Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túl reagálom vagy...

Szerintetek túl reagálom vagy tényleg kezelésre szorul az anyukám?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már tini, több éve a fővárosba költöztem a jobb megélhetés miatt. Otthon a kisöcsémet kicsi kora óta én neveltem, miután a szüleim elváltak, így sokat voltunk ketten.


Ők ide költözésem után 1-1,5 évre hozzám költöztek.

Az anyukám nem bír beilleszkedni, képtelen egyedül közértbe járni, vagy bárhova.

Munkahelye úgy van, hogy ÉN kerestem neki. Amíg nem tettem, nem dolgozott.


Nincs itt senkije, az interneten talált egy férfit, IDEGENT, akit üldöz, írkál neki, ő meg leépíti folyamatosan. Ennek ellenére nap, mint nap csak a képeit nézegeti, és már-már zaklatja. Ha nem jut laptop, sz.gép közelbe, őrjöng!


Jós kártyáit pakolgatja ész nélkül, ez a kettő dolog teszi ki az életét!

Az öcsémmel persze itt is én foglalkozom, de ez a legkisebb gondom!


Nem bírom már elviselni, amit művel, a felelőtlenségét és hogy ezek mellett még azt gondolja ő a minta értékű nő!


Kiabál és ki van akadva azon, ha elmondjuk neki mennyire beteges, amit művel.


Plusz bele akar szólni mindenbe, becsmérel mindent, holott a saját élete az, ami a leginkább nincs rendben.


Mit tehetnék?



2012. szept. 9. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod neki, hogy nem megy az együttélés, van munkahelye, nem vagy már gyerek, költözzön albérletbe. Az öcséd maradhat amíg ő saját lábára nem áll.

Nem kell ezt haragban tenni, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

2012. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de sajnos nem olyan könnyű egyedül megteremteni a normális albérletet és mellette az életet. Ha sikerülne otthon eladni a családi házat, mindenkinek könnyebb lehetne, de egyedül nem menne neki albérletben!
2012. szept. 9. 13:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzasztóan magányos az anyukád és lelkibeteg....ezért nem tudja már magát kontrollálni.Szóval igen kezelésre szorul.De lehet elég lenne neki egy kis szeretet és őszinte beszélgetés némi támogatással!
2012. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi jön le abból a pár mondatból, amit leírtam! De ha nem szeretnénk őt, nem kértük volna, hogy költözzön ide és nem kapott volna támogatást.


Bíztatni is mindig bíztatom, hogy menjen emberek közé, mozduljon ki az internet elől, mert ezért nem talál magának senkit!


Hívom magammal rengeteg helyre, nem tudom sokszor kizökkenteni! Amikor mégis, ritka az, amikor jól érzi magát és a mi hangulatunkat is nem rombolja azzal, hogy látjuk rajta a világ fájdalmát!


Ő ezeket nem látja be, azt gondolja tökéletes anya és nő!


Köszönöm szépen a válaszod!

2012. szept. 9. 17:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt zavarodott időszakom, akkor egy félresikerült kapcsolat után voltam, bele voltam a virtuális életembe és a jóskártyákba fordulva, kb. olyan beteges szinten, mint anyukád. Én akkor iszonyú magányosnak, meg nem értettnek éreztem magam, és vágytam a szeretetre, szerelemre, amit az exben hittem realizálódni, hittem benne, hogy ő az Igazi, csak ő még nem tudja, de valahogy úgyis rá fogom ébreszteni. Szóval beteges dolog, én akkor a szüleimnél éltem, és majdhogynem az öngyilkosságig sodródtam a hülyeséggel. Elkezdtek velem beszélgetni, de nem lefitymálóan, vagy kioktatóan, hanem odafigyelően, megértően ... gyakorlatilag addig beszélgettünk (persze nem egy alkalommal), míg én magam ki nem beszéltem magamból azt a fojtogató érzést, aminek a hatására lettem olyan zavarodott...

Direktbe nem tudod anyukádat jobb belátásra bírni, ne is próbáld, próbáld inkább beszéltetni, meséltetni, kérdezd a "szerelméről", de ne hülyézd le, amiért üldözi, hanem csak kérdezgesd, miért épp ő, és mit keres benne, mit lát benne, mit vár az életétől, ő hogyan éli meg a dolgokat... Ha van türelmed hozzá, legyél a bizalmasa, a "barátnője". Szerintem sokat segíthet. Azzal, hogy megmondod neki, hogy hülyeség a jóskártya, stb, csak annyit érsz el, hogy mégjobban begubózik, még jobban belefordul a virtuális világába.

2012. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Sajnos pont ezt teszem, mert nincs már ehhez nekem se türelmem, idegrendszerem! Minden rám hárul és látom, hogy ő mit művel..

Ugyanakkor meg nagyon sajnálom, de igazad van! Próbálom másképp megközelíteni majd a dolgot, csak sajnos ez nagyon nem könnyű!

Köszönöm még egyszer a választ!

2012. szept. 9. 21:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.

Hozzáteszem, én sajnállak nagyon most, mert nagyon nehéz a dolgod, mert tudom, mennyire nem fontos most anyukádnak a külvilág, meg hogy mi történik benne. Viszont helyre kell tennie magát és minden újra rendben lesz, csak ezt a hülye időszakot kellene átvészelni valahogy. Hiszek benne, hogy sikerül, csak ne add fel. Neked is össze kell ehhez szedned magad, mert nem szabad elveszítened a türelmedet, úgyhogy akkor kezd bele a beszélgetésekbe, ha már te is készen állsz rá lelkileg, és van türelmed. Szóval ehhez neked kell először nézőpontot váltanod. Nagyon szorítok neked és kívánom, hogy soha az életben többször ne kelljen ilyesmit átélned azzal, akit szeretsz és akire szükséged van. Megterhelő nagyon. Szurkolok nektek!

2012. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tényleg borzalmas.. biztos jobban tolerálnám a dolgot, ha a volt barátja lenne, de egy IDEGEN!!!

És ráadásul megutáltatja magát vele is az erőszakoskodásával.. és a zaklatással!


Egyszerűen egy 14 éves gyerek nem csinál ilyet és elég érett ahhoz, hogy belássa mennyire gáz, amit művel!


Azt is jobban elviselném, ha az internetet értelmes dolgokra használná, akár egy hírek elolvasásához vagy bármire, de csak a facebook és a SEMMITTEVÉS rajta!


Nem fogja belátni már tudom, ha én beszélek vele.. egyszerűen elutasít mindent, ami ezekről a dolgokról szól!


Mondván semmi közöm hozzá és foglalkozzak magammal! Egyszerűen megromlik a kapcsolatunk, de nagyon!


Lassan már én szorulok kezelésre miatta!

2012. szept. 10. 12:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, segítségre szorul anyukád. Ha nem tudod direkteben elvinni szakemberhez, beszélj a háziorvosával előre, hogy mit tapasztalsz, és utána próbáld anyukádat hozzá elküldeni, hátha ketten együtt sikeresek lesztek.
2012. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, sztem is kezelésre szorul.

Nem tudom merre laktok, de mindenhol az országban van területileg illetékes Családsegítő. Ott segítenek mindenféle ügyben, van ingyenes pszichológus is, járhatna terápiára, ha rá tudnád venni, hogy elmenjen.

Akár együtt is mehettek eleinte, hisz ez téged is megvisel, tényleg te is kezelésre szorulsz szinte, neked se ártana egy kis beszélgetés, neki pedig szakszerűen esetleg sikerülne felnyitni a szemét, mert Te tuti nem érsz el nála semmit sajnos...:-((

Itt csak az a gond, hogy ahogy olvasom a soraidat, Anyukád nem belátó, nem érzékeli, hogy gáz van...nem tudom ilyenkor mi van, de mindenképp menj el, és beszéj vkivel, ha Őt nem is tudod elcipelni, legalább Neked talán segítenek abban, hogy hogy lehetne rá hatni vhogy...


Kitartást!

2012. szept. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!