat,programokat szervezni de inkább csak felidegesítettem magam.Az étteremben az emberek 70% ának telefon volt a kezébe és úgy beszéltek az asztal másik felén lévő illetőnek hogy közbe a telefonon pötyögtek.

Már arra jutottam hogy megszüntetem itthon az internetet és tv-t sem fogunk annyit nézni,mert kezdenek a gyerekeim kifordulni magukból.

Nektek mi a véleményetek erről?Csak én látom ilyen rossznak a helyzetet?


2013. ápr. 6. 15:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Tv-t nyugodtan ki lehet húzni, én se nézem, csak az idegennyelvűeket. De az internet. Ami csak az iskolához kell:

osztálypénz befizetése(tanár nem szedhet pénzt, ergp bankszámlára kell utalni), hiányzások, osztályzatok (e-napló) tanárok hiányzása, programok a suliban, ebédbefizetés, kirándulások, házi feladatokat facebookon keresztül kapjuk, ha olyan típusú, osztályfőnökkel is ott megy a kapcsolattartás, beadandókat e-mailben küldjük, (bocsánat: ímélben) és akkor az informatikaérettségiről még nem is beszéltem. Meg az összes többi feladatsorról, kompetencia, felvételi, dolgozattípus, vaktérkép, tételek.

Nekem ez a kis része, ami miatt csak az iskolához kell az internet. És nem info-szakos kocka vagyok.

A kirándulás meg nem annyira jó ötlet, ha nem köti le őket, de akkor is egy 20 éves fiút nem lehet kényszeríteni, hogy kimozduljon. A 14 éves lány meg csak alkalmazkodik, mert ha kimarad, akkor lemarad. A 8 évessel nem az a probléma, hogy káromkodásokat ismer, hanem hogy nem érti, hogy nem szabad használni. Én is ismerek szép szavakat nem egy nyelven, de tudom, hogy nem szabad használni őket. 9 éves húgommal megegyeztünk, hogy akkor káromkodhat majd, amikor én. Ez bejött, mert így senki nem beszél úgy. Én alapból, ő meg engem majmol.

kicsit összevisszaság lett, de a megvonás megoldhatatlan, már csak azért is, mert így csak mindenki mindenkivel összeveszne.

Kirándulásokat az én nyukám is szervez, de ez általában max. egy séta, amikor senki nem szól senkihez, mert senkinek sincs hozzá se kedve, se ideje (munka, tanulás) de anyu ragaszkodik hozzá.

16/L

2013. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
29%
Én szörnyű anya vagyok, a 3 fiam közül 2 nek nincs fb ja, a nagy főként telefonon használja. Nálunk a komputer korlátozva van, fejenként fél óra hétközben, hétvégén 1 óra naponta. A tv egy darabig korlátozva volt, most nincs, már nagyobbak, nem nézik állandóan. De - borzasztóan panaszkodnak a srácok (14, 13, 10 évesek), de valahogy elfogadják. Ha konkrétan a tanuláshoz kell a gép akkor persze lehet használni. Nem tudom hol az igazság, a net jó dolog, de meg kéne tanulni - tanítani használni. amíg az iskola ezt nem teszi, korlátozni kell szerintem. Bár akkor a srácok le vannak maradva a többiekhez képest. Nem tudom hol az igazság. Ettől sajna nem kirándulunk többet, s a társas kapcsolataink se jobbak mint ott ahol ejjel nappal a gép mellett ülnek a srácok.. :(.
2013. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
A tiltás nem megoldás. Ebben az esetben főleg. A gyerekeid a fogyasztói társadalom áldozatai. Illetve te is az vagy. Nem foglalkozol a gyerekeiddel, mert dolgozol, ezért ők lelkileg sérült, érzelem hiányos emberek lesznek.
2013. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnám bevezetni, és nem is akarnám. A tv nem az ördögtől való (21 éves vagyok, világ életemben úgy tudtam csak normálisan tanulni, ha ment a háttérzaj, ezt a szerepet a tv töltötte be, régebben a mesék, majd a zenecsatornák (akkor még tényleg zene ment rajtuk), ma már a természettudományos adók és a vígjátékcsatornák), csak tudni kell használni. Internet nélkül pedig manapság nem lehet élni, a tanulástól kezdve a kikapcsolódásig mindent lehet rajta. Nálunk is van egyetemi/szaki facebook csoport, tényleg nagyon hatékony, arra kerülnek a segédanyagok, eredmények, kérdések, minden. Nem az internet és a facebook hibája, hogy néhány gyerek nem tudja használni... Nem a teljes eltiltás a megoldás!
2013. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%

internet van


tévé nincs nálunk, nem hiányzik...


Muszáj lekorlátozni őket, a 20 évessel sokat nem tudsz tenni, de a másik kettővel igen

Meghatározni, hogy naponta mennyi időt, és hánytól hányig tölthetik el az idejüket a tévé vagy a számítógép/ internet előtt.


Egy szösszenet a telefonfüggőséről:


A minap ismerősökkel beültünk egy sörre. 5en, erre felvetették, hogy tegyük a telefonokat középre egymásra úgy hogy ha valami megjelenik rajta, akkor lássuk ki hív, ki írt akár smst akár facen.., hogy " idegesítsen" az egész arról szól, ki bírja tovább... aki először nyúl a készülékhez, az fizeti a kört..

én teljesen kiakadtam ezen.

nekem sosem okozna nehézséget hogy nem nyúlhatok a telefonhoz.... mások meg ezzel szórakoznak egy baráti összejövetelen...



mindenképpen kontrollálni kell...

sajnos jól látod a helyzetet

2013. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
sztem ne az internetet okold, meg a tv-t. lehet azt korlátozni. saját magadat okolhatod, nevelés kérdése az egész. vmit nagyon elcsesztél...
2013. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség elvonni a tv-t, az internetet meg aztán főleg. Internet nélkül ma meghaltál.
2013. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Missi_Key ***** válasza:
53%

úristen, dejó hogy nem vagy a rokonom...


az információkeresés mióta bűn? az internet/tv a legjobb tapasztalat és infoforrások, anélkül ismersz meg helyzeteket hogy valóban bajba kerülnél vagy bajod esne.

a likeok meg egyenlőek a népszerűséggel, és sztem jobb mint ha ki a k*rvásabbat játszanának osztályon belül. a telefonról meg csak anyit, hogy az olyan mintha a telefonon irogató felek is ott lennének, tehát mintha egy társaság beszélgetne, inkább öszehozza az embereket, hszen talán nem véletleh h a harmadik fél nem tudott elmenni, lehet h van neki vagy 3 műszakja, és ebédszünetben beszélget a barátaival..


kicsit nyisd ki a szemed. nem nézni kell a netet, hanem látni.

2013. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Az internet igenis kell a tanuláshoz. A diplomázáshoz is. Ugyanis onnan nézed a forrásanyagot. Alapszakoknál a dolgozatod fele lehet másnak a munkája (persze pontos irodalomjegyzékkel, stb), azért nem várják el hogy 80-120 oldal a kútfődből származzon..

A TV nekem nem hiányozna, így is kéthavonta ha bekapcsolom háttérzajnak. A közös programokat ne hagyd abba, akkor sem ha közben ránéznek a telefonra. Én mindig örülök ha elmegyünk valahova, pedig lehet hogy közben válaszolok egy két emailre. Azt nem tudom hogy mit szólnának ha megszüntetnéd a tv-t, de az internetet ne kapcsoltasd ki, mert akkor hátrányba kerülnek. Nem tudok okosat írni azt hiszem...

2013. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
42%

Előző vagyok:

Aki azt mondja hogy csak háttérzaj mellet tud tanulni, az hazudik. Egyértelműen kimutatták hogy párhuzamos cselekvésnél, vagy ha több dolog történik egyszerre, egyikre se juthat annyi figyelem mintha csak egyfélét csinálnál. Vagy nem tanultál még soha igazán, vagy csak lusta vagy és hidd el hamarabb megtanulod ha közben nem megy zene/tv/nyuszifüle.


A napi fél óra korlátozás eszeveszett h.lyeség, főleg hogy be is vallod, ettől nem lett jobb az élet. Felügyeld a gyerekeket, néha nézz rá mit csinál, utólag ellenőrizd az előzményeket, és ha látod hogy nagyon nem a koruknak megfelelően használják, akkor bizony le kell ülni beszélgetni. Szervezz programokat stb, és ha egész nap a gép előtt ülnek korlátozd is őket, de ok nélkül... ne.

Amikor 13 voltam, ha 1-es hoztam haza 2 napig nem volt net (akkor 7 éve még nem kellett ennyire a tanuláshoz általánosban), ha 2-est egy napig, hát nem is hoztam rossz jegyeket. Persze velem minden nap leültek tanulni, jártam különórákra, örültem ha két órát tudok gépezni egyfolytában.

2013. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!